Ana SayfaTreylerSchmitz Cargobull 2019 Türkiye Frigorifik Pazarının Lideri Oldu

Schmitz Cargobull 2019 Türkiye Frigorifik Pazarının Lideri Oldu

2017 yılında Adapazarı’nda üretime başlayan Schmitz Cargobull, frigorifik treylerde üçüncü yıldır üst üste pazar lideri olarak yerini koruyor. Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Schmitz Cargobull Satış ve SSH Direktörü Nihat Ö. Ayhan kendilerini tercih eden iş ortaklarına teşekkür ederek şunları söyledi:

“Schmitz Cargobull Türkiye’ye müşterilerinin davetiyle geldi. Ne mutlu ki bu buluşma keyifli bir yolculuğa dönüşüyor. Pazardaki gelişmeler hacim olarak arzu ettiğimiz büyümeyi yakalamamıza engel olsa da, diğer tüm parametrelerde ciddi mesafeler kat ettik. İş ortaklarımızın teveccühüne müteşekkirim. Evet, frigo satışlarında son 3 yılı üst üste pazar lideri olarak kapattık. 2019’da, satışlarımızı 2018 yılına oranla yüzde 28 artırdık. Daha fazla ve yeni kullanıcıya ulaştıkça kıvanç duyuyoruz. Ancak daha yolun başındayız. Unutmamak gerekir ki Schmitz Cargobull grubunun 36 ülkeden oluşan coğrafyadaki pazar payı yüzde 55. Biz ise daha yeni yüzde 40 barajına ulaştık. Büyük bir şevkle daha fazla kullanıcıya hizmet etmek istiyoruz. 

Globaldeki  yüzde 55’lik pazar payı birçok şeyi açıklayan bir oran. Stoğa değil, tamamen müşteri siparişine üretim yapan bir firmanın kalitesi, performansı, kullanım ömrü ve yüksek ikinci el değeriyle bu denli rağbet görmesi çok kıymetli. Biz de Türkiye’de aynı yoldan ilerleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşmaya çalışıyoruz.

Schmitz Cargobull Satış ve SSH Direktörü Nihat Ö. Ayhan

Türkiye frigorifik treyler pazarındaki başarımızın ve yüzde 28’lik artışın nedenlerini özetlemek gerekirse; Adapazarı üretiminin ciddi katkısını görüyoruz. Kalite, teslimat tarihi ve pazarın neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veren ürün gamı ile müşterilerimize arzu ettiğimiz hizmeti ulaştırıyoruz. Belirttiğim gibi; taşımacı iş ortaklarımızın davetiyle Türkiye’ye geldik, şimdi onların teveccühü ve talebiyle hedeflerimiz doğrultusunda 2020’de üretim kapasitemizi artırıyoruz. Ayrıca 2019’da üretimine başladığımız Yeni Nesil Frigorifik treylerlerimiz de oldukça ilgi çekti ve beğenildi. Daha iyi izolasyona sahip ve daha hafif olan araçlarımız multi fonksiyonel tabanı standart olarak sunuyor. Satış ağımızın etkinliği ve yetkinliği de önemli bir değişken oldu gelişimimizde. Direkt satış ekibimizin yükselen performansı ve bölgesel iş ortaklıkları derinliğimize katkı sağladı. Kendi soğutucu ünitemiz olan S.CU’yu da 2020 yılından itibaren piyasaya sunacağız. Kuşkusuz bu ürünümüz de frigo satışlarımıza önemli bir katkı sağlayacak.

Sonuç olarak; zor bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemi geçirirken, 3 yaşında bir şirket olarak daima kendimizi nasıl geliştirebileceğimize odaklandık. Bu çabanın güzel sonuçlar getirdiğini görmek Türkiye’de görev alan ekibimiz için umut ve mutluluk verici.”

Frigorifik treyler pazarının 2020’de yüzde 40 büyüyeceğine inandığını söyleyen Ayhan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim hedefimiz de bu oranda satışlarımızı artırmak. Dilerim öncelikle taşımacı iş ortaklarımızın işleri yolunda gider ve yıllardır yaşadıkları sıkıntıları üzerlerinden attıkları bir yıl olur. Neticesinde umarım ağır ticari araç pazarı da kendi ortalamalarına yaklaşır ve sektörümüz hak ettiği pozisyonu yeniden kazanır.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...