Ana Sayfa Güncel Haberler Wabco ve Daimler Arasında Şanzıman Kontrol Anlaşması İmzalandı

Wabco ve Daimler Arasında Şanzıman Kontrol Anlaşması İmzalandı

Wabco, yeni nesil otomatikleştirilmiş şanzıman kontrol teknolojisini sağlamak için Daimler ile uzun vadeli global bir anlaşma imzaladı.

Başta fren teknolojileri olmak üzere gelişmiş sistemlerin küresek tedarikçisi Wabco, dünyanın en büyük ticari araç üreticilerinden Daimler ile uzun vadeli global bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Yeni nesil otomatikleştirilmiş şanzıman kontrol teknolojisi (AMT) için yapılan anlaşmayla Wabco, bu ürünleri geliştirecek ve bu sistemler markanın küresel kamyon ve otobüs serilerinin üretiminde kullanılacak.

Daha hafif, sağlam ve daha kompakt bir tasarıma sahip olan Wabco’nun yeni şanzıman kutusu kontrol ünitesinin, gürültü seviyelerini düşürmesi, vites değiştirme performansını optimize etmesi ve sürücü konforunu arttıracağı ifade ediliyor. Ayrıca, yenilikçi yeni sistemin, küresel AMT teknolojisini destekleyecek geniş bir yelpazede farklı kamyon tipleri, şanzıman kutuları ve piyasaya özgü işlevleri destekleyecek şekilde tasarlandığı da açıklandı.

Bugüne kadar satılan 4 milyon sistemle Wabco, küresel AMT kontrol sistemleri pazarının lideri konumunda bulunuyor. Wabco’nun AMT çözümleri, vites değiştirmeyi en uygun şekilde otomatik hale getirerek manuel vites değiştirme işlemlerinin tekrarı ve uygulanmasıyla, ticari araç sürücüleri için araç güvenliğini ve konforunu artırmaya yardımcı olur. Çeşitli sürüş koşullarında ve ortamlarda vites değişiminin dikkatini dağıtmasıyla bu sistem, sürücülerin dikkatlerini yola tam olarak odaklamalarını sağlar. Ayrıca yetenekli ve az deneyimli sürücüler arasındaki performans ve verimlilik farklarını ortadan kaldırmasına yardımcı olur.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam