Ana Sayfa Güncel Haberler Ford Trucks Euro 6 Çekici İle Pazar Paylarını Artırmayı Hedefliyor

Ford Trucks Euro 6 Çekici İle Pazar Paylarını Artırmayı Hedefliyor

Ford Trucks Euro 6 Çekici İle Pazar Paylarını Artırmayı Hedefliyor 2016 itibariyle Euro 6 normlarına geçişin yaşandığı Türkiye ağır ticari araç pazarında ürünlerini yenileyen Ford, fuarda hafif ticariden pick up’a ve ağır ticari araçlarına kadar bütün ürünleriyle yer aldı.

Fuara hafif ticari araç grubunun tüm üyeleri olan Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier ve Tourneo versiyonları, Yeni Ranger, ve Ford Trucks kamyon ve çekicilerle katılan Ford Otosan, oluşturduğu konseptle de fuarın en ilgi çekici stantlarından biri oldu.

Ford Trucks yöneticileri tarafından fuarda bir basın çalışanlarıyla bir araya geldi.  Toplantıya Ford Trucks Pazarlama Müdürü Armağan Hazar, Ford Trucks Satış Müdürü Burak Hoşgören, Ford Trucks Satış Sonrası Müdürü Mustafa Bostancı ve Ford Trucks Pazarlama İletişimi Yöneticisi Hande Şengül katıldı.

Ford Trucks Pazarlama Müdürü Armağan Hazar, toplantıda yaptığı değerlendirmede, Ford Trucks için 2016 yılının çok hızlı başladığını söyledi. Bu yıl 150 milyon Avro yatırım yaptıkları Yeni Euro 6 Ecotorq motorlarını ve Yeni Ford Trucks serisinin tanıtımını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Armağan Hazar, 2016’nın kendileri için çok yoğun geçtiğini belirtti.

Yeni Ford Trucks araçlarımızda yüzde 8.5’luk bir yakıt tasarrufu elde ettiklerini kaydeden Hazar, “Euro 6 ile birlikte ağır ticari araç sektöründe kartlar yeniden dağıtılıyor. Özellikle de inşaat sektöründe çok iddialıyız, liderliği hedefliyoruz. Çekici de ise pazar paylarını ciddi oranda artırmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Ford Trucks’ın 25 ülkede bayi ağı bulunduğunu belirten Hazar, 2020’de bayi ağlarını 50 ülkeye çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. İhracat ile ilgili hedeflerinden de bahseden Hazar, “Bizim hedefimiz yurtdışı pazarlarda 50 ülkeye kademeli olarak satış yapmak. Ana hedefimiz de İnönü Fabrikamızda üretilen 3 tanesinden birini ihraç etmek. Euro 6 rekabetini yılın ikinci yarısından itibaren yaşayacağımızı düşünüyorum. İlk 4 ay itibarıyla 16 ton üstünde Euro 6’da en fazla satış yapan firmayız” dedi.

Ford Trucks Satış Müdürü Burak Hoşgören de yaptığı açıklamada, Euro 6 satışlarında ilk 4 ayın sonunda pazar lideri olduklarını söyledi. Özellikle de inşaat serisinde önemli blok satışlar gerçekleştirdiklerini anlatan Burak Hoşgören, “Yılın devamında da benzer şekilde satış yapmak istiyoruz. İlk 4 ayda inşaat serisinde daha çok satış oldu. Yeni kamyon serilerimizle inşaat serisinde olmadığımız bir segmente daha girdik. Her Euro geçişinde olduğu gibi Euro 6 geçişi de zaman alıyor. Bizim avantajımızı bu geçişi araçlarımızı da iyileştirmek amacıyla da kullandık” diye açıklama yaptı.

Ford Trucks Satış Sonrası Müdürü Mustafa Bostancı ise yaptığı açıklamada, Türkiye’deki servis yapılanmalarının bu yıl itibarıyla bittiğini belirterek yurtdışı servis çalışmaları ile ilgili şu bilgiyi Ford Trucks Satış Sonrası Müdürü Mustafa Bostancıverdi: “Yurtdışında şu an 17 noktada servis noktamız bulunuyor. Bunların eğitimlerine başladık. Doğu Avrupa’da 8 yeni servis noktası daha açacağız. Toplamda 25 nokta servis hizmeti verir hale geleceğiz” dedi.

Ford Avrupa’nın En Çok Satan Ticari Araç Markası

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ise yaptığı konuşmada; “Ford Otosan olarak ticari araç pazarında süregelen liderliğimizi sene başından bu yana da başarıyla devam ettiriyoruz. Şüphesiz, bugün burada 50’nci yılını kutladığımız ve bugün kendi başına bir marka haline gelen Transit modelimiz de bu başarıda önemli rol oynuyor. Türkiye’nin Ticari Gücü olarak biz büyük başarılara imza atarken, Ford da 2015 yılında Avrupa’da 1 numaralı ticari araç markası oldu. 2012’de 7’nci sıradayken, 2015’te liderliğe yükseldi. Ford’un Avrupa’daki en büyük ticari araç üretim merkezi olarak, Türkiye’de ürettiğimiz Courier’den Transit’e uzanan geniş ürün portföyümüzle Ford’u Avrupa’da ticari araç liderliğine taşımış olduk” dedi.

Ticari araç lideri Ford Otosan’ın en önemli değerlerinden birisinin, Ford Otosan Mühendislerinin gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları olduğuna da dikkat çeken Yücetürk konuşmasına Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks’ın da yüzde 100 Ford Otosan Mühendisleri tarafından üretilen modellerini vurgulayarak şu şekilde devam etti; “Türkiye’de ve dünyada büyük bir gururla pazara sunduğumuz Ford Trucks ağır ticari markamız da, E6 uyumlu yeni Ecotorq motor ve Yeni Ford Trucks Serisi ile 2016 senesinde atılım yapmaya devam ediyor. Güç, verimlilik ve teknoloji özellikleriyle öne çıkan Yeni Ford Trucks serimiz, kalbinde bulunan Ecotorq motor ile birlikte yüzde 100 Ford Otosan mühendisliğinin eseri. Türkiye’nin Ticari Gücü olarak hem ürünlerimiz hem de mühendislik gücümüz ile ağır ticari pazarında da iddiamızı artırıyoruz.”

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, sergilediği 2016 model inşaat, yol ve çekici serisi modelleri ile fuarda dikkatleri üzerine topladı. Yeni Ford Trucks Serisi, E6 uyumlu Yeni Ecotorq motorları ve yeni marka sloganı ‘Her Yükte Birlikte’ ile en çok ilgi çeken model ailelerinden birisi oldu. Fuarda Ford Trucks standında 1848T Çekici, 4142D İnşaat Kamyonu,  1833 DC ve 3242S HR Yol Kamyonları ve İtfaiye Üstyapılı 3542P İnşaat Serisi modeli ile sahneye çıktı.

Ford Avrupa’nın En Çok Satan Ticari Araç Markası

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...