Ana Sayfa Manşet Knorr-Bremse’ye Akıllı Treyler Kategorisinde Büyük Ödül

Knorr-Bremse’ye Akıllı Treyler Kategorisinde Büyük Ödül

Reklam

Knorr-Bremse’ye-Akıllı-Treyler-Kategorisinde-Büyük-Ödül

Türkiye’de şirket açtıktan sonra hızlı bir şekilde büyüyen Knorr-Bremse, Türkiye’de pazar payını yüzde 35’lere çıkarmış durumda. Knorr-Bremse standında bir görüşme yaptığımız Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Argun Aytuna, büyüyen ekipleriyle gelişen organizasyonlarıyla birlikte gelecek yıllarda yüzde 50 Pazar paylarına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Satışın yanı sıra destek ve eğitimle birlikte yol aldıklarını kaydeden Aytuna “Müşterilerimizle aracın tasarımdan başlayan bir süreci tercih ediyoruz. Öncelikli olarak istenilen nedir ve ihtiyaçlar neler onları tespit ediyoruz. Bizim ürün yelpazemizden uygun olan parçaları sunuyoruz. Daha sonra üreticiyle birlikte sistemi tasarlıyoruz. Üretime destek veriyoruz ve satış sonrasında de desteğimizi devam ettiriyoruz. Bunun dışında OEM haricinde satış sonrası marketine de destek veriyoruz” dedi.

Yedek parça olarak Türkiye’de Fren Market, Karadeniz, Tırsan ve Motor Aşin gibi firmalarla çalıştıklarını kaydeden Aytuna, treyler pazarında doğrudan ürün vermedikleri firmalara ise Nevpa ve MTD aracılığıyla ulaştıklarını vurguladı.

Otobüs ve kamyon üreticilerinin yanı sıra treyler pazarında Tırsan, Otokar, Serin, Koluman, Orthaus gibi üreticilerin doğrudan Almanya’dan alım yaptığını belirten Aytuna, Knorr-Bremse’den Türkiye’de depo açması yönünde talep olduğunu dile getirerek, gelecekte bu talebi karşılayabileceklerini söyledi.

iTAP Yenilik ödülünü aldı

Knorr-Bremse’ye-Akıllı-Treyler-Kategorisinde-Büyük-Ödül-

IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda Akıllı Treyler kategorisinde iTAP 2015 Yılının Yenilik ödülünü kazandı. Knorr- Bremse’nin iTAP (Akıllı Treyler Erişim Noktası) sistemi, akıllı telefon veya tablet kullanarak sürücülerin treylerdeki işlevleri geniş bir yelpazede kontrol etmesine olanak sağlıyor. Knorr-Bremse, TIP Treyler Servisi firmasıyla yürüttüğü projeyle filo operatörlerinin ve özel de kamyon sürücülerinin yarı römork teçhizatları ve damperli araçlarını daha kolay ve güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Akıllı filo yönetimlerden bir tanesi; Akıllı Pnömatik Süspansiyon (iLvl) sistemi. Bu sistem treylerin önceden programlanmış bir rampa yüksekliği seçildiğinde, treylerin otomatik olarak  yükseltilmesini veya alçaltılmasını sağlıyor. Sürüş sırasında farklı hızlarda farklı süspansiyon yüksekliklerine de otomatik olarak sağlayan sistem akıllı telefonlardan çok rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Diğer bir özellik de Lastik Basıncı Gözleme Sistemi (TPMS ) sürücünün her lastikte basınç ve sıcaklığı gözlemlemesini sağlıyor. Yol Katmanı Fonksiyonu(RLF) ise kamyon yol bakım modunda iken araç hızını sabit tutuyor.

Knorr – Bremse AG Yönetim Kurulu Üyesi Hinrich J. Woebcken, birinciliğin 80’den fazla yeniliğin içerisinden olmasının kendileri için ayrı bir gurur vesilesi olduğunu dile getirdi.

Tırsan’la Özel Proje: “Fren ile Dümenlenebilir Low-bed”

Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Satış Müdürü Savaş Ada ise Tırsan ile yaptıkları işbirliğinden şöyle bahsetti: “Low-bed araçların hidrolik sistem ihtiyacına gidermeye yönelik Fren ile Dümenleme Sistemi (SBB) geliştirildi. Bu sistem ile Treyler Innovation yarışmasına da katıldık. Dördüncü sırada yer aldık. SBB, frenleme yaparak aracın dümenlenmesi sağlanıyor. Treyler üreticilerin dümenleme konusunda çok ciddi paralar harcanıyor. Bu sistem sayesinde maliyetleri düşürerek buna gerek kalmayacak.”

Otomatik fren sistemleri üzerine Türkiye’den müşterileriyle de ortak çalışmalar yürüttüklerini aktaran Aytuna, sürücülerin dikkati dağılmış veya uyuma durumunda sensör ve kameralarla otomotik frenleme yaparak yol ve yolcu emniyetini arttıran bu sistemlerin gelecekte yaygınlaşacağını söyledi.

Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Satış Müdürü Savaş Ada ve  Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Argun AytunaSoldan sağa: Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Satış Müdürü Savaş Ada ve Knorr-Bremse Ticari Araç Fren Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Argun Aytuna
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR