Ana Sayfa Manşet Tırsan Frigo Müşteri Beklentilerine Göre Yenilendi

Tırsan Frigo Müşteri Beklentilerine Göre Yenilendi

Tırsan Frigo Müşteri Beklentilerine Göre Yenilendi
Tırsan, soğuk zincir taşımacılığına yönelik Frigo aracını kullanıcılarından gelen taleplere ve sahadan edindiği deneyime uygun olarak yeniledi. Hızlı soğutma ve geç ısınma özelliğiyle öne çıkan Tırsan Frigo işlevsel detaylarla donatıldı.

Yenilenen Frigo, 24-25 Şubat 2015 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen etkinlikle, Tırsan Frigo kullanıcılarına tanıtıldı. Tırsan bayileri Gelecek Otomotiv ve Kemak Oto da etkinlikte tam kadro yer aldı. Yenilenen Tırsan Frigo, 26 Şubat tarihinde de Hatay’da Hatay Has Otomotiv’de kullanıcılarıyla buluştu.

Tırsan Frigo, TAİD (Ağır Ticari Araçlar Derneği) verilerine göre 2014 yılında 526 satış adedi ile yüzde 40 pazar payı elde ederek yılı lider kapattı. Treyler sektörünün tüm segmentlerinde lider olan Tırsan, 2015 yılında yenilediği Tırsan Frigo ile liderlik geleneğini sürdürmeyi hedefliyor.

Tırsan’ın kulağı müşterilerinde

Tırsan, 2014 yılında Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerini ve park sahalarını ziyaret ederek incelemelerde bulunmayı sürdürdü, 4 bölge 6 ilde 142 Tırsan Frigo kullanıcısının ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre Tırsan mühendisleri Frigo’yu daha da geliştirerek yeniledi, prototip merkezinde en zorlu yol koşullarında denedi. Türkiye’nin ilk ve tek treyler Ar-Ge merkezinde Tırsan Frigo’nun izolasyonunun sağladığı düşük ısı iletim değerleri termal kabin testleriyle teyit edildi.

Yenilenen Tırsan Frigo kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Arka tampon kısmında bulunan dikdörtgen kesitler olası darbelere karşı tamponun zarar görmesinin engellerken, aracın 500lt’lik mazot deposunun alüminyum oluşu ise aracın boş ağırlığını aşağı çektiğinden yük taşıma kapasitesi artıyor, boş seyirde ise yakıt tüketimini azaltıyor. Bununla birlikte, yemek dolabında bulunan 2 adet dokunmatik led aydınlatma, hareket edebilir orta raf ve 90° açılarak masa halini alabilen kapak içi ile Tırsan Frigo pratik ve işlevsel ayrıntılarla kullanıcısına konfor sağlıyor. Alüminyum 90 lt su deposu ise araca yük olmadan sürücünün rahatlığını artırıyor.

Soğuk zincirde güvenli taşıma

-20°C ile +12°C arasındaki sıcaklıklarda taşınması gereken sıcaklık değişimine duyarlı ürünlerin taşınması için özel olarak geliştirilmiş FRC sertifikalı ağır izolasyonlu Tırsan Frigo, ATP (Agreement on the International Transportation of Goods – Malların Uluslararası Taşınmasına İlişkin Anlaşma) ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points – Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) mevzuatına uygun olarak üretilmektedir. Böylece Tırsan Frigo ile ilaç ve gıda taşımacılığı (et, balık, süt, sebze, meyve vb.) uluslararası taşımacılık standartlarına uygun yapılabiliyor.

Tırsan Frigo, şasisinin çinko tri-elektron metoduna göre kataforez kaplı oluşu sayesinde paslanmaya karşı 10 yıl boyunca garanti altında. Bu da Tırsan Frigo kullanıcılarının işletme maliyetini aşağı çekerek araçların ikinci el değerinin korunması anlamına geliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam