Ana Sayfa Ticari Araçlar Fiat Pick Up Yarışına Fullback’le Katıldı

Fiat Pick Up Yarışına Fullback’le Katıldı

Fiat Pick Up Yarışına Fullback’le Katıldı
2016 yılının ilkbahar aylarından itibaren Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında satışına başlanacak olan Fullback, yeni oyuncularla sertleşmesi beklenen pick up pazarında Fiat’ın kozu olacak.

Ticari araçlar konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahip olan  Fiat, orta boy pikap pazarındaki güçlü rekabete Fullback adını verdiği yeni modeliyle katılıyor. Yenilenen Mitsubishi L200 ile aynı platformda üretilen ve bu araçla tasarım ve teknik detaylarda pek çok ortak unsur barındıran Fullback, Avrupa Bölgesi’ndeki pazarlarda yeni altı vitesli manuel şanzımanla veya spor modu bulunan beş ileri otomatik vitesli kombine edilen, 150 HP ve 180 HP’lik 2 ayrı versiyonu bulunan 2.4 litrelik turbo dizel motorla satışa sunulacak.

2015 Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılan Fiat Fullback, adını Amerikan futbolundaki hem defans hem de hücum özelliği bulunan güç ve yüksek dayanıklılık gerektiren kilit bir konumdan almasıyla dikkat çekiyor.

2014 yılında tüm hafif ticari araç pazarının yüzde 23’ünü oluşturan, 675 bin adetlik toplam pikap satışının gerçekleştiği EMEA Bölgesi’ndeki rekabete 1 tonluk pick up sınıfıyla  güçlü bir giriş yapmayı planlayan Fiat, Fullback modelini dört farklı yapıyla (tek kabinli, uzatılmış kabinli, çift kabinli ve kamyonet) pazarlara sunacak. Fiat Fullback’in tüm versiyonları 1780 mm’lik bir azami yüksekliğe ve 3000 mm’lik bir aks mesafesine sahip olurken, genişlik değeri ise 1815 mm’ye kadar varacak. Tek kabinli versiyonlarda 5155 mm’lik uzunluğa sahip Fiat Fullback’in çift kabinli versiyonlarında ise uzunluk değeri 5285 mm’ye kadar yükseliyor. Aynı şekilde kargo alanının uzunluğu da kabin seçeneklerine göre 1520 mm ile 2265 mm arasında değişiklik gösteriyor. Fiat Fullback’in yük kapasitesi de karoser yapısına göre 1 tonu aşarak 1100 kg’ya kadar çıkabiliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR