Ana Sayfa Ticari Araçlar 3 Markanın Ticarileri Karsan Çatısı Altında

3 Markanın Ticarileri Karsan Çatısı Altında

Karsan50. yılını kutlayan Karsan standında İtalyan Otobüs Endüstrisi (IIA-Industria Italiana Autobus) lisansıyla Karsan fabrikalarında üretilen 12 metre dizel Euro 6 Citymood, Jest minibüs, Atak otobüs, 8 metrelik Star, Hyundai H350 Serisinin 12.8 metreküp hacimli panelvanı, ve farklı modellerdeki versiyonları sergilendi.

Fuarın ilk günü Karsan standında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Karsan Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu; ulaştığı yüzde 37’lik pazar payı ile bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen minibüs modellerinden biri olan Jest’in 4 bininci aracını Pendik-Kadıköy hattında çalışan Tayfun Yazıcı’ya teslim etmekten gurur duyduklarını söyledi. Tören Jest müşterisine verilen temsili anahtarla yapılan fotoğraf çekimi ve Jest şeklindeki pasta kesiminin ardından son buldu.

Toplantıda yaptığı konuşmada 2016’nın Karsan’ın 50. kuruluş yıl dönümü olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Arpacıoğlu; “Türkiye’de ulaşımda kentsel dönüşümü başlatan; tasarlayıp ürettiği araçlarla dünya markalarıyla rekabet eden; ticari araç üretiminde dünyanın en büyük markalarının güvenini kazanan Karsan; 50. yılında geçen gurur dolu 50 yılın yanı sıra; bugününü de kutluyor ve başarı dolu bir geleceği müjdeliyor. 1200’ün üzerinde Karsan çalışanı ve 250 kişilik Ar-Ge personelimizin emeği ve katkıları ile bugüne kadar 275 binin üzerinde araç üretimi gerçekleştirdik. Kararlılıkla geçen 50 yılın ardından ulaşımda Türkiye’nin markası olmanın gururu ile insan hayatına, teknolojiye ve çevreye “artı değer” katmaya devam ediyoruz. Hem de 1966 yılındaki o ilk heyecanımızla” dedi.

Arpacıoğlu; Karsan ürünlerinin, mevcut araç veya platformlardan türetilerek değil, amacına uygun olarak müşteri beklentilerine göre, uygun teknoloji, inovasyonlar ve Hexagon Studio ile yürütülen uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları neticesinde hayata geçirildiğini de vurguladı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam