Ana Sayfa Ticari Araçlar Ford Trucks Ortadoğu Yapılanmasını Umman, Katar ve Bahreyn ile Tamamladı

Ford Trucks Ortadoğu Yapılanmasını Umman, Katar ve Bahreyn ile Tamamladı

Ford Trucks
Ford Otosan, global büyüme stratejisi doğrultusunda Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’ndeki bayi ağı yapılanmasını tamamladı.  Ford Trucks, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından, geçtiğimiz günlerde Umman, Katar ve Bahreyn’deki bayi açılışları ile yayılımını genişletti.

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde gerçekleştirdiği yatırımlarını Katar, Umman ve Bahreyn’de yapılan tesis açılışları ile tamamlayarak, bölgede müşteri taleplerini hızlı bir şekilde karşılayabilecek bayi ağını oluşturdu.

Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin önde gelen şirketlerinin distribütörlüğünde pazara sunulan Ford Trucks, Suudi Arabistan’da Al Jazirah Vehicles Agencies ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Al Tayer Motors ile işbirliğine imza atmıştı. Şimdi de Umman’da Mohsin Haider Darwish L.L.C., Bahreyn’de Al Moayyed Motors ve Katar’da da Almana Motors Company W.L.L. işbirliği  ile pazara sunuluyor. Ford Trucks Umman distribütörü Mohsin Haider Darwish LLC tarafından inşa edilen bölgenin ilk 4S plazasının açılışı 19 Ocak’ta Muscat’ta yapıldı. Bahreyn’deki Ford Trucks Al Moayyed Motors distribütörlüğündeki yeni satış ve servis noktasının açılışı 20 Ocak’ta ve Katar’da Almana Motors Company distribütörlüğündeki ürün lansmanı ve temel atma töreni 23 Ocak’ta Doha’da gerçekleştirildi.

Yenigün: “İhracat satışlarımızın yüzde 25’ini Ortadoğu bölgesinin oluşturmasını hedefliyoruz”

Ford Trucks’ın global büyümesi kapsamında gerçekleştirdiği Körfez Bölgeleri bayi açılışlarında konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; “Ford Trucks olarak, global büyüme hedefimiz doğrultusunda en öncelikli pazarlarımızdan biri olan Ortadoğu’ya yönelik başlattığımız atılım yeni bayi açılışları ile önemli bir noktaya ulaştı. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bayi ağımıza Katar, Umman ve Bahreyn’i ekleyerek Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yapılanmamızı tamamlıyoruz. Bölgeye özel olarak geliştirdiğimiz ürünlerimizle müşterilerimizin beklentilerini karşılayacağımıza eminiz. Önümüzdeki dönemde, ihracat satışlarımızın yüzde 25’ini Ortadoğu bölgesinin oluşturmasını hedefliyoruz” dedi.

Ford Trucks, 2020’de 50 ülkede olacak

2020 yılına kadar 50 ülkede distribütörlük ve bayi ağı yapılanmasını tamamlamayı hedefleyen Ford Trucks, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki bayi geliştirme çalışmalarının yanı sıra, Kuzey Afrika ağır ticari araç pazarında ilk 3 marka arasına girme hedefiyle, stratejik başlangıç noktası olarak kabul ettiği Fas’ta da geçtiğimiz yıl bayi açmıştı. 2014 yılının sonunda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirdiği bayi açılışları ile Ortadoğu bölgesindeki yapılanmasına da hız vermişti. 2016’nın ilk ayında Körfez Ülkelerinde yapılan açılışlar ile Ortadoğu büyümesini tamamladı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...