Ana Sayfa Yan Sanayi Conti Hybrid HT3 Treyler Lastiğine “iF Tasarım Ödülü”

Conti Hybrid HT3 Treyler Lastiğine “iF Tasarım Ödülü”

Conti Hybrid HT3 Treyler Lastiğine “iF Tasarım Ödülü”Continental, ağır vasıta treyler yük taşımacılığı için özel olarak geliştirdiği Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiğiyle iF Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Uluslararası tasarım uzmanlarından oluşan 58 kişilik jüri tarafından değerlendirilen ve beş binin üzerinde farklı ürünü geride bırakan lastik, inovasyon, güvenlik ve çevreye karşı duyarlılık kriterlerinde iF Tasarım Nişanı’na layık görüldü.

Continental’in Hannover’daki Stöcken’de bulunan tesis ve tasarım departmanında, ağır taşımacılık için özel olarak geliştirdiği uzun ömürlü ve yakıt verimliliği yüksek Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği yüksek yük kapasitesi, uzun hizmet ömrü ve azaltılmış yuvarlanma direnci ile ön plana çıkıyor. Dingil başına 9 tonluk yük taşıyabilen bu römork lastiğinin profili, megaliner araçların yarı römorklarında 3 metrelik iç yük yüksekliğinden en iyi şekilde istifade etmeye izin veriyor. Selefine kıyasla yuvarlanma direncinde yüzde 15 oranında azalma sayesinde Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5, AB etiketi yakıt verimliliği kategorisinde “B” derecesine sahipken, lastiğin hem şehirlerarası hem uzun mesafe taşımacılığında ekonomik yakıt tüketimine destek oluyor.

iF Tasarım yarışması, 1954 yılından bu yana her yıl iF International Forum Design GmbH tarafından düzenleniyor. Ödül kazanan ürünler, 26 Şubat 2016 tarihinde Münih’te BMW Welt’de resmi ödül töreninde uluslararası kabul gören iF Tasarım nişanı ile onurlanıyor. Ayrıca ödül kapsamında Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 lastiği Hamburg’da iF Tasarım sergisinde sergilenecek.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...