Ana Sayfa Manşet Tırsan’ın Son 10 Yılda Ürettiği 50 Bininci Aracı Eyüp Lojistik Teslim Aldı

Tırsan’ın Son 10 Yılda Ürettiği 50 Bininci Aracı Eyüp Lojistik Teslim Aldı

Tırsan’ın-Son-10-Yılda-Ürettiği-50-Bininci-Aracı-Eyüp-Lojistik-Teslim-Aldı

Kurulduğu 1977 yılından bu yana Türkiye treyler sektörünün öncü lideri Tırsan, Adapazarı fabrikasında son 10 yılda üretilen 50 bininci aracının teslimatını gerçekleştirdi.

Tırsan, Adapazarı fabrikasında üretilen 5o bininci semi-treyler aracının teslimatını gerçekleştirdi. Adapazarı fabrikasında düzenlenen törende 50 bininci araç Gaziantep merkezli lojistik hizmeti sağlayıcısı Eyüp Lojistik tarafından teslim alınırken, Tırsan ve DAF bayilerinin katıldığı törende, Tırsan Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık birer konuşma yaptılar.

Nuhoğlu: “2014 Sonunda 70 Milyon Euro Değerinde İhracat”

Çetin Nuhoğlu şu açıklamalarda bulundu; “1994 yılında kurulan Adapazarı fabrikamızın ilk 10 yılında 19 bin 314 adet araç, ikinci 10 yılda ise 50 bin adet araç ürettik. 50 bin aracın yarısını son 3 yılda ürettik. Bu planlı hedefimiz 2018’e kadar gidecektir. 2018 yılı itibarıyla Tırsan olarak yılda 20 bin adet araç üreteceğiz. Bunun için gerekli olan tüm planlamayı yaptık. Bizim başarımız çok net; pazar payımız yüzde 40’dır. Hedefimiz 2018’de ürettiğimiz 20 bin aracın 10 binini ihraç etmek. Mevcut durumda, Türkiye’den Almanya, Polonya, Hollanda ve İtalya’ya ihraç edilen semi-treylerlerin tamamına yakını Tırsan tarafından üretilmiştir. Tırsan bu seneyi yaklaşık 70 milyon € ihracat cirosu ile kapatacak. Yabancı piyasalara Yaklaşık 2.000’in üzerinde araç göndermiş olacak ve bu araçlar da çok özel araçlar olacak. Tırsan, tanker ve silo segmentinde 2015 yılında, low-bed segmentinde ise 2016 yılında pazar lideri olacak. Hava kargo segmentinde ise halihazırda Avrupa’da pazar lideriyiz. Türkiye’de pazar lideri olan Tırsan bugün itibarı ile Avrupa’nın üçüncü büyük treyler üreticisidir.”

Bartık: “Tırsan’dan yaptığımız alım bin adedin üzerinde”

Tırsan’ın ürettiği 50 bininci aracı teslim alan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ise, “Tırsan kalitesi tartışılmaz seviyede. Son üç yıldır TIRSAN ile iyi bir sinerji tutturduk ve bu durum devam ediyor. Tırsan ürünlerinden çok memnunuz. Tırsan’dan bugün teslim aldığımız araç, 150 araçlık bir yatırımın parçası. Önümüzdeki yıl için de 250 araçlık bir yatırım için konuşmaya başladık. Bugüne kadar Tırsan’dan yapmış olduğumuz alım 1.000 adedin üzerindedir. Biz ürünlerde özellikle ilk yatırım maliyetinden ziyade işletme maliyetinin düşük, 2. el değerinin ise yüksek oluşuna önem veriyoruz. Bu konuda da Tırsan ile kimse yarışamaz. Ben kullanıcı olarak bunu huzurlarında söylüyorum ki ellerine sağlık, çok güzel bir ürün üretiyorlar” dedi

10 Milyon Euro Yatırımla 10 Yıl Paslanmazlık Garantisi

Tırsan Adapazarı tesislerinde 10 milyon Euro yatırımla kurulan ve 2014 yılı haziran ayında tam otomasyona geçilen kataforez (KTL) tesisinin açılışında konuşan Tırsan Bakım ve Yardımcı Tesisler Koordinatörü İlker Akgün ise tesise dair yaptığı bilgilendirmede, kataforez kaplamanın metal yüzeylerin paslanmaya karşı direncinin artırılmasına yönelik bir uygulama olduğunu ifade etti. Akgün açıklamasında, “Bu tesisle treyler şasi ve parçalarının paslanma direncini artırıyor ve bu sayede paslanmaya karşı 10 yıl garanti veriyoruz. Tırsan, kataforez teknolojisi olarak etkinliği ispat edilmiş en etkin yöntem olan çinko-fosfat tri-elektron metodunu benimsemiştir” ifadelerini kullandı.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...