Ana SayfaÜst HaberlerBPW Teknolojileri Treylerde Yeni bir Döneme İşaret Ediyor

BPW Teknolojileri Treylerde Yeni bir Döneme İşaret Ediyor

Treyler endüstrisinin önemli tedarikçilerinden BPW, aralarında 16 sektörel gazetecisi ve Alman Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA) uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından “Trailer Innovation 2019” ödülünde iki yeni teknolojisiyle ikinci sırayı aldı.

IAA’da treyler üreticilerinin en yoğun ilgi gösterdiği alanlar arasında yer alan BPW standı yine pek çok yeniliğin sergilendiği alan oldu. Yeni model treyler akslarından elektrikli dingillere kadar pek çok yeniliğin ve grup şirketlerinin temsil edildiği alanda pek çok yenilikçi ürün de yer aldı.

İnovasyon yönetiminden sorumlu BPW Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Markus Kliffken, müşterilerin sunulan teknolojiyle ilgili duydukları heyecanı inovasyon olarak tanımlıyor.

BPW, Trailer Innovation 2019 ödüllerinde ‘iGurt’ akıllı kargo emniyet sistemi ve ‘Aktif Ters Kumanda’ elektro-hidrolik yardımcı dümenleme sistemiyle hem işletme maliyetlerini düşürme hem de her yıl çok büyük hasarlara neden olan kazaların en yaygın nedenleri arasında yer alan yük güvenliği ve manevra hatalarının azalmasına katkıda bulunduğu için dereceye girdi.

iGurt dijital kargo emniyet sistemi

BPW’nin yeni aparatı “iGurt”, bağlama kayışlarına vidalanan pratik bir sensör ön yüklemeyi ölçüyor ve bu sürücünün akıllı telefonunda ve telematik portalında görüntülenebiliyor. Bu sistem kargo sabitlemenin her zaman doğru olduklarından emin olmak için izlenebildiği ve bu durumun sorunsuz bir şekilde belgelenebileceği anlamına geliyor. Aşırı gerginlikten kaynaklanan hasar da güvenilir bir şekilde önlenebiliyor sistem sayesinde. Yüklerin güvensiz bir şekilde taşınması, ağır yük taşımacılığında kazaların yaklaşık yüzde 20 ila 25’ini oluşturduğu göz önüne alındığında sistemin önemi daha iyi anlaşılıyor. Ayrıca özellikle denetleyici kuruluşlar, yüklerin yetersiz bir şekilde güvence altına alınması nedeniyle denetlenen araçların yüzde 70’inden fazlasında hata buluyorlar. Bu durum yüksek maliyetli ve zaman alıcı yeniden yükleme ve yeniden emniyete alma ile yüksek cezalar, ayrıca yüksek sigorta maliyetleri gibi sonuçlara neden oluyor.

Aktif Geri Hareket Kontrolü

‘Active Reverse Control“-Aktif Geri Hareket Kontrolü, elektro-hidrolik yardımcı direksiyon sistemiyle, römorku manevra yaptıran gelişimiş bir sistem olarak öne çıkıyor. Kompakt sistem ayrı bir onay gerektirmez, takılması ve hatta uyarlanması basittir ve bu nedenle üstün manevra kabiliyeti potansiyel olarak bütün yarı römorklar için yeni bir standart oluşturabilir. Yardımcı direksiyon sistemi, gerçek bir BPW en çok satan ürününün – kendi kendini yönlendiren aksın – akıllıca bir teknolojiyle kombine edilmesinden ortaya çıkıyor. Tekerlekli sandalye ve/veya alışveriş arabalarının manevra kabiliyetinin arkasında yatan tasarım prensibini treylere uyarlanmasıyla benzersiz bir viraj alma yeteneği ve üstün derecede dar bir dönme çemberi sağlıyor ve böylece zaman, yakıt ve lastikler için büyük tasarruf sağlıyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...