Ana Sayfa Manşet Gelişmiş Fransız Üstyapı Endüstrisini Solutrans Fuarı Yansıttı

Gelişmiş Fransız Üstyapı Endüstrisini Solutrans Fuarı Yansıttı

Reklam

Gelişmiş Fransız Üstyapı Endüstrisini Solutrans Fuarı Yansıttı

Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans Fuarı, Paris saldırılarının gölgesinde gerçekleşmesine rağmen ticari araç, üstyapı ve treyler endüstrilerini bir araya getirdi.

Fransız Üstyapıcılar Derneği’nin desteğiyle düzenlenen fuarda 900 katılımcı stantlarıyla yer alırken, toplam katılımcıların yüzde 23’ü yabancı ülkelerden geldi. Başta Kassbohrer markasıyla Tırsan, Versus Omega markasına ortaklığıyla Kadesan, Elmacılar Otomotiv, Akyüzler Karöser, Powerplast Plastik Otomotiv, Pega Airsprings, Semlastik gibi firmaların katıldığı fuarda Türk markalar ilk 5 yabancı katılımcı ülke arasında yer aldı.

Fuarda özellikle Alma treyler markalarının varlığı kendini hissettirirken, Schmitz Cargobull, Krone, Kassbohrer, Kögel, Fliegel, fuarda dev stantlarıyla yer aldılar… Alman treyler devlerinin birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Fransız treyler üreticilerini sıkıştırdığı tenteli segmentin dışında varlıklarını güçlü olarak devam ettirdikleri frigorifik treylerdeki gücünün inovatif gelişmelerle devam ettiği…

Lamberet, Chereau güçlü frigorifik treyler markalarının ağırlığını hissettirdiği fuarda bir başka dikkat çeken unsur ise hafif ticari araçlar üzerinde gerçekleşen üstyapı uygulamalarının kaliteli yapısı oldu. Gerek farklı büyüklüklerdeki hafif ticari araçlardaki kuru yük taşımacılığından, gıda taşımacılığına yönelik özel üstyapı veya taşıma alanı için uygulamalar Fransa’nın en iyi olduğu alanlardan biri olarak dikkat çekti.

Fuarın en büyük alanla katılımcısı olan Renault, hafif ticari araçlar için geliştirdiği ürün ve hizmetlerini Pro+ konseptiyle sergilerken, diğer Fransız hafif ve ağır ticari araç üreticilerinin yer almaması da fuar katılım ve ziyaretçilerinin gündemindeydi.  Bu boşluğu dolduran Renault, bütün hafif ticari araç gamını farklı üstyapılarla sergilerken, Mercedes Benz, biri üstyapılı ağır ticari araçlarını, diğerinde ise yük taşımaya yönelik hafif ve ağır ticari araçlarını sergilediği stantla fuarın en önemli katılımcıları arasında yer aldı.

Kamyon üretiminde yüzüncü yılını kutlayan Alman MAN fuarda araçlarını sergilerken, DAF, Scania, Isuzu, , Nissan gibi markalar da fuarda yer aldılar. Fuara hem Daily’nin otomatik versiyonu Hi-Matic’i hem de Yılın Kamyonu

Versus Omega

En büyük üstyapı sistemleri markası olarak fuarda yer alan Versus Omega, Penta Wave kayar perde sistemini sergiledi. Yan perdelerin açma kapama sürelerini saniyelere indiren sistemin sorunsuz çalışması sonucu pazarın en çok rağbet edilen ürünlerden birisi olduğu ifade ediliyor. Versus tarafından geliştirilen manüel ve hidrolik güçle çalışan sistemler ve Axces çatı kaldırma sistemleri de markanın ilgi gören bir diğer ürünleri oldu.

Elmacılar Otomotiv

Fuarda yer alan Türk firmalarından Elmacılar Otomotiv, Aksaray’da ahşap kasa ekipmanları üretimiyle başlayan firma, bugün kapalı kasa ve treylerler için ekipman üretiyor. Kara taşımacılığının kamyon treyler kombinasyonuna dönmesiyle sektörün ihtiyaçlarına yönelik üretim yapan firma yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapıyor.

Gelişmiş Fransız Üstyapı Endüstrisini Solutrans Fuarı Yansıttı 2

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR