Ana Sayfa Yan Sanayi Swedish Steel Prize 2015'i Finlandiyalı Ponsse Kazandı

Swedish Steel Prize 2015’i Finlandiyalı Ponsse Kazandı

Swedish Steel Prize 2015'i Finlandiyalı Ponsse Kazandı
Bu yıl 17.si düzenlenen İsveç Çelik Ödülü’nün (Swedish Steel Prize) sahibi Finli ağaç kesim makinesi üreticisi Ponsse oldu.

Dünyanın önde gelen çelik üreticisi SSAB’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Swedish Steel Prize ödüllerinde büyük ödül bu kez Finlandiya merkezli hasat makineleri üreticisi Ponsse’nin oldu. Stockholm’de gerçekleşen galada yeni nesil ağaç kesim makineleri ‘Scorpion’ ile ödüle layık görülen Ponsse, yüksek mukavemetli Hardox ve Strenx çelik kullanarak performansı ve rahatlığı ile çığır açan bir tasarıma imza attı.

Özel çelikte dünya lideri İsveçli SSAB tarafından her yıl düzenlen Swedish Steel Prize, bu yıl yeni nesil ağaç kesim makinesi ‘Scorpion’ ile Ponsse’nin oldu. Bu yıl 17.si düzenlenen törende ödüle layık görülen tasarım, vinç kollarında Strenx 700 MC Plus, şaside Strenx 700 ve kesici kafada Hardox 450 ile zorlu arazilerde bile maksimum manevra kabiliyeti sağlıyor. Daha düşük genel ağırlık özelliği ile yakıt tüketimi düşürülen ve bom hareketleri hızlandırılan Scorpion, eşsiz dengesi ile Brezilya’dan Facil System, Güney Afrika’dan Milotek ve Almanya’dan Terex Cranes’i geride bırakarak birinciliği elde etti.

Törende konuşma yapan SSAB İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Jüri Başkanı ve Pazar Geliştirme Müdürü Gregoire Parenty, “Ponsse bu yeni tasarımla yalnızca operatör ergonomisini iyileştirmemiş, ayrıca işlevselliği ve güvenliği de geliştirerek üretkenliği artırmıştır. Çok yönlü ve yenilikçi tasarımda SSAB olarak Strenx ve Hardox ürünlerimizle nitelik katabildiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

Ödül Törenine Katılan Türk Ekip

SSAB Türkiye ekibinden Pazarlama Müdürü Emre Aytaç, Teknik Geliştirme Müdürü Burak Beşler, Bölge Satış Müdürü Halim Karaoğlan gibi isimlerin yanı sıra Türk treyler sektörünün temsilcilerinden Öztreyler’den Kadir Öztürk, Ahmet Dal, Hamza Öztürk, Özgül Treyler’den Seyit Ali Özgül, Koluman’dan Kaan Saltık ve Doğan Duran, Betonstar’dan Bora Ciliv, Sezgin Sac’dan İsa Sezgin, Emre Makina’dan İsa Tuzcu, Mehmet Altunbaş, Fikret Karabey gibi isimler de törene katılım gösterdi.

ponsse-scorpion

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...