Ana SayfaManşetEcofrigo’dan Yenilikçi Soğutma Çözümleri

Ecofrigo’dan Yenilikçi Soğutma Çözümleri

Ecofrigo’dan Yenilikçi Soğutma Çözümleri Ankara merkezli olarak kurulan ve faaliyetlerini Türkiye ve yurtdışındaki bayileriyle genişleten Ecofrigo Comvex’te farklı ihtiyaçlara göre üretilmiş ürünlerini sergiledi.

Fuarda özel bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Ecofrigo Satış Müdürü Hakan Taze, fuara dört değişik ürünle katıldıklarını bunlardan en yenisinin taşınabilir soğutucu kabini Moducold olduğunu kaydetti.

Seyyar olan bu kabinlerin 380 volt elektrik olan her yerde +5 ile -25 derece arası soğutma imkanı sağladığını kaydeden Taze, “Genelde soğuk hava deposu kurulamayan arsa ve bahçe gibi alanlarda geçici projelerde kullanılabiliyor. Bu ürün 2 metreden 15 metreye kadar farklı ölçülerde projelendirilebiliyor, çift rejimli ve daha çok rejimli olarak üretilebiliyor. Mobil klinik, ilaç sanayi, sebze-meyve, süt ürünleri, dondurma, kırmızı-beyaz et gibi işlerde kullanılabiliyor’’ dedi.

Ürettikleri ürünlerle ilgili gelişmeleri de aktaran Taze, şunları söyledi:  “İç yüzeyde daha önce fırın boyalı galvaniz sac,  high impact 1,6 mm darbe dayanımı yüksek polyester ve krom kullanıyorduk. Şu anda yurt dışında sadece Schmitz tarafından kullanılan hijyenik ve gıda tüzüğüne uygun olan PVC kaplı sıcak daldırma galvaniz sac kullanmaya başladık. Talep üzerine üretilen bu malzemeyi müşterilerimiz opsiyon olarak seçebiliyorlar. Hem kamyon kasaları hem de römork ve yarı römorklerde uygulamaya başladığımız; hijyenik ve çizilmelere karşı dayanıklı olan bu ürünün gelecekte birçok müşterimiz tarafından tercih edilmesini bekliyoruz Bu ürünle ilgili ilk siparişimizi, Türkiye’nin büyük lojistik firmalarından birisi olan HAVI Lojistik tarafından aldık.’’

Taze: “Yeni bayilikler vermek için buradayız”

Ecofrigo Satış Müdürü Hakan TazeÖnümüzdeki süreçte  hedeflerinin ihracat oranlarını arttırmak olduğunu belirten Hakan Taze, fuara katılım amaçlarının yeni yurtdışı bağlantılar kurmak olduğunu belirtti. Fuarda sergilemek üzere, 1 adet -18 ˚C taşımaya uygun frigorifik et kasası, 1 adet -18 ˚C ile +5 ˚C arası taşımaya uygun frigorifik dondurulmuş gıda kasası ve 1 adet’ de kuru yük kasası (insule kasa) getirdiklerini ve ayrıca yurtiçi – yurtdışı bayileri için oluşturdukları kasa kitini de getirdiklerini belirten Taze, sözlerine şöyle devam etti: “Macaristan, Ürdün, Libya ve Cezayir’e ihracat yapıyoruz, bayilerimiz var. Türkiye’ de de bayilerimiz mevcut. Sergilediğimiz bu kiti bayilerimize bu şekilde paketlenmiş olarak gönderiyoruz. Türkiye’deki bayilerimizde, fabrikamızda eğitim almış ve eğitim sertifikasını almış olan bayi personeli bu kurulumu yapıyor. Yurtdışında ise bir supervizör vasıtasıyla montaj yapılıyor. Şu anda üretimimizin yüzde 10’unu ihraç ediyoruz, hedefimiz üretimimizin en az yüzde 35-40’ını ihraç edebilmek”.

Ankara’da üretim yapmalarına rağmen, Türkiye’nin değişik bölgelerindeki bayileri ve servisleri vasıtasıyla, müşterilerine  yakın olduklarını satış sonrası hizmette Türkiye’nin en iddialı frigorifik kasa üreticisi olduklarını da vurgulayan Taze, “2 yıl önce ürünlerimiz, ATP konvansiyonuna uygun FRC belgeli olarak sertifikalandırıldı. 3 metreden 8 metreye kadar olan kamyon kasalarında 0,32 W/m²K  ile ısı transfer katsayımız Türkiye’deki en iyi değerlere sahip” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...