Ana Sayfa Manşet Gelişmiş Treyler Teknolojileri Taşımacıya Kazandırıyor

Gelişmiş Treyler Teknolojileri Taşımacıya Kazandırıyor

Gelişmiş-Treyler-Teknolojileri-Taşımacıya-Kazandırıyor

Dünyanın en büyük ticari araç sistem tedarikçilerinden biri olan Wabco son dönemde geliştirdiği aerodinamik sistemlerle treylerde köklü değişikliğin önünü açarken telematik sistemlerle de çekici ve treyleri entegre ediyor.

IAA Fuarında ticari araçlara yönelik yeni teknolojilerini tanıtan Wabco, fuarın en yoğun stantlarından biriydi. Geçen yıl telematik sistem üreticisi Transics’i alarak çekici ve treylere yönelik filo yönetim sistemlerini entegre eden Wabco treyler aerodinamiğiyle ilgili patentli ürünleriyle de dikkat çekti. Özel  bir görüşme gerçekleştirdiğimiz Wabco’un Treyler ve Aftermarket ‘ten Sorumlu Başkanı Nick Rens gelecekte araçtan araca iletişim, araçların konvoy halinde ilerlemesi, otonom araçları çok daha fazla duyacağımızı söyleyerek başladı söyleşiye.

Wabco’nun da geliştirdiği bu teknolojileri büyük OEM’lere sunuyor olacağını kaydeden Rens, bugün  bu teknolojilerin bazılarını sundukları gibi bazılarını da büyük OEM’lerle test ettiklerini hatırlattı.

Wabco’nun Transics’i satın almasıyla gelişen sinerjiyle filoların daha fazla kendi çözümlerini talep etiğini belirten Rens,  iki şirketin birleşmesiyle hem çekici hem de treyler için ikisine birden telematik çözümler sunan tek tedarikçi olduklarını kaydederek, “ Bu şekilde tek sistem üzerinden filo yöneticilerine tek şablon üzerinden ikisine birden tamamen entegre olarak ulaşılmasını sağlıyoruz” dedi.

Aerodinamik Uygulamalar Tasarruf Sağlıyor

Treyler aerodinamiği üzerine çalışmalara da hız veriklerini açıklayan Rens sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce OptiFlow SideWings’i tanıtmıştık. Şimdi ise 2015 yılında sunmaya hazırlandığımız kuyruk çalışmasını yürütüyoruz. Yaklaşık 50 santimetre uzunluğundaki bu parçayla ilgili uzunluğa dair yönetmelik çalışmaları devam ediyor. Şu anda İspanya’da izin veriliyor bu uzunluğa. Henüz Avrupa yollarındaki çalışmalar tamamlanmadı ama çok yakında tamamlanacağını düşünüyoruz. Ve onaylandığı zaman filolara bu sistemi sunmaya başlayacağız.

Daha önce tanıttığımız ve satışlarına devam ettiğimiz SideWings’i her geçen gün daha fazla satıyoruz. Bu sistem genellikle otobanlarda çalışan ve yıllık ortalama 70 bin-100 bin  km yapan filo operatörüne yüzde 5’lik bir tasarruf sağlıyor. Bu sadece bizim tarafımızdan ifade edilen bir oran değil; büyük OEM’ler ve kullanıcılar tarafından da onaylanmış bir oran.”

Türk Treyler Sektörü Teknolojiyi Yakından Takip Ediyor

Türk taşımacılık şirketlerinin sadece Türkiye yollarında faaliyet göstermediğini  Rens, ve özellikle de Avrupa yollarında çalışan filoların Alman filolarından hiçbir farkı olmadığını aktararak, Türk treyler üreticilerinin de Avrupalı markalarla aynı teknolojileri kullandığını gördüklerini sözlerine ekledi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...