Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerTÜVTÜRK’ten Konya’da Yeni Araç Muayene İstasyonu

TÜVTÜRK’ten Konya’da Yeni Araç Muayene İstasyonu

Dört ağır ticari araç kanalına sahip olan Selçuklu İstasyonu ile TÜVTÜRK’ün Konya sınırları içindeki araç muayene istasyonu sayısı 9’a yükseldi.

TÜVTÜRK’ün yeni muayene istasyonu konseptiyle inşa edilen Selçuklu İstasyonu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, UDHB Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkan Vekili Ufuk Korkmaz, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mithat Büyükalim, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, TÜVTÜRK İş Ortağı Koyuncu Grup Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Koyuncu ve TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören’in katıldığı törenle açıldı.

TÜVTÜRK’ün nihai amacının ülkemizdeki trafik güvenliğine katkı sağlamak olduğunu belirten Kemal Ören, kurumun 2008 yılında faaliyete başladığı günden bugüne kadar 100 milyondan fazla aracın muayenesini gerçekleştirdiğini, 23 milyondan fazla aracın ise kusurlarını gidermesini sağlayarak, trafikte de risk oluşturmasının önüne geçildiğini belirtti. Ören, 10 yılı aşkın süre boyunca, imtiyaz bedeli dışında yapılan araç muayenelerinden TÜVTÜRK’ün kamuya 6.1 milyar TL’lik kaynak sağladığını, önümüzdeki 10 yıl içinde de 10 milyar TL’lik bir kaynak daha yaratılacağını söyledi.

Koyuncu Grup Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Koyuncu da, Koyuncu Grup bünyesinde faaliyet gösteren KYC Taşıt Muayene İstasyonları Şirketi’nin Konya il sınırları içerisindeki 9’uncu, toplamda ise 21inci araç muayene istasyonunu hizmete açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...