Ana SayfaGüncel Haberler2018 İsveç Çelik Ödülünü İtalyan Mantella Kazandı

2018 İsveç Çelik Ödülünü İtalyan Mantella Kazandı

Bu yılki İsveç Çelik Ödülü’nün sahibi İtalyan damper üreticisi Mantella S.r.l. oldu. Şirket, piyasadaki mevcut çözümlerin çok ötesinde olağanüstü bir performans sunan yenilikçi Stratosphere 3.0 arkadan devirmeli yarı römorku ile ödülü almaya hak kazandı .

Yenilikçi yaklaşımları destekleyerek gelenekselleşen İsveç Çelik Ödülü sahibini buldu. Oldukça çekişmeli geçen 2018 yılı ödülü hakkında konuşan İsveç Çelik Ödülü Jüri Başkanı ve SSAB Stratejik Ar-Ge başkanı Eva Petursson; “Mantella, damper ve gövde çözümlerinde yepyeni bir nesli temsil eden eşsiz bir tasarım oluşturdu. Bu, üstün bir tasarım işi, akıllı üretim yöntemleri ve yüksek dayanımlı ve aşınmaya dirençli çeliğin avantajlarından tümüyle yararlanılması sayesinde mümkün oldu” dedi.

Mantella’ya Ödül Kazandıran Özel Damper Tasarımı

Mantella’nın Stratosphere 3.0 arkadan devirmeli yarı römorku, müşterilere alüminyum bir çerçeveyle aynı ağırlığı çok daha üstün mekanik özelliklerle birlikte sunuyor. Stratosphere 3.0 mükemmel bir aşınma direnci, daha iyi bir yorulma ömrü ve önceki römork şasilerine oranla yaklaşık yüzde 30 daha düşük ağırlık sunuyor. Şasi, tümüyle yüksek dayanımlı çelikten ve klasik kaynaklanmış I-profilinin yerine form verilmiş Z-kirişler kullanılarak yapıldı. Kaynaklanmış kirişlerin çıkarılması, hem yorulma direnci hem de üretim verimliliği açısından ciddi düzeyde iyileştirme sağlıyor. Ayrıca yük taşıma kapasitesini artırırken, düşük ağırlığını muhafaza ediyor. Ek olarak Stratosphere 3.0’ın gövdesinin aşınmaya dayanıklı çelikten yapılmış olması, zaman içinde mükemmel bir dayanıklılığı da garanti ediyor.
Stratosphere 3.0’ın son kullanıcıları, önceki modellerle aynı çalışma şartlarını uyguladıklarında daha fazla yük kapasitesi, tam yükle daha iyi bir sürüş dengesi ile yakıt ve lastik tüketiminde belirgin bir azalma elde edebildiklerini söylüyorlar.
Bu yıl 19’uncusu düzenlenen İsveç Çelik Ödülü’nü kazanan kuruma, heykeltıraş Jörg Jeschke’nin yapıtı olan bir heykel ve kazananın tercih ettiği bir hayır kurumuna bağışlanmak üzere 100.000 İsveç Kronu değerinde nakit ödül verilecek. İsveç Çelik Ödülü 2018 için finale kalan diğer şirketler ise; İtalya’dan CTE S.p.A., Finlandiya’dan JAK-Metalli Oy ve Avustralya’dan Trufab Global’di.

Türkiye’den Yetkililer SSAB Tesislerini Ziyaret Ettiler

SSAB, dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerini 5 gün boyunca İsveç’te konuk etti. Türkiye’den önemli firmaların yetkililerinin davet edildiği organizasyonda katılımcılar, SSAB’nin İsveç’te bulunan Oxelösund ve Borlänge fabrikalarını gezme ve önemli bilgiler edinme fırsatı yakaladı. Organizasyona; Efe Group’tan Filip Manasyan ve Soner Alperöz, Odabaşı Makine’den Mehmet Göl, Adakon’dan Yasin Sakarya, Doğan İnşaat’tan Ömer Doğan ve Kemal Özsoy, Akan Soğutma’dan ise Murat Akan ve Ozan Eriş katılım gösterdi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...