Ana SayfaTicari AraçlarAğır Ticari2020 Ağır Vasıta Treyler ve Üst-Yapı Zirvesi Başladı

2020 Ağır Vasıta Treyler ve Üst-Yapı Zirvesi Başladı

Çekici, kamyon, treyler ve üstyapı sektörünü kapsayan Ağır Vasıta Zirvesi, 11 Şubat 2020 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Hotel’de TAİD, TREDER ve ARÜSDER’in işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Kamu ve özel sektörü bir araya getiren önemli etkinliğin ilk oturumu ‘Türkiye Avrupa’nın Treyler Üretim Merkezi Olacak’ konu başlığıyla düzenlendi.

Ditaş Genel Müdürü Osman Sever’in moderatörlüğünü gerçekleştirdiği birinci oturuma Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş, TREDER Başkan Yardımcısı Kaan Saltık, Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya-Kafkaslar Ticaret Direktörü Gökçe Kemal Şenocak, BPW Avrupa Satış Direktörü Dietmar Böser ve İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya konuşmacı olarak katıldı.

Zirvenin ikinci oturumu Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği ARÜSDER ev sahipliğinde düzenlendi. ‘Üstyapı Sektörünü Bekleyen Fırsatlar ve Tehditler’ konulu panelde sektörün sorunları dile getirildi.

ARÜSDER ve TREDER Genel Sekreteri Göktan Güçlü’nün moderatörlüğünü yaptığı panelde Konya Sanayi Odası ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, ARÜSDER Kurucu Başkanı Ahmet Bazmanoğlu, Türk Standartları Enstitüsü Merkez Grup Başkanı Mustafa Uz, Türk Standartları Enstitüsü Belgelendirme Müdürü Yusuf Beştek, ARÜSDER Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Orhun Özkan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal katılımcı olarak yer aldılar.

‘Ağır Vasıta Sektörünün Mevcut Durumu ve Geleceği’ konulu TAİD oturumuna TAİD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Eksin’in moderatörlüğündeki panele konuşmacı olarak Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Iveco Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Kassböhrer Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken, Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu katıldılar.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...