Ana Sayfa Manşet 2016 Yılın Kamyonu Ödülünü Iveco Eurocargo Aldı

2016 Yılın Kamyonu Ödülünü Iveco Eurocargo Aldı

2016 Yılın Kamyonu Ödülünü Iveco Eurocargo AldıIveco’nun ilk defa Solutrans Fuarı’nda sergilediği Yeni Eurocargo,  25 uzman gazeteciden oluşan International Truck of the Year (ITOY) jürisi tarafından Uluslararası Yılın Kamyonu seçildi.

IYOY Jüri Başkanı Gianenrico Griffini, ödülü Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte’e Lyon Ticaret Odası’ında gerçekleştirilen Solutrans gala yemeğinde takdim etti. 101 oyla jürinin seçimi olan Yeni Eurocargo’nun ardından Renault Trucks’ın C&K serisi ve Ford Trucks’ın yeni inşaat serisi geldi.

Yeni Eurocargo’nun kabin tasarımı Ivevo Daily’den izler taşıyor. Özellikle şehir içinde farklı noktalara dağıtım görevlerine vurgu yapan yatay çizgiler dikkat çekiyor. İç tasarımın da çok fonksiyonlu hareket eden ofis olarak yeniden tasarlandığı araç, tablet, akıllı telefon, GPS tabanlı navigasyon ve gelişmiş telematik sistemleriyle konfigüre edilebiliyor.

Aralarında sadece SCR sistemli 4 ve 6 silindirli motor seçeneklerine de sahip olan Yeni Eurocargo aynı zamanda ekonomik vites değiştirme stratejisiyle otomatize edilmiş iki pedallı Astronic vites kutusu ve yakıt tasarrufuna destek olan “eco-roll” fonksiyonu da dikkat çekiyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...