Ana Sayfa Üst Haberler Aspöck Türkiye’ye İkinci Markası Fabrilcar’ı da Sunacak

Aspöck Türkiye’ye İkinci Markası Fabrilcar’ı da Sunacak

Reklam

Aspöck Türkiye’ye İkinci Markası Fabrilcar’ı da Sunacak

Aydınlatma sektörünün önemli markası Aspöck, standında müşterilerini ağırlayarak yeni ürünleri hakkında bilgi verdi. Aspöck Türkiye çekici, kamyon ve iş makineleri için satış sonrası yenileme pazarına sunacakları Fabrilcar markasını da Türkiye pazarına sunma hazırlıklarını tamamlıyor.

IAA Fuarında görüştüğümüz Aspöck, Türkiye Genel Müdürü Selçuk Akman da özel açıklamalarda bulundu. Bu yılın ilk üç çeyreğinde 2 bin 500 adetlik kit satışa ulaştıklarını anlatan Akman, her ne kadar döviz kurlarındaki yükselişten etkilenseler de yılsonunda hedefleri olan 3 bin 500 adedi yakalayacaklarını söyledi.

Akman: “Stop lambalarının önemini anlatacağız”

Türkiye’de treylerde stop lambasının yalnızca stop değil yan park ve pozisyon lambaları da reflektif özelliğini ve kaliteli aydınlatmayı anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Akman, bununla ilgili olarak TÜV, TREDER ve eksperler nezdinde bilgilendirme çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Ayrıca gelecek yıldan itibaren kopya ürünlerle mücadele edeceklerini de anlatan Akman, bu konuyla ilgili yasal haklarını kullanacaklarını da ifade etti.

Türkiye ofisinin açılmasının ardından daha önce kaybedilen büyük treyler üreticileriyle yeniden çalışmaya başladıklarını vurgulayan Akman, satış sonrasında Nevpa, Trans34 ve Tırsan’ın yedek parça bölümüyle oldukça iyi bir grafik izlediklerini belirtti.

Aspöck’in ikinci markası olan Fabrilcar’ı da Türkiye pazarına sunmaya başlayacaklarını anlatan Akman, Fabrilcar’ın daha çok satış after market pazarına yönelik olacağını ve çekici, kamyon, iş makinaları için sunulacağını söyledi. Bu ürünle birlikte müşteri portföyünü de genişlettiklerini ifade eden Akman, “Her geçen gün daha çok Aspöck kullanıcısı olacak” dedi.

Aspöck’ün Portekiz’deki yeni üretim tesisi ve 30 makinelik büyük enjeksiyon  yatırımları sayesinde üretimi hızlandıracağını dolayısıyla teslimat sürelerini dört haftadan dört haftaya düşeceği sözlerine ekleyen Akman, Aspöck’ün de büyümesine devam ettiğini ve bu yılın ilk yarısında yüzde 8 büyüme sağladığı bilgisini verdi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR