Ana Sayfa Treyler Alman Reiser Schwertransport’a 8 Dingilli Kassbohrer Hidrolik Low-Bed

Alman Reiser Schwertransport’a 8 Dingilli Kassbohrer Hidrolik Low-Bed

Alman Reiser Schwertransport’a 8 Dingilli Kassbohrer Hidrolik Low-Bed
Almanya merkezli özel yük taşıma hizmetleri sağlayıcısı Reiser Schwertransport GmbH, 5 Mart 2015 tarihinde Kässbohrer’in Goch tesislerinde K.SLH 8, Kässbohrer 8 dingilli hidrolik low-bed’ini teslim aldı.

İki şirket arasındaki işbirliği, proje taşımacılığı uzmanı Reiser Schwertransport’un beklentilerinin, Kässbohrer’in low-bed mühendisliğindeki deneyimi ile karşılanması sayesinde mümkün oldu.

130 ton taşıma kapasitesi ile Kässbohrer’in 8 dingilli hidrolik dümenleme sistemine sahip low-bed’i, K.SLH 8, 18 metreye kadar uzayarak her tür ağır yük taşımacılığına uygun olarak geliştirildi. 34 ton deveboynu kapasitesi ve hidrolik süspansiyon sistemi ile K.SLH 8 etkin ve güvenli yük dağılımını sağlayan araçta bulunan hidrolik dümenleme sistemi, özellikle dar ve zor dönüşlerde maksimum manevra kabiliyeti sunarken, lastik ömrünü ve performansı da yukarı çekiyor.

Reiser Schwertransport Yönetim Kurulu Başkanı Stephan Reiser, Kässbohrer’in Adapazarı’ndaki üretim tesislerini gördüğünde, şirketin yüksek potansiyeli karşısında çok etkilendiğini belirtti.

Reiser, “Bir nakliyat firması işleten bir dostumun filosunda çok sayıda Kässbohrer low-bed bulunuyor. Onun referansı ile Kässbohrer’le iletişime geçtim. Oldukça deneyimli bir satış görevlisi de beni doğru çözüme yönlendirdi” ifadelerini kullandı.

Reiser Schwertransport hem Almanya genelinde, hem de Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa, İspanya, Portekiz, Avusturya, İsviçre, İtalya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan yük taşınmasına yönelik olarak filo işletmektedir. Şirketin, özel ebat ve ağırlıklarda yük taşımaya yönelik daimi ruhsatı bulunuyor.

Tırsan Türk-Alman Bilim Yılında Ar-Ge Proje İşbirliklerini Artırdı

Tırsan Türk-Alman Bilim Yılında Ar-Ge Proje İşbirliklerini Artırdı

Tırsan Treyler Ar-Ge ekibi, 12 Mart 2015’te Ankara’da düzenlenen ‘2014 Türk-Alman Bilim Yılı Kapanış Etkinliğine katıldı. Etkinlik, Türk-Alman Bilim Yılı süresince 2014’te hayata geçirilen etkinlikleri değerlendirme ve iki ülke arasındaki bilimsel işbirliğinin sürekliliğine katkıda bulunma amacıyla, özel sektör, araştırma camiası, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirdi.

Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Federal Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanı Johanna Wanka’nın yanı sıra, TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak da katıldı.

Bilim Yılı süresince Yurtiçi Etkinlikleri Destekleme Programı oluşturularak, iki çağrıya çıkıldı ve 74 etkinliğe destek verildi. Bu etkinlikler kapsamında yaklaşık 1000 Türk ve 800 Alman araştırmacının bir araya gelmesi sağlandı.

Toplantıda Tırsan Ar-Ge ekibi, treyler sektörüne yönelik olarak yapılacak Ar-Ge projelerine yönelik işbirliği olanaklarını değerlendirdi. Somut işbirlikleri oluşturuldu ve proje takvimleri belirlendi.

2009 yılında kurulduğundan bu yana Tırsan Ar-Ge merkezi, treyler sektörüne yönelik olarak 10 farklı ürün grubunda 38 farklı projeyi, 1,2 milyon mühendislik saati süren çalışmalar sonucu başarıyla tamamladı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR