Ana Sayfa Treyler OKT Trailer İddialı Ürününü 2020’de Tanıtacak

OKT Trailer İddialı Ürününü 2020’de Tanıtacak

2020 yılında ses getirecek yeni ürünü için start verdiğini açıklayan OKT Trailer bu yıl IAA 2020 Hannover Fuarında görücüye çıkaracağı ürün için şu tanımlamayı kullandı:  “Estetik görünümlü, ayrıcalıklı, alışılmışın dışında, kullanıcı ergonomisini ön planda tutan, oldukça iddialı, görsel tasarımı ile farklı, geleceğe bakış açısı ile treyler modasını değiştirecek bir ürün.”

2019 yılı için genel değerlendirmede bulunan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş; “Müşterilerimizden gelen özel taleplere hızlı ve esnek cevap verebilme kabiliyetimiz ile 2019 yılı, teknolojik gelişmeleri daha yakından takibe aldığımız, farklı coğrafyalara özel çözümler ve ürünlerle sektör bazında değer kazandırdığımız bir yıl oldu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 yıl dünya genelinde ekonomik dalgalanma süreci yaşadık. Bu dönemde gelecek bakış açımız ile ön görüde bulunarak yaptığımız farklı pazar araştırmalarını uygulamaya alarak 2018 yılındaki üretim adetlerimizi 2019 yılında aynı ölçüde yükselttik ve daralan piyasada çalışmalarımızı aynı ivmede devam ettirdik. Ekonomik konjonktürün yaşandığı dönemde kaybımızın olmamasındaki en önemli husus öncesinde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar ve pazar araştırmalarının başarıyla sonuçlanmasıdır. İlgili çalışmalar neticesinde yeni coğrafyaları bünyemize ekleyerek, Türkiye eksenindeki konumumuzu ihracat tarafına kaydırdık ve kapasitemizin yüzde 80’ini dış pazar payı olarak sürdürdük.”

OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş

2019 Yılında hayata geçirdikleri önemli projelerden bahseden Hakan Maraş; “Kurulduğumuz günden bugüne meraklı yapımız ve daha iyiye ulaşma heyecanımız ile sürekli yenilik arayışı içerisinde olduk. Araştırma & geliştirme faaliyetlerine her dönem öncelik vererek; bilgisayar destekli ürün geliştirme çalışmalarımız sonucunda hem ürettiğimiz ürünlerden hem de sağladığımız sürdürülebilir ihracat katma değerinden elde ettiğimiz ciro ile yüzde 100’ünü kendi geliştirdiğimiz projelerden sağlayarak devlet fonuyla desteklenen Ar-Ge lisansını almaya hak kazandık. OKT Trailer, Curiostiy Center (Ar-Ge Merkezi) ile Türkiye’de sayılı, araç üstü ekipman ve treyler sektöründe ender firmalardan biri olmuştur. Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında; dünyanın en büyük petrol üreticilerinden ARAMCO firmasının duyurduğu ADR sertifikalı ve SASO standartlarına uygun tanker yenileme projesinden onaylı Türkiye’de ilk ‘Shining Star’ ürününü ürettik” diye konuştu.

Son iki yılda durgun geçen piyasanın bu yıl oldukça hareketli olacağı düşüncesini dile getiren OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, 2020 yılında yapacak oldukları çalışmaların süreçlerinden bahsetti; “2020 yılı teknolojinin konuştuğu, daha pratik, daha ergonomik tasarımların ön planda olacağı, inovasyonun daha çok önem arz ettiği bir yıl olacaktır. Biz de teknolojik gelişmeleri karşılamak ve hatta öncesinde harekete geçmek için geleceğe yönelik çalışıyor ve ürünlerimizi değişen teknolojiye uygun olarak geliştiriyoruz. Değişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte uzaktan yönetilebilir IoT ile gelişen, birbiri ile konuşan akıllı treylerlerin üretileceği döneme doğru ilerliyoruz. Adını meraktan alan Curiosity Center, Ar-Ge merkezimizde bu teknolojiyi uygulayabilmek için gerekli çalışmaların alt yapısını oluşturuyoruz. Tasarımını gerçekleştirdiğimiz tank/silo grubunda yer alan ürünümüz ile geleceğin treyler modelini üreteceğiz. Alışılmışın dışında, kullanıcı ergonomisini ön planda tutan, benzeri görülmemiş oldukça iddialı özel tasarım ürünümüz ilk kez dünyanın en büyük ticari araçlar fuarı olan IAA 2020 Hannover’de görücüye çıkacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam