Ana SayfaTicari AraçlarAğır TicarieActros Köln’de Atık Toplama Aracı Olarak Hizmete Başladı

eActros Köln’de Atık Toplama Aracı Olarak Hizmete Başladı

Ağır hizmet kamyonu Mercedes-Benz eActros atık toplama aracı olarak tasarlanan modeli ile hizmete alındı.

Dünyanın ilk elektrikli ağır hizmet kamyonu olan ve 2021 yılında seri üretime alınan Mercedes-Benz eActros’un ağır işlerde kullanım uygulamalarının kapsamı kademeli olarak genişlemeye devam ediyor. Prototipten seri üretime alınma sürecine kadar Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge ekibinin de önemli katkılar sağladığı eActros’un atık toplama aracı olarak tasarlanan modeli, dünyanın en büyük geri dönüşüm, su ve servis şirketlerinden biri olan REMONDIS tarafından hizmete alındı.

Mercedes-Benz eActros’u atık toplama hizmeti vermek amacıyla Köln’de şehir içinde kullanan REMONDIS, eActros ile Rhineland bölgesinde kentsel atık toplama hizmeti vermeyi de planlıyor.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge ekibi önemli sorumluluklar üstlendi

eActros’un çeşitli kapsamları Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge ekipleri tarafından geliştirildi. eActros için Kamyon Ar-Ge ekibinin geliştirdiği bazı sistemler, Daimler Truck çatısı altındaki ağır ticari araçlarda ilk defa yer alırken; başlangıç aküsü ve kabloları ile düşük gerilim güç dağıtma üniteleri gibi sistemlerin sorumluluğu ise tamamen Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge ekipleri tarafından üstlenildi.

Araçtaki AVAS (Sesli Yaya Uyarı Sistemi), Kabin İçi Acil Durum Sürücü Uyarı Sistemi ile Yüksek ve Düşük Gerilimli Güç Sistemlerini geliştiren Mercedes-Benz Türk Kamyon Ar-Ge ekiplerinin, global proje destek ve koordinasyonu ile şasi & kabin modelleme ve hesaplama konularında da imzası bulunuyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...