Ana SayfaManşetSchmitz Cargobull IAA Fuarı Öncesi Yeniliklerini Tanıttı

Schmitz Cargobull IAA Fuarı Öncesi Yeniliklerini Tanıttı

Eylül ayında düzenlenecek IAA ticari Araç Fuarı öncesi yeni ürün ve teknolojilerini Berlin’de düzenlediği bir toplantıyla tanıtan Schmitz Cargobull, fuar teması olarak akıllı treyler dünyasını kullanacak.  

Türkiye’de kurduğu tesisiyle üretime başlayan Schmitz Cargobull, Berlin’de bir basın konferansı düzenledi. Markanın hafif ticari araçlar için kasa üretimi yaptığı tesislerde gerçekleşen toplantıya Schmitz Cargobull CEO’su Andreas Schmitz ve şirketin diğer üst düzey yöneticileri ev sahipliği yaptı.

Hafif ticari araçlara yönelik kapalı kasa üretimiyle Schmitz’in dağıtım sektörüne yönelik ürünleri de sunmaya başladığını söyleyen Andreas Schmitz, 2017/2018 finansal yılında 61 bin adet treyler üretimiyle birlikte 2,2 milyar Euro ciroya ulaştıklarını kaydetti. Özellikle Kuzey ve Doğu Avrupa’daki büyümenin önemine değinen Schmitz özellikle Litvanya ve Rusya’daki artışa dikkat çekerek bu ülkelerin toplam satışın yüzde 15’ini karşıladığını söyledi.

Konuşmasında Türkiye’de açılan ve yıllık 3 bin 400 treyler üretme kapasitesine sahip olan tesisten bahseden Schmitz, müşterilerine her geçen gün daha da akıllı ürünler sunduklarını IAA Fuarının temasını ise Smart Trailer World (Akıllı Treyler Dünyası) olarak belirlediklerini kaydetti.

Özellikle ağırlıkla ilgili önemli gelişimlere imza attıklarını ancak bunu yaparken dayanıklılıktan ödün vermediklerini söyleyen Andreas Schmitz, “Yol koşulları çok farklı. En zor güzergahlarda bile 10 yıl garanti veriyoruz. Bunu yaparken yeni pazar trendleri olan son kilometre lojistiği, çok hızlı gelişen dijitalleşme, akıllı araçlar, akıllı servisler, akıllı fabrika ve akıllı süreçler geliştirerek müşterilerimize katkıda bulunacağız” dedi.

Daha sonra söz alan Schmitz Cargobull CSO’su  Boris Billich ise satışlar hakkında bilgi vererek satışların Avrupa’da iyi gittiğine işaret etti ve taşımacılığın üzerinde maliyet ve yönetimlerden gelen baskıların devam ettiğini söyledi. Avrupa’nın büyük lojistik şirketleri olan müşterilerinin kendilerinden araçtan ziyade çözümler talep ettiklerini kaydeden Billich, “Finans, yedek parça gibi satışa destek ürünler ve güçlü satış sonrası hizmetler ve gelişen daha kısa taşıma güzergahları için uygun ürünler talep ediliyor. İkinci el araçların tamir ve satışı da artan müşteri talepleri arasında” dedi.

Basın toplantısında konuşan Schmitz Cargobull AR-GE’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Roland Klement de bir konuşma yaparak taşımacılığın artan maliyetlerinin, elektrikleşme gibi sorunlara yaklaşımlarının akıllı çözümlerle olacağını açıkladı.

Araç üzerindeki yeni data modülüyle araca ait verilerin mobil cihazlarda ve müşteri portalından da takip edilebileceğini söyleyen Klement, ayrıca geleneksel ürünlerde yapılan yeniliklerden de bahsetti.

Schmitz Cargobull V.KO Van

2017 yılında taşıma araçlarında yeni kategorilere açılma stratejini tamamlayan Schmitz’in son kilometre lojistiği olarak (Last mile logistics) adlandırılan dağıtım sürecine yönelik ürünler üretmesi hedeflenmişti. Schmitz Cargobull V.KO ismiyle kapalı kasa üretimine geçen marka Berlin’de kurduğu üretim hattıyla yıllık 7 bin 500 hafif ticari araç kasası üretebilecek.

Schmitz’in ürün yelpazesinin genişlemesinde önemli bir yere sahip olan V.KO Van kutu gövdesi, bir dizi standart boyutta sunuluyor. Üstyapıcılardan ticari araç OEM’lerine kadar farklı müştelerilere kit olarak gönderilen ve uzman teknisyenler tarafından birkaç saat gibi kısa bir sürede monte ediliyor.

S.KO COOL Frigorifik Semi Treyler

Schmitz Cargobull bu yılki IAA Ticari Araçlar Fuarı‘nda S.KO COOL Treylerini yeni bir formatta sergileyecek. Nakliye çözümleri üzerine geliştirilmiş yeni frigorifik kasa yapısı, S.CU adıyla bilinen yeni nesil soğutucu ünite ve treyler ile soğutucu üniteyi uzaktan takip etmeye yarayan Telematics sistemi ile birlikte nakliye şirketlerine soğuk zincir taşımacılığı için komple bir pakete sunulacak.

Yeni nesil SKO COOL’da  yarı römorkun ön kısmı komple yeniden tasarlandı. Ön duvarın korumalı bölgesi, çekici bağlantısı sırasında oluşabilecek muhtemel hasarları önlemek için daha da yukarıya çekildi. Ayrıca, ön duvarın yalıtım kapasitesi, çeşitli detay optimizasyonları ile daha da arttırıldı. Son olarak yeni nesil yan korumalar ise, bir jenerasyon değişikliğinin en önemli işaretçisi oldu.

Yeni Nesil Schmitz Cargobull S.CU Soğutucu Ünite

Schmitz Cargobull, kendi markası olan soğutucu ünitesini daha da geliştirdi ve modern bir common-rail dizel motorla donattı. Sürekli yüksek soğutma kapasitesi ve hassas sıcaklık kontrolü ile yeni nesil soğutucu ünitesi yüzde 10’a kadar daha az yakıt tüketiyor. Tüm Schmitz Cargobull soğutucu üniteleri, Ocak 2019’da yürürlüğe giren ‚‘‘Stage 5‘‘ emisyon standardına uygun olarak üretiliyor. Yeni soğutma ünitesinin ve geliştirilmiş hava sirkülasyonunun optimum tasarımı sayesinde, kullanıcılar frigorifik kasanın içersinde daha homojen bir ısı dağılımına ulaşıyor.

Okuması daha kolay hale getirilmiş daha büyük göstergeli kontrol paneli sayesinde S.CU soğutucu ünitenin kullanıcı dostu olma fonksiyonu artırıldı. Ekrana alternatif olarak, S.CU soğutma ünitesinin ve telematik sisteminin tüm fonksiyonları bir akıllı telefon üzerinden de kontrol edilebiliyor.

Perdeli Yarı Römork SCS – Power Curtain

Schmitz Cargobull’un POWER CURTAIN S.CS perdeli aracında yan çıtalar olmasa bile, DIN EN 12642 Code  XL sertifikalı üstyapı mukavemeti ilave kemerleri ve brandaya entegre çelik tel ile elde ediliyor. Kemerli sistemin en büyük avantajı: Yük güvenliğini sağlamak için zaman alıcı bir işlem olmaksızın daha hızlı yükleme ve boşaltma imkanı sağlamasıdır. Bu, sürücünün çalışmalarına daha hızlı devam etmesini ve taşıma işlemini daha da optimize etmesini sağlarken branda dokusuyla da hırsızlıklara karşı koruma sağlıyor.

S.CS MEGA Perdeli Yarı Römork – 300 kg daha hafif 

Yeni geliştirilmiş soğuk bükme şasi ve ağırlığı optimize edilmiş tasarımı sayesinde S.CS MEGA  sağlamlığını korurken  300 kg daha hafif hale getirilerek 6.290 kg boş ağırlığa ulaşmış.

S.CS UNIVERSAL Perdeli Yarı Römork – 6 tondan az boş ağırlık

Kayar Perdeli S.CS UNIVERSAL artık daha hafifletilmiş olarak kendini gösteriyor. Schmitz Cargobull’un çok yönlü aracı 6 tonun altında boş ağırlığa sahip ve DIN EN 12642 Code  XL sertifikasına sahip ve ayrıca yeni bir tasarımda sunulan yeni yan korkuluklar ile donatılmış.

S.KI Termal Damperli römork

Schmitz Cargobull, yuvarlatılmış çelik gövde için geliştirilmiş ısı yalıtımı sunuyor. Özellikle asfalt taşımalarında kullanılan ve yük kaybını en aza indirmek için, S.KI SR yuvarlak çelik damper gövdesinin ısı yalıtımı 2018 yılı için yeniden optimize edilmiş.  Yenilikçi yalıtım malzemesi, sayesinde toplam ağırlık 310 kg. düşürülmüş. Yuvarlatılmış çelik gövdenin yanı sıra, alüminyum kutu gövdesi de tam yalıtım ile mevcuttur. Bu ağırlık optimizasyonlu taşıma çözümü, aynı zamanda, sadece 5,1 t’lik boş ağırlığı sayesinde yüksek bir yük kapasitesi sağlarken, gerekli yalıtım standartlarına da uygun.

Alüminyum  Gövdeli S.KI VOLUME Damper Treyler

S.KI VOLUME AK yarı römork damperli semi treyler, 160 mm daha alçak olmasına rağmen, aynı gövde hacmine ve 150 kg’a kadar azaltılmış boş ağırlığa sahiptir. Damperli treyler ayrıca Eylül 2018’den itibaren Schmitz Cargobull aksı ile de satışa sunulacaktır.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...