Ana Sayfa Yan Sanayi Aspöck Polonya İle Dördüncü Fabrikasını Açtı

Aspöck Polonya İle Dördüncü Fabrikasını Açtı

Aspöck Polonya İle Dördüncü Fabrikasını Açtı

Her tür çekilen araç için hazır aydınlatma sistemlerinde Avrupa’nın lider üreticisi olan Aspöck Group, Polonya’da bu yılın başlarında 9 milyon Euro tutarında bir yatırımı temsil eden Wroclaw yakınlarındaki Kluczbork tesisinin yapımını tamamladı.

Kamyon, treyler, otomotiv, karavan, motosiklet, tarım makineleri ve özel araç sektörlerinin aydınlatma alanlarında kavram aşamasından seri üretime kadar geliştirme, test ve çözüm hizmetleri sunan Aspöck’ün yeni fabrikası açıldı. Polonya’daki bu tesis, Avusturya merkezli Aspöck Group’un Avusturya, Portekiz ve Brezilya’daki üretim tesislerinden dördüncü tesisi olarak faaliyete geçti.

On bir aylık bir süre içinde tamamlanan fabrika şu an 40’tan personel iş başı yaptı.  Yaklaşık 4 bin 400 metrekarelik üretim, depo ve ofis alanının yapımı tamamlandı.

Yeni yapılan üretim tesisindeki odak noktaları; enjeksiyon-kalıplama, kaplama, birleştirme ve lojistik süreçler olarak belirlenmiş. Tesis otomotiv endüstrisindeki yönetim projeleri ve kamyon&römork müşteri kapasitesini arttırmak için kullanılıyor. için ürün imalatı bu yılın başında üretime başlayan Thule fabrikasında faaliyetler 3 Volkswagen projesiyle devam edecek.

Polonya’daki şube, 11-11000 ton tutma kuvveti olan ve 3 parçaya kadarını idare edebilen en yeni enjeksiyon-kalıp makineleriyle donatıldı. Ayrıca yeni donanım stoku parçaları, teknik bakım gerektiren plastik ürünlerin üretimini kolaylaştıran robotlar gibi kaplama makineleri de yer alıyor.

Polonya tesisindeki kalite yönetim sistemleri uygulaması İSO 9001 ve İSO TS 16949 ile bunun yanı sıra SAP ve onun yedek sistemleri ME ve EWM,  standart ve yüksek kaliteli üretimi aamaçlıyor. Polonya tesisi üretim süreçleri, Avusturya’daki merkez ofisten kontrol edilebilecek şekilde merkez ERP(acil durumlara hazırlık ve müdahale) sistemiyle birleştirildi

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...