Ana Sayfa Ticari Araçlar Ford Trucks’ın Midilli Çekicisi Hacimli Taşımacılıkta Ekonomik Dönemi Başlatıyor

Ford Trucks’ın Midilli Çekicisi Hacimli Taşımacılıkta Ekonomik Dönemi Başlatıyor

Reklam

Ford-Trucks-ADR-Etkinliği

Ford Otosan İstanbul Park’ta Ford Cargo1846’nın “Midilli” olarak adlandırılan düşük şasili modelini tanıttı. Tadilata ihtiyaç duymayan ADR’li kamyonların da tanıtımın yapıldığı etkinlikte test sürüşleri de yapıldı. Araçlarla ilgili bilgileri Ford Trucks Pazarlama ve Stratejik Planlama Müdürü Armağan Hazar ve  Ford Otosan Kamyon İş Birimi Direktörlüğü görevine atanan Serhan Turfan ile diğer Ford yetkilileri verdiler. 

Ford Trucks Türkiye Direktörü olarak atanan Serhan Turfan organizasyonda yaptığı konuşmada üstün taşıma kapasitesi ve sağladığı yüzde 10 ilave yükleme hacmi sunan 1846T Midilli Çekici’nin avantajlı fiyatları ile satın alma aşamasından itibaren lojistik firmalarına kazanç sağlamaya başladığını belirtti.

Ford Otosan mühendisliği ile geliştirilen ve İnönü Fabrikası’nda üretilen Ford Trucks Çekici Serisi’nin hacimli yük taşımaya yönelik yeni versiyonu olan 1846T Midilli Çekici modeli, 960 mm’lik 5. teker yüksekliği ile lojistik şirketlerine yüzde 10 daha fazla yük taşıma imkanı sunuyor. 960 mm’lik yüklü 5’inci teker yüksekliği ile sınıfındaki en alçak model konumundaki 1846T Midilli Çekici, ayrıca ikinci sürüş modunda 20 mm daha da alçak bir konuma getirilebilerek 940 mm 5. teker yüksekliğine ulaşılabiliyor. Bu özelliği sayesinde 1846T Midilli Çekici 3 metre iç yüksekliğe sahip mega treyler kullanımına imkan sunuyor.

İntermodal Taşımacılığa Uygun Çekici

70 mm yükseltilebilen ön tamponu ile yaklaşma açısı artırılan 1846T Midilli Çekici, bu sayede özellikle uluslararası intermodal taşımacılıkta Ro-Ro giriş çıkışlarında ve tren yüklemelerinde büyük rahatlık ve koruma sağlıyor. Elektrikli kabin kaldırma sisteminin standart olarak sunulduğu aracın lastik ebatları önde ve arkada 295/60 ölçülerindeyken ön lastik istenildiğinde 315/60 olarak da tercih edilebiliyor. 7454 kilogramlık ağırlığı ile sınıfındaki en rekabetçi model olan 1846T Midilli Çekici’nin mega treyler ile toplam yüksekliği, sürüş pozisyonuna bağlı olarak 4070 ile 4090 mm arasında değişiyor.

Fabrika Çıkışı Tadilatsız ADR’li Kamyon

Ford-Trucks-Pazarlama-ve-Stratejik-Planlama-Müdürü-Armağan-HazarFord Trucks çekici ve kamyonların, hiçbir tadilat gerektirmeden istenilen ADR üstyapısının uygulanmasına olanak sağladığını kaydeden Ford Trucks Pazarlama ve Stratejik Planlama Müdürü Armağan Hazar, şunları söyledi: “Ford Trucks’ın ADR üst yapısına uygun üretilen modellerinde akaryakıt taşımacılığı için sağ tarafı boşaltılmış, LPG taşımacılığı için ise arka uzantısı uzaltılmış araçlar bulunuyor. Sağ tarafı boşaltılmış araçlar ADR yönetmeliği gereğince bu tarafta konumlandırılan doldurma ve boşaltma vanalarının montajı için hiçbir işlem gerektirmeden üst yapı uygulama imkanı sağlıyor. Arka uzantısı uzatılmış araçlar ise LPG taşımacılığında üst yapının hiçbir ek işlem yapılmasına gerek kalmadan uygulanma imkanı sunuyor.”

Ford Trucks, Çekici’de, Yol Kamyonları’nda da 4×2, 6×2 ve 8×2 olmak üzere toplam 12 farklı aracında ADR opsiyonunu sunuyor. Güçleri 260 PS ile 460 PS arasında değişen ADR opsiyonlu Ford Cargo modelleri, akü devre kesici ünitesi, 760 kW’lik Retarder ek fren sistemi (1846T hariç), tüm kablolarda ve yakıt hortumlarında ADR normlarına uygunluk, ADR kablolama sistemine uygun stop lambaları ve aktive edilmiş hız sınırlayıcı ile sunuluyor.

Ford Sürüş Akademisi’nden ADR kullanıcılarına özel güvenli sürüş eğitimi

Ford Trucks müşterilerine ideal çözüm ortaklığı vizyonu ile uygulamaya konulan Ford Sürüş Akademisi sayesinde “doğru işe, doğru ürün” ve üstyapı danışmanlığı veriliyor. Satış sonrasında da müşterilerin düşük işletim maliyetlerine ulaşmasının hedeflendiği hizmetleri sunan Ford Sürüş Akademisi’nde ADR’li araçlara özel eğitimler ve sertifika programları da veriliyor. Akaryakıt/LPG tankeri vb. tehlikeli madde taşıyan araç sürücülerine verilen ADR ve güvenli sürüş eğitimlerinde, bu eğitimler için özel tasarlanan, yandan destek tekerlekleri ile devrilme simülasyonu sağlayan araçlar kullanılıyor.

ADR’li araçlarda Ford Trucks Bayileri’nde büyük kampanya

Ford-Trucks-Türkiye-Direktörü-Serhan-TurfanFord Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan, Ford Trucks markasının tüm ağır ticari müşterilerine olduğu gibi akaryakıt ve LPG taşımacılığında faaliyet gösteren müşterilerine de en iyi hizmeti sunduğunu, Türkiye çapındaki bayilerinde ADR opsiyonlu Çekici modellerinde “ADR Bizden” kampanyası sunulurken yol kamyonlarında da ADR üst yapısının 10 bin TL’sini karşıladıklarını belirtti. Bu kampanya ile araçlarını ADR taşımacılığında kullanmak isteyen müşteriler işlerine uygun araçlara avantajlı fiyatlarla sahip olabiliyor.

Hurmoğlu: Tehlike Madde Taşımacılığı Tankerden İbaret Değil

Türkiye’nin ilk ADR Eğitmenlerinden Ford Sürüş Akademisi eğitmeni Cankat Hurmoğlu, sürüş eğitimlerinin önemi ve ADR eğitimleri hakkında bilgi vererek Türkiye’de altyapısının olmaması nedeniyle ADR eğitimlerinin tam olarak verilecek durumda olmadığını belirtti. Türkiye’de bu alandaki eksiklikleri tamamen karşılayabilmek için Ford Sürüş Akademisi olarak hizmet verdiklerini ancak ihtiyacın tam anlamıyla giderilmesi için çok daha geniş kapsamlı çalışmalara bir an önce başlanması gerektiğini vurduladı.

Tehlikeli madde taşımacılığı denilince akla sadece tanker taşımacılığı geldiğini de sözlerine ekleyen Hurmoğlu, bunun büyük bir yanlış olduğunu söyleyerek başta kozmetik ürünler olmak üzere tehlikeli madde taşımacılığına dahil olan pek çok malın bulunduğunu sözlerine ekledi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR