Ana Sayfa Güncel Haberler Volkswagen ve Ford’un Ticari Araç İşbirliği Netleşti

Volkswagen ve Ford’un Ticari Araç İşbirliği Netleşti

Volkswagen AG ve Ford Motor Company, merak edilen ve şirketlerin rekabetçiliğini arttırarak endüstrideki hızlı değişim döneminde müşterilerine daha iyi hizmet vermek temelinde konumlandırdıkları geniş kapsamlı bir ittifakın ile ilk detaylarını açıkladı.

Volkswagen CEO’su Dr. Herbert Diess ve Ford CEO’su Jim Hackett, açıklamayla şirketlerin 2022 gibi erken bir tarihte başlayarak küresel pazarlar için hafif ticari araçlar ve orta ölçekli pick uplar geliştirmek niyetinde olduklarını doğruladılar. İttifakın her iki şirketin de yatırımlarını paylaşmasını sağlayacak ölçekte ve verimlilik sağlamasının beklendiğinin ifade edildiği açıklamada bunun farklı yetenekler ve teknolojiler sunan araç mimarilerini sunacağı kaydedildi.

Şirketler hafif ticari araç ve pick up işbirliğinin 2023’ten başlayarak yıllık vergi öncesi işletme sonuçlarını iyileştirmesini bekliyorlar.

Ayrıca, Volkswagen ve Ford, otonom araçlar, mobilite hizmetleri ve elektrikli araçlar konusundaki işbirliğini araştırmak üzere bir mutabakat belgesi imzaladı. Her iki şirket de gelecekte ek araç programlarını dikkate almaya açık olduklarını açıladılar.

Ford CEO’su Jim Hackett, yaptığı açıklamada; “Zaman içinde bu ittifak iki şirketin de değer yaratmasına ve müşterilerimizin ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak ”diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu anlaşma sadece önemli verimlilikleri teşvik etmek ve her iki şirketin de uygunluklarını geliştirmelerine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda bize gelecekteki mobilite çağını şekillendirme konusunda işbirliği yapma fırsatı da veriyor.”

Volkswagen CEO’su Dr. Herbert Diess ise şunları kaydetti: Volkswagen ve Ford, dünyadaki milyonlarca müşteriye daha iyi hizmet verebilmek için ortak kaynaklarımızı, inovasyon yeteneklerimizi ve tamamlayıcı piyasa konumlarımızı kullanacak. İttifak aynı zamanda, rekabetçiliğin arttırılması yönündeki hedefimiz için bir köşe taşı olacaktır.”

İki şirket arasında karşılıklı sahiplik içermeyen ittifak, Hackett ve Diess tarafından yönetilecek ve her iki şirketin de üst düzey yöneticilerini kapsayan ortak bir komite tarafından yönetilecek.

İşbirliği Hafif Ticari Araç ve Pick Upları Kapsayacak

Ford ve Volkswagen, Ford Transit ailesi ve Ranger’ın yanı sıra Volkswagen Transporter, Caddy ve Amarok gibi popüler ürünlerle dünya genelinde ticari araç ve pick up pazarının önemli modellerine sahip.

Şirketlerin 2018’deki hafif ticari araç hacimleri dünya çapında yaklaşık 1.2 milyon adede ulaştı ve bu rakamlar endüstrinin üretim ölçekleri olarak en yüksek işbirliğini temsil ediyor.

Önümüzdeki 5 yılda, hem orta ölçekli pick uplar (1 tonluk segment) hem de orta sınıf hafif ticari araçlar için talebin küresel olarak artması bekleniyor.

İttifak aracılığıyla Ford, 2022 gibi yakın bir gelecekte her iki şirket için de orta büyüklükte pick uplar geliştirecek. Ford, her iki markanın Avrupalı ​​müşterilerı için daha büyük ticari araçlar geliştirmeyi ve üretmeyi etmeyi hedefliyor ve Volkswagen ise bir şehir içi hafif ticari araç geliştirmeyi planlıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam