Ana Sayfa Üst Haberler Farklı Üstyapı Uygulamaları İçin Allison Şanzıman

Farklı Üstyapı Uygulamaları İçin Allison Şanzıman

Allison-Transmission-&-İsvec_Drottningholm_1

Stockholm’lu taşımacılık şirketi Drottningholms Entreprenad, vinçli araçlarında otomatik Allison Şanzıman’ı tercih ediyor.

Orta ölçekli bir nakliye şirketi olan Drottningholms Entreprenad, trafik yoğunluğunun çok olduğu Stockholm’de taşıma ve taahhüt faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketin filosunda biri Volvo ve yedisi Allison tam otomatik şanzımanlar ile donatılmış dokuz adet Scania kamyon bulunuyor.

Şirketin sahibi ve CEO’su Peter Faerden, Drottningholms Entreprenad’ın Allison donanımlı ilk araçlarını dokuz yıl önce satın aldıklarını ve Nisan 2014’de filolarını Allison 4000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı üç adet yeni Scania G490 6x2x4 kamyon ile güçlendirdiklerini belirtiyor.

Faerden açıklamasında; “Sürücülerimizin isteklerine karşı daima duyarlı olduk. Allison şanzımanları tercih etmemizde sürücülerimizin beklentileri de önemli bir neden. Onların isteklerini göz önünde bulundurmamız, hiç eleman değişikliği yaşamamamızı sağladı. Sürücülerimiz, fiziksel olarak yorucu ve araçların güç aktarma organlarında arıza riskleri yaratan manüel vites değişikliklerine gerek olmadığı için çok memnunlar” diyor.

Faerden, filodaki diğer kamyonların da yenilenme zamanları geldiğinde Allison tam otomatik şanzıman donanımlı olacağını belirterek; “Şehir trafiğinde başka bir şanzıman çözümü ile araç kullanılmasını düşünemiyoruz. İlk yatırım maliyeti yüksek olsa da güç aktarma organlarının uzun ömürlülüğü, düşen bakım maliyetleri ve arıza süreleri sonucu elde edilen avantajlar fazlasıyla geri kazanım sağlıyor” diye ekliyor.

Allison şanzımanların güvenilirliği ve emniyeti, kamyon filolarının gerçekleştirdikleri faaliyetlerde kritik faktörler oluyor. Drottningholms Entreprenad filosuna katılan ve geri yönlü vinçler ile donatılan iki yeni Scania kamyon, servis aracı olarak kalıpların, çakılların ve boru hatlarının çalışma sahalarından veya çalışma sahalarına taşınması için hizmet sunuyor. Faerden, bu konu ilgili açıklamasında; “Kamyonlar çalışmazsa bizler de çalışamayız. Allison şanzımanları kullandığımız son dokuz yıldır tek bir sorunla dahi karşılaşmadık” diyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...