Ana Sayfa Manşet Alcoa Türkiye Satışlarını Her Yıl İkiye Katlayarak Büyüyor

Alcoa Türkiye Satışlarını Her Yıl İkiye Katlayarak Büyüyor

Alcoa Türkiye Satışlarını Her Yıl İkiye Katlayarak BüyüyorAlüminyum jant üreticisi Alcoa 3’üncü Nesil Kolay Bakım Dura-Bright jantlarının Türkiye tanıtımını 14-17 Kasım tarihleri arasında yapılan Comvex Fuarı’nda yaptı.

Fuar alanında yapılan basın toplantısına; Alcoa Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Scott Kerns, Orta Avrupa, Rusya ve Ortadoğu’dan Sorumlu Satış Müdürü Tomasz Krawczyk, Ticari Direktör Serge Timmermans, Türkiye Satış Müdürü Abdullah Aydın, Satış Temsilcisi Erkin Aydemir ve İstanbul Bölge Distribütörü İş Geliştirme Müdürü Metin Yeşilmenderes katıldı.

Alcoa’nın 1886 yılında alüminyum ayrıştırma yöntemini icat eden firma olduğunu belirten Türkiye Müdürü Abdullah Aydın, Alcoa’nın avantajının dövme teknolojisinden geldiğinin altını çizdi. Basın toplantısında Alcoa jantlarının avantajlarını anlatan Aydın, “1948 yılında, ilk dövme teknolojisiyle kamyon alüminyum jantını üreten, 1978’de bu işi Avrupa’ya ilk getiren ve 2006 yılında Dura-Bright dediğimiz, bakım gerektirmeyen, sadece su ve sabunla temizliği yapılan jantı icat eden firma Alcoa’dır. Alcoa’nın bütün avantajları dövme teknolojisinden gelir. Yüzde yüz alüminyum bir blok eritilmeden, dövme teknolojisiyle 8 bin tonluk bir preste jant şeklini alır. Bu sayede dünyanın en sağlam jantları ortaya çıkar. Bir diğer önemli avantajımız da hafifliktir. Alcoa jantları şu andaki piyasadaki çelik jantların yaklaşık yarısı ağırlığındadır yüzde 47’ye varan bir hafiflik sağlar. Alüminyumun ısıyı çok daha iyi transfer edebilmesi sayesinde lastik ve fren ömrüne katkı sunar ve araçların yakıt tüketimini azaltmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yüzde yüz geri dönüştürülebilen Alcoa jantları çevreye en saygılı jant markasıdır” şeklinde konuştu.

Dura-Bright EVO Wheels; Her Zaman Parlak

2014 yılında Avrupa’da pazara sunulacak Dura-Bright EVO Wheels jantlarının özelliklerini anlatan Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Bu jantlar önceki Dura-Bright jantlara göre daha fazla yüzey koruması, daha kolay temizlenebiliyor olması, çevreye daha saygılı yöntemlerle üretiliyor olması ve çok daha kolay bakımının yapılabilmesi gibi özelliklerden oluşuyor. Jantın en büyük özelliğinden birisi de hiçbir şekilde boya veya kaplama katının olmaması. Alüminyum zamanla kararabilen bir materyaldir ancak bizim bu teknolojimiz sayesinde alüminyum ilk günkü parlaklığını ömrü boyunca koruyabiliyor.”

Aydın, Alcoa’nın 2012 yılının Ağustos ayında yeniden yapılanma sürecine giderek 2013 itibariyle bölgesel üç distribütör ile satışlarına devam ettiklerini kaydetti. İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde firmaların yanı sıra araç üreticileri ile de çalıştıklarını belirten Aydın, “İstanbul ve Marmara bölge için Tatkap ve Sertaş Lastikleri ile çalışıyoruz. İç Anadolu ve Doğu Anadolu ile Karadeniz’in bir kısmına yönelik Konya merkezli Ak-set ile Ege, Akdeniz sahil şeridi içerisinde EMF Büyükkarcı firması ile çalışıyoruz. Şu anda dünyada ana araç üreticilerinin kullandığı tek ortak alüminyum jant markası Alcoa olduğu gibi birçok ana araç üreticisinin kullandığı tek alüminyum jant markası da Alcoa’dır. Alcoa’nın, bütün testleri başarı ile geçebilen ve müşteri tarafından kalitesi ve güvenilirliği sürekli olarak ispatlanmış bir marka olması bunu sağlıyor” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Alcoa Başkan Yardımcısı ve Alcoa Jantları Genel Müdürü Scott Kerns ise, Brezilya ve Çin’in ağır vasıta pazarında en fazla büyüyen ülkeler olduğunu, dünya pazarındaki büyümeye Çin ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerin etki edeceğini belirtti.  Kerns, sözlerine şöyle devam etti:

Kerns: “Türkiye’nin kaliteli kamyon ve treylerlerini Alcoa tamamlayacak”

“Türkiye içinde çok heyecanlıyız çünkü bize çok güzel gelişme fırsatları sundu. 2012’den 2013’e geçtiğimizde satışlarımızda çok ciddi bir artış yakaladık. 2013 içinde yeni distribütör yapılanmamızla da, bu hedefimizi de başarıyoruz. Son iki yıllık artışa baktığımız zaman bu gelişim trendinin devam etmesi ve her sene Türkiye’de ki satışımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Ağırlıktan, karbondioksit salınımına ve yakıt tasarrufuna olan katkılarımızla bu hedefimize ulaşmak için ürünümüzün doğru ürün olduğunu düşünüyoruz”

Alcoa jantlarının en büyük alüminyum jant üreticisi olduğunu bilgisini veren Kerns, “Alcoa bütün dünyaya yayılmış bir şekilde satış ve hizmet ağı olan tek firma ve marka. Gelişmekte olan bütün ülkelere gidiyoruz ve yatırımlarımız yapıyoruz. Son derece kaliteli çekici, kamyon ve treylerler var bunlar da tam olarak Alcoa’nın tamamlayıcı olarak kullanılabileceği uygun ürünler” dedi.

Krawczyk: “Beş yılda Avrupa’daki alüminyum jant kullanımı yakalamayı hedefliyoruz”

Orta Avrupa, Rusya ve Ortadoğu’dan Sorumlu Satış Müdürü Tomasz Krawczyk da, dünya genelinde hedeflerinin her zaman pazardan daha hızlı büyümek olduğunu vurguladı. Ürün yenilikleri, gelişen ülkelerdeki yatırımlar sayesinde dünya pazarında her zaman büyüme yakaladıklarını ifade eden Krawczyk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Alüminyum jantın temelinde yatan daha az yakıt tüketimi daha az karbondioksit salınımı, daha fazla yük taşıma kapasitesi daha verimli ürün olması büyümenin arkasında yatan ana faktör.  Hedefimiz Orta Alcoa olarak 5 yıl içinde Türkiye’deki pazar büyümesini iki katına çıkararak Batı Avrupa’daki alüminyum jant kullanım oranına yaklaşmak istiyoruz. Batı Avrupa’da alüminyum jant kullanım oranı, yaklaşık yüzde 20 seviyesinde ve her beş  ağır vasıtadan birinde alüminyum jant var. Türkiye’de de beş yıl içinde bu noktayı hedefliyoruz.”

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...