Ana Sayfa Ticari Araçlar Türkiye’deki 60 Bininci Sprinter Sahibini Buldu

Türkiye’deki 60 Bininci Sprinter Sahibini Buldu

Türkiye’deki 60 Bininci Sprinter Sahibini Buldu
Hafif ticari araç pazarındaki iddiasını 60 bininci Sprinter teslimatıyla güçlendiren Mercedes Benz Türk, 2016’da bu alandaki etkinliğini arttırmayı hedefliyor

Mercedes-Benz’in Türkiye’de satılan 60 bininci Sprinter aracını Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Otomotiv aracılığı ile filosuna ekleyen Yalova merkezli Nesgün Turizm, tur, transfer, gezi, okul servisleri ve personel taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteriyor.

Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde gerçekleşen tören ile Sprinter 19+1 okul aracını teslim alan Nesgün Turizm 28 araçlık filosundaki Mercedes-Benz Sprinter sayısını bu teslimat ile 8 adede çıkarttı. Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Grup Direktörü Tufan Akdeniz, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Hafif Ticari Araçlar İkinci El Satış Müdürü Faruk Özer ve Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü Onur Ahi, Nesgün Turzim ortağı Sinan Gündüz, Nesgün Turzim ortağı ve şirket müdürü Ömer Eski, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Otomotiv Kocaeli Genel Müdürü Levent Gürel ve Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii ve Mengerler Otomotiv Kocaeli Satış Müdürü Hakan Gökalp katıldılar.

Toplantıda konuşan Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araç Satış & Pazarlama Müdürü Tufan Akdeniz 2015 yılında 8 bin 440 adetlik hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek yeni bir başarıya imza attıklarını ifade ederek,  “Okul ve personel taşımacılığının yanı sıra turizm ve şehiriçi yolcu taşımacılığında da önemli bir role sahip olan Sprinter aracımızın 60.000’inci satışını gerçekleştirdik” dedi.  Akdeniz konuşmasında şunları söyledi: “2013’ten başlayarak Türkiye’de en çok satılan minibüs Sprinter oldu. Çünkü Sprinter, yarattığı işletme ekonomisi ile kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Yüzde 10’a varan düşük yakıt tüketiminin yanı sıra sağlam ve en güvenli araç… Mercedes Benz Türk olarak satışı, satış sonrasını, geri alım garantisini, yedek parçayı, finansmanını tek bir masada çözebiliyor olmak önemli bir avantaj. Ve bunları terzi usulü müşteriye uygun bir şekilde sunabiliyoruz.”

2016 yılında pazarda çok daha güçlü bir şekilde yer alacaklarını da sözlerine ekleyen Akdeniz, “Sprinter’ı minibüs olarak Türkiye’den ihraç etmeye başlıyoruz. Geçen sene başladığımız çalışmalarla 50 ülkenin pazarlama müdürüne fabrikayı gezdirdik.  Sadece Türkiye’de değil, çevre ülkelerde de Sprinter bir numara olacak” dedi.

Nesgün Turizm ortaklarından ve aynı zamanda şirket müdürü olan Ömer Eski ise konuşmasında Mercedes-Benz Türk ve Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Otomotiv’e destekleri için teşekkür etti.

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi

Taşımacılık sektöründe lider olan Mercedes-Benz, müşterilerine farklı uzunluk, yükseklik, ağırlık ve dingil mesafesi seçenekleri sayesinde çok sayıda versiyonu ile hafif ticari araç modeli Sprinter’da 3 farklı gövde uzunluğu ve 3 farklı aks mesafesi ile sunuyor. Euro 6 motora sahip Sprinter araçlar, yolcuların ve sürücülerin beklentilerinden yola çıkarak okul servislerinde öğrencilerin güvenliğini artıran özel donanım ve ekipmanları standart olarak sunuyor.

Sprinter, yönetmeliklere uygun olarak 3 noktalı ve gergili emniyet kemerleri, rüzgâr savrulma asistanı, yağmurda fren desteği, rampa kalkış desteği, adaptif fren lambaları, sıkışmayı önleyen orijinal elektrikli kapıları, çarpışma önleme asistanı ve okul araçlarında standart olarak kullanılan kamera sistemi ile öğrencilerin güvenli yolculuk yapmasını sağlıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR