Ana Sayfa Güncel Haberler Volkswagen Transporter T6 2016 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Seçildi

Volkswagen Transporter T6 2016 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Seçildi

Volkswagen Transporter T6 2016 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Seçildi
Volkswagen Ticari Araç’ın Haziran ayında satışa sunduğu Transporter Ailesi’nin 6’ncı nesli Yeni Transporter, Uluslararası Yılın Ticari Araç Ödülü’nün (International Van of The Year) sahibi oldu.

Volkswagen Transporter üçüncü defa ‘Uluslararası Yılın Ticari Aracı’ ödülünü (IVOTY) kazandı. Transporter’in Euro 6 motora sahip olan altıncı nesli, Fransa’da Lyon Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen özel bir törenle hafif ticari araç endüstrisinin en büyük ödülünü kazandı.

Ödül, Lyon Euroxpo’da düzenlenen Solutrans Fuarı açılışı öncesinde IVOTY Başkanı Jarlath Sweeney tarafından, Solutrans Başkanı Patrick Cholton ve Lyon Ticaret Odası Başkanı Emmanuel Imberton’un katılımıyla verildi.

Ödülü teslim alan Volkswagen Ticari Araçlar Başkanı Dr. Eckhard Scholz, şunları söyledi: “T-serisi için aldığımız prestijli International Van of the Year 2016 Ödülü, doğru uygulamalar ile ikonumuzu Hannover’den en iyi Transporter haline getiren ekibimizin başarılarının tanındığına dair müthiş bir işarettir. Bu ödülü bütün Transport kullanıcılarına adıyoruz ve bütün Volkswagen Ticari Araçlar ekibi adına büyük bir memnuniyetle kabul ediyoruz. Bu büyük onur bizi çok gururlandırıyor ve bize önemli olaylarla geçmesini beklediğimiz 2016 yılına iyi başlamak için pozitif enerji veriyor.”

Ödülü değerlendiren ve Avrupa çapında ülkelerden  hafif ticari araç konusunda uzman 24 gazeteciden oluşan Uluslararası Yılın Ticari Aracı Jürisi’nde, Türkiye’den yalnızca Aysberg Basın Yayın tarafından yayınlanan Kargo Haber Dergisi yayın yönetmeni Akın Öcal yer alıyor.

Değerlendirme sonucu; Volkswagen Transporter T6 (Euro 6) için 98 puan verirken, Fiat Professional Doblo Cargo 68 puanla ikinci oldu. Euro 6 motorlu Volkswagen Caddy 4 ise 63 puanla üçüncü sırayı aldı. Oylar Birleşik Krallık Karayolu Taşımacıları Derneği tarafından bağımsız olarak değerlendirilerek sonuçlandırıldı.

IVOTY Juri Başkanı Jarlath Sweeney ise şu yorumda bulundu: “Volkswagen Ticari Araçları yeni Euro 6 Transporter Altı ile Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü kazanmasından dolayı kutluyorum. Daha önce 1992 yılında T4 ile açılış ödülünü kazanan marka 2005 yılında T5 ile bu ödülü bir kez daha kazanmıştı.”

Sweeney, “Ödül, hafif ticari araç üreticisinin çevre ve insan güvenliğine göre verimlilik ve sürdürülebilir taşımacılık standartlarını yükseltmede önemli bir katkı sağladığını onaylıyor ve bu yıl bu etkiyi Volkswagen T6’nın yaptığını kabul ediyor” dedi.
Volkswagen-Transporter-T6-2016-Uluslararası-Yılın-Ticari-Aracı-Seçildi-2

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR