Ana Sayfa Güncel Haberler UMEM Mezunları OKT Trailer’da İstihdam Edildi

UMEM Mezunları OKT Trailer’da İstihdam Edildi

UMEM Mezunları OKT Trailer’da İstihdam  Edildi
OKT Trailer, Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi kapsamında Gazaltı Kaynak Kursu’nu başarı ile tamamlayan kursiyerleri istihdam etti.

Türkiye İş Kurumu, Aydın Sanayi Odası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve OKT işbirliğinde işsiz gençlerin ve vatandaşların mesleki eğitim ile istihdam edilmelerini sağlayan UMEM Projesi Beceri 10 kursu kapsamında 30 Nisan – 11 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen eğitimleri tamamlayıp sertifika alan kursiyerler OKT’de istihdam edildi.

Daha önce hiç kaynak deneyimi olmayan kursiyerler, UMEM projesi ile uzman eğitmenler eşliğinde meslek eğitimi aldılar. Gazaltı Kaynak konusunda el melekesini kazanan kursiyerler, OKT’nin deneyimli personelleri ile uygulamalı olarak eğitimlerine devam ettiler. Eğitimin sonunda kurs değerlendirme komisyonunda bulunan kurs eğitmenleri Bilal Ateş ve Atilla Atlı ile birlikte AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden, OKT Fabrika Müdürü Hüseyin Serçe ve İnsan Kaynakları Sorumlusu  Kazım Önder kursiyerlerin çalışmalarını incelediler. Programda yapılan uygulama sınavı ile kursiyerlerin kaynak çalışmaları Fabrika Müdürü Hüseyin Serçe tarafından değerlendirildi. Kursu başarı ile geçen kursiyerler, gazaltı ve alüminyum kaynak alanlarında işbaşı yaptılar.

UMEM projesinin Aydın’ın istihdamına ve ekonomik kalkınmasına önemli derecede katkı sağladığını ifade eden AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden, “UMEM; kamu, özel sektör ve sivil toplum işbirliğinde hayata geçirilen çok önemli bir istihdam projesidir.  Bugün mesleki eğitimlerini başarı ile tamamlayan arkadaşlarımızı istihdama kazandırdık. Yakın zaman içerisinde kursiyerlerimizin ustalık seviyesine çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

Hakan Maraş: “50 kişiyi daha hemen istihdam edeceğiz”

UMEM Projesi mesleki eğitimlerinin sanayi sektörünün nitelikli personel ihtiyacının karşılanmasında çok önemli rol oynadığını belirten OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, “OKT olarak proje haricinde 50 kişiyi daha fabrikalarımızda hemen istihdam edeceğiz.  Başvuruları almaya başladık. Gerek deneyimli personel alarak gerekse de meslek edinmek isteyen gençlerimize kurslar açarak fabrikalarımızda istihdamlarını sağlayacağız. Yakın gelecekte de iş imkanları sunmaya devam edeceğiz. UMEM Projesi mesleki eğitime sahip gençlerimizi şirketimize kazandırmada inanılmaz derecede destek oluyor. Bu tip projelerin yaygınlaştırılmasını umut ediyor, fabrikamızda işbaşı yapan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR