Ana Sayfa Üstyapı Atık Toplama Hizmetlerinde Yeni Eğilim Kolaylık Üzerine

Atık Toplama Hizmetlerinde Yeni Eğilim Kolaylık Üzerine

Reklam

Nord-Engineering-Görsel-(1)Türkiye’de de faaliyet gösteren İtalya merkezli Nord Engineering, yakıt ekonomisi ve verimliliğinde önemli avantajlar sağlayan operasyonlar için Allison tam otomatik şanzımanları tercih ederek yeni bir atık toplama sistemi sunuyor.

Türkiye’nin nüfusu hızla artan şehirleri, atık toplama çalışmalarını daha kolay, daha verimli ve çevreye dost hale getirmek için işlevsel çözümler arıyor. İtalya merkezli olan Nord Engineering, bu ihtiyaç doğrultusunda, dünyanın her yerindeki belediyeler ve özel şirketler için yenilikçi atık toplama sistemleri ve konteyner temizleme donanımı sunuyor. Nord Engineering, operasyonlarının verimliliğini arttırmak için “Easy” sistemli atık kamyonlarının Allison tam otomatik şanzımanlarla donatılmış olmasını tercih ediyor.

Yeni Easy sistemi uygulanmalarını da yürüten Nord Engineering Türkiye Genel Müdürü Roberto Messi, Allison donanımlı atık kamyonlarını tercih ettiklerini belirterek; “Allison Transmission, çöp sıkıştırma stratejimiz için önemli avantajlar sunuyor. Atık sıkıştırma sistemimiz, Allison sayesinde araç hareket ederken çalışarak daha yüksek yakıt ve zaman tasarrufu sağlıyor. Manuel olarak vites değiştirmeye gerek olmadığı için Allison donanımlı araçlar, sürücünün atık toplama görevlerini daha verimli bir şekilde yerine getirmesine destek oluyor” diyor.

Nord-Engineering-Görsel-(2)Easy atık toplama sistemleri, yerüstü ve yeraltı konteynerlerinden toplama yapabilen çift yönlü, otomatik ve tek operatör tarafından çalıştırılabilen donanımlar ile temizleme ve dezenfekte etme çalışmaları için kullanılan yıkama ekipmanlarını içeriyor. Bu sistem, evrensel ve endüstriyel atık toplama için tasarlanmış, yüksek hacim kapasiteli, çevreci konteynerlerden oluşuyor.

Easy sistemi, yolun her iki tarafındaki hem yerüstü, hem yeraltı konteynerlerinin sadece aracın kabinindeki tek sürücü tarafından boşaltılmasını sağlayan, kancalama cihazıyla donatılmış özel bir kaldıraç donanımına sahip bulunuyor. Dolayısıyla araçlar Allison donanımlı olduğunda atık toplama, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha hızlı, kolay ve sessiz hale geliyor.

Allison şanzımanların Continuous Power Technology™/Sürekli Güç Teknolojisi, daha yüksek verimlilik sağlamak için kesintisiz vites değiştirme ve kalkışta tork artışı sağlıyor. Daha kolay kullanıma ek olarak, tork konvertörü hassas manevra kabiliyeti ve çok kısa mesafe hareket imkanı sağlarken, aracın tüm aktarma organlarını da zorlanmaktan koruyor. Sürücüler, Allison şanzımanlarla işlerine daha kolay odaklanabiliyor. Sürücüler vites değiştirmekle uğraşmayarak direksiyonu kontrol ettiklerinden, her toplama noktasında daha güvenli çalışma ve hızlı atık toplama sağlanıyor. Ayrıca Allison şanzıman, aracın fren yapmasını güçlendirmek için iki adet güç kesme (PTO) karşılığı ve entegre bir retarder sunarak güvenliği arttırıyor ve yıpranmayı azaltıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR