Ana Sayfa Manşet Ford Trucks ve Otokar’a İstanbul’da Dev Tesis

Ford Trucks ve Otokar’a İstanbul’da Dev Tesis

Ford-Trucks-ve-Otokar’a-İstanbul’da-Dev-Tesis-1

Ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için “Ford Trucks” konsepti altında başlatılan yeni yapılanma atağı, İstanbul’da açılan 13’üncü bayiyle devam ediyor. Otokar-Fruehauf treyler yetkili bayi ve servisi olarak da çalışacak olan Gaziantepli Kardeşler Ford Trucks 4S bayi, Esenyurt’ta otoyol kenarında yer alıyor.

Ford Trucks müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için 4S konseptiyle hizmete giren Ford Trucks bayi sayısı 13’e ulaştı. Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde açılan bayilerin ardından, Türkiye ağır ticari araç pazarı satışlarının yüzde 23’ünün gerçekleştiği en büyük ağır ticari araç parkının bulunduğu İstanbul’da, Gaziantepli Kardeşler Ford Trucks 4S bayi açıldı. 8300 metrekarelik kapalı alan büyüklüğüyle göz dolduran tesisin açılış töreni İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan,  İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve Koç Holding ile Ford Otosan üst düzey yöneticilerin katılımıyla yapıldı.

Ford Trucks bayi atağı dahilinde şimdiye kadar Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır, İstanbul, Konya, Kayseri, Mersin, Malatya ve Gaziantep illerinde 4S konseptli yeni Ford Trucks bayileri açılmıştı.

Türkiye’nin En büyüğü

Törende ilk konuşmayı yapan Gaziantepli Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uçar, ticaret hayatında 50 yılı geride bıraktıklarını ve yollarına ikinci kuşağı dahil ederek devam ettiklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Gaziantepli Kardeşler, Uçarlar Group’ta yönetim kurulunun ikinci kuşak üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Ali Uçar ise Gaziantepli Kardeşler’in Ford ve Koç Ailesi ile 1986 yılında başlayan sürecin 30 yıllık bir birlikteliğe ulaştığını kaydederek, bunun gelişerek devam etmesini istediklerini kaydetti.

Ali Y. Koç: “Ford Trucks bayi yatırımları Ford Otosan’a güç katıyor”

Konuşmasına, yeni yatırımları için uzun yıllardır Ford Otosan’ın iş birlikteliği yürüttüğü Uçar Ailesi’ne teşekkür ederek başlayan Ali Y. Koç açılışla ilgili;  “1986 yılında Yenibosna’da Ford yetkili servisi olarak teşkilatımıza dahil olan ve 28 yıllık güçlü işbirliğimiz sonucunda, 4S konseptiyle ağır ticari araç tesisi açma kararı alan Gaziantepli Kardeşler bayimize, bu yeni yatırımları için teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum. Bu yeni tesis, Ford Trucks’ın ağır ticari araç pazarındaki rekabetçi gücü açısından önemli bir rol üstleniyor. Bildiğiniz gibi, Türkiye ağır ticari araç pazarı gelişmeye devam ediyor. Ve bu pazarın ağırlıklı merkezi İstanbul. Satışların yüzde 23’ü İstanbul’da gerçekleşiyor. Dolayısıyla, bugün açılışını yaptığımız yeni tesisimiz, Ford Otosan ve sektörümüz için büyük önem arz ediyor. Ford Trucks Gaziantepli Kardeşler bayimizin, İstanbul ve çevresindeki satışlarımız için bir kaldıraç görevi yapacağına inanıyorum” dedi.

Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç Gaziantepli Kardeşler Ford Trucks Bayi açılışındaki konuşmasında sözlerine şöyle devam etti; Türkiye’nin dört bir yanında Koç ismini başarıyla temsil eden bayilerimiz Topluluğumuzun en önemli rekabet avantajıdır. Büyük bir aileyiz ve tüm başarılarımızın arkasında bir olmanın, birlik olmanın gücü ve motivasyonu var. Biz yatırım yaparken, bayilerimiz de bizimle birlikte yatırım yapıyor ve bu sayede ağır ticari segmentte kamyon ve çekicilerimize hizmet veren Ford Trucks bayi ağımız giderek güçleniyor. Yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımları, ‘Türkiye’nin Ticari Gücü’ Ford Otosan’ın gücüne güç katıyor. Bundan mutluluk duyuyor ve ağır ticari segmentteki faaliyetlerimizin geleceğine olan inancımızı güçlendiriyoruz. Biz büyüyoruz ve bayilerimizle birlikte büyüyoruz. Müşteri beklentilerini karşılamanın her geçen gün daha da zorlaştığı günümüzde, yenilikçi, yaratıcı, kaliteli, güler yüzlü ve çözüm üreten bir anlayışla hizmet verme konusunda bayilerimizden yana oldukça şanslı olduğumuzu biliyorum. Gaziantepli Kardeşler’in Ford bayrağını, yeni tesisinde de bugüne kadar olduğu gibi en iyi şekilde dalgalandıracağına, Ford Trucks markasını çok daha ileri noktalara taşıyacağına gönülden inanıyorum.”

En Büyük Ford Trucks Tesisi

Gaziantepli Kardeşler Ford Trucks 4S Esenyurt Tesisi 13 bin metrekare arsa üzerinde, 8 bin 300 metrekare kapalı alana sahip. 32 base mekanik, 13 base kaporta boya, bir base şasi düzeltme, bin 100 metrekare büyüklüğünde yedek parça alanı, showroom ve diğer alanları ile birlikte aylık bin 200 araç onarım kapasitesine sahip. Tesiste Ford Trucks’un yanı sıra Otokar – Fruehauf Treyler ve New Holland iş makinelerinin satış, servis, yedek parça ve ikinci el ticareti de yapılıyor.

Ford-Trucks-ve-Otokar’a-İstanbul’da-Dev-Tesis-2

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...