Reklamspot_img
Ana SayfaTreylerMars Logistics’ten 400 Adetlik Krone Treyler Yatırımı

Mars Logistics’ten 400 Adetlik Krone Treyler Yatırımı

İzmir Tire fabrikasında üretim yapan Alman treyler markası Krone, Türkiye’nin en büyük lojistik şirketlerinden olan Mars Logistics’e 400 adet treyleri törenle teslim etti.

7 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Adile Sultan’da gerçekleştirilen teslimat törenine Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Krone Ulusl. Sat. Dir. Andreas Wölker, Krobe Türkiye Satış Müd. Ömürden Acar, Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan ve Mars Logistics Filo Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Özyurt katıldı.

Tören öncesi yapılan toplantıda konuşan Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan, firma olarak her yıl büyümeye devam ettiklerini ve yatırımlarını sürdürdüklerini söyledi. Treyler yatırımının  11 milyon Euro olduğunu kaydeden Günhan, pazarda önemli bir yeri olan Krone ile teknik anlamda gönüllerinin rahat olduğunu söyledi. Krone’nin İzmir’de üretim yapmasına da dikkat çeken Günhan, fiyat ve ikinci el değerinin de alımda etkili olduğunu belirtti.

Yapılan 400 adetlik treyler yatırımının 200 adetlik kısmının büyüme olduğunu açıklayan Günhan, komple taşımanın yanı sıra parsiyel taşımaya da ağırlık vereceklerini; aynı zamanda yurtiçinde çok önemli markalara ‘milkrun’ hizmeti verdikleri için yurtiçi taşımalarının da büyüdüğünü sözlerine ekledi. 2019 yılını 1.8 milyar TL ciro ile kapattıklarını kaydeden Günhan, “Uzun süreli kontratlarımıza ve esnek iş çözümlerine odaklandık. Her yıl yüzde 10 büyüme hedefi olan bir markayız ve buna devam ediyoruz” dedi.

Akgün: Yeni ülkelere ihracat yapacağız”

Mars’ın sektörün öncülerinden önemli bir şirket olduğunu söyleyen Krone Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Akgün, ise bu işbirliğinden duydukları memnuniyete vurgu yaparak Krone olarak uzun vadeli partnerlik peşinde olduklarını söyledi.

2012 yılının sonunda Türkiye’de fabrika açtıklarını ve burada kalıcı olduklarını vurgulayan Akgün, şunları söyledi: “Şu an treyler pazarında durgunluk olsa da önümüzdeki yıllarda Türkiye’de güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Türkiye’de 2019 yılında toplam 14 bin 314 treyler  üretilmiş ve iç ve dış pazarlarda satılmış. Biz Krone olarak 2 bin 844 araç sattık ve pazar payımızı yüzde 3 artırdık. İç piyasada 536 adet araç sattık, 2 bin 308 ihracat yaptık. Türkiye’de 3 farklı model üreterek üretime başladık, bugün ise üretmediğimiz ürün kalmadı. Tire fabrikası Türkiye pazarı için kurulmuştu ancak iç pazarın daralması nedeniyle ihracata odaklandık. 27 farklı ülkeye ihracat yaptık. Yeni pazarlar için çalışmalarımız ve AR-GE hazırlıklarımız devam ediyor.

Daha sonra söz alan Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar ise iç pazar treyler satışları hakkında bilgi verdi. Pazarın yüzde 27 daraldığını vurgulayan Özacar, daralan pazarda satışlarını yüzde 17 artırdıklarını belirterek, “Tenteli pazar yüzde 36, frigorifik pazar ise yüzde 25 daraldı. Biz frigoda satışlarımızı yüzde 45 artırdık. 2020 yılının geçen yıla oranla daha iyi olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Krone Avrupa Dışına da Yoğunlaşacak

Törene katılan Krone Uluslararası Satış direktörü Andreas Völker ise yaptığı konuşmada Türkiye’deki fabrikanın önemine işaret etti. Farklı pazarlara Türkiye’deki fabrikaları ile açılacaklarını aktaran Völker, “Türkiye’ye geldikten sonra farklı ülkelere daha rahat ulaşabilir duruma geldik. Hedefimiz Türk takımı ile daha fazla büyümek, üretim planlamalarını burada yapmak. Ar-Ge departmanıyla faklı ülkeler için ürünler geliştirip üreteceğiz. Son 15 yıldır Avrupa’ya yoğunlaşmıştık ve Krone ailesinin bir kararı olarak Avrupa dışına yoğunlaşmamız gerekiyordu. Bundan sonra da diğer ülkeler için üretmeye devam edeceğiz.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...