Ana Sayfa Manşet Ağır Taşımacılardan Dev Birleşme: Faymonville İtalyan COMETTO’yu Satın Aldı

Ağır Taşımacılardan Dev Birleşme: Faymonville İtalyan COMETTO’yu Satın Aldı

Ağır Taşımacılardan Dev Birleşme: Faymonville İtalyan COMETTO’yu Satın Aldı
Treyler endüstrisinde gerçekleşen satın almayla birlikte Faymonville Group, müşterilerine 15 tondan başlayıp 1,500 tona ulaşan taşıma ekipmanlarını sunabilecek.

Özelllikle low bed yarı römork üretimiyle tanınan Faymonville, “Industrie COMETTO S.p.A”nın yüzde 100 hissesini satın alarak sektörde son yılların en önemli evliliğini gerçekleştirdi. Bu stratejik kararla Faymonville, özellikle bugüne kadar üretmediği kendinden tahrikli modüler treyler segmentinde büyümeyi ve Pazar konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

“Industrie COMETTO S.p.A.” başta kendinden tahrikli treylerleri olmak üzere dünyanın en önemli ağır modüler üreticileri arasında yer alıyor. Şirket, ayrıca tersane, çelik haddehaneleri gibi özel endüstrilere özel kendinden tahrikli ekipmanları ve elleçleme teknolojileri de sunabiliyor. 1954 yılında kurulan Cometto, dünyanın ilgisini, 1980’lerde NASA’nın Orbiter Uzay Mekiği ve 1990’ların başında dahil olduğu ARIANE projeleriyle çekmişti.

Faymonville ve Cometto birleşmesinin ardından tek bir güçlü marka ile devam edileceği ve Faymonville Group’un yeni ürün segmentlerinde yatırım yapacağı ve ürün gamını tamamlayacağı ifade ediliyor.

Faymonville ürün portfoyü, MAX Trailer markasıyla başlıyor ve 15-60 ton arası yarı römorku kapsıyor. Faymoniville’nin kendisi ise 30’dan 1000 tona kadar kendinden tahrikli olmayan taşıma çözümleri için pazarın uzman markası konumunda. Cometto markası ise kendinden tahrikli treyler pazarını kapsıyor.

Cometto’nun Faymonville Group’a entegre edilmesiyle birlikte iki markaya da fayda sağlaması bekleniyor: Faymonville, Cometto’nun kendinden tahrikli modül segmentindeki var olan  üretim proseslerindeki bilgi ve deneyimini kombine edecek. Faymonville kalite yönetimi sadece üretime dahil olmayacak ürün dışında hizmet kalitesini artırmak için aynı zamanda  AR-Ge’ye, dünya çapındaki hizmetlere ve yedek parça teslimatlarına odaklanacak.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam