Reklamspot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerSchmitz Cargobull Adapazarı Teslimatlara Başladı

Schmitz Cargobull Adapazarı Teslimatlara Başladı

Schmitz Cargobull Adapazarı Teslimatlara Başladı

Geçtiğimiz yıl Enka Pazarlama ile uzun süren işbirliğini karşılıklı olarak sonlandıran Alman treyler markası Schmitz Cargobull, Türkiye’deki ilk teslimatını Me-Tol Nakliyat’a yaptı.

28 Nisan tarihinde düzenlenen teslimat törenine Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski, Me-Tol Nakliye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civciv’in yanı sıra Schmitz Cargobull Ülke Satış Müdürü Nihat Özmen Ayhan ve Satış Müdürü Hakan German da katıldı.

10 adet Schmitz S.CS Mega Varios arac filosuna ekleyen Me-tol Tur. İnş. Nak. Ve Dış Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civciv, yaptığı açıklamada ilk faaliyete geçtikleri yıldan beri Schmitz kullandıklarını söyledi. Schmitz’in özellikle şasi dayanıklılığına dikkat çeken Civcik, yoğun olarak çalıştıkları Doğu Avrupa yollarında çok fazla tuz ve kimyasal kullanıldığını belirterek sorunsuz bir şekilde kullandıkları için tercihlerini yine bu markadan yana kullandıklarını kaydetti.

Törende Schmitz’in yatırım kararını değerlendiren Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski, bu yatırımı pazara saygı duyduklar ve değer verdikleri için yaptıklarını ifade ederek, “Bir pazar araştırması yaptık. Bu pazarda kendi tesisimizle yer almamız müşterilerimizin bir talebiydi. Biz de bu yüzden bu büyük adımı attık” dedi.

Servis Sayısı 20’yi Geçecek

Müşterilerine sadece sattıkları ürünle değil, verecekleri diğer hizmetlerle de daha yakın olacaklarını belirten Mishevski, şunları söyledi: “Türkiye pazarında tam kapsamlı olarak yer alacağız. Tam kapsamlı aktivitelerden bir tanesi satış sonrası hizmetlerin en yaygın ve iyi şekilde verilmesi.  Şu an 6 noktayla satış sonrası hizmetler anlaşması imzalandı. Bunu Türkiye çapında 20’nin üstüne çıkaracağız. Aynı zamanda takas artık günümüzün gerçeği ve Avrupa da yaptığımız gibi ikinci el organizasyonumuz da bunun içinde olacak.  Üretim ve montaj dışında Sakarya’daki tesisimizde yedek parça bir tarafı da servis hizmetleri vereceğiz. Buraya yapılan servis diğer servislere de örnek olacak. Aynı zamanda bir eğitim merkezi olarak çalışacak. Biri 5 bin 500 diğeri 3 bin 300 metrekare olmak üzere binamız var.

Tenteliden Sonra Frigorifik ve Damper

Schmitz olarak üç ana grupta faaliyet gösterdiklerini ve üretime başlanan tenteli modellerinin ardından frigorifik ve damper treyler montajına da başlayacaklarını açıklayan Mishevski, “Şu an kapasitemiz sadece Türkiye’deki müşterilerimize hizmet vermek üzere tasarlanmış durumda. Bu tesisler bizim daha esnek olmamızı sağlıyor. Türk müşterilerimizin Avrupa’daki müşterilere kıyasla farklı talepleri olabiliyor. Regülasyonlara da dikkat ederek bu konuda daha esnek olabileceğiz” dedi.

Almanya ve Türkiye Üretimi Aynı Kalitede Olacak

Schmitz Cargobull’u Avrupa’da kalitenin simgesi olmuş bir marka olarak tanımlayan Mishevski, Türkiye üretimleriyle bundan ödün vermeyeceklerini vurgulayarak şöyle devam etti: “Şu anda bütün parçalar Almanya’dan geliyor. Bu elbette Türkiye’deki tedarikçilere güvenmediğimiz anlamına gelmiyor. Türkiye’de çok gelişmiş bir otomotiv endüstrisi var. Ama burada bütün süreçleri Almanya’daki gibi kusursuz çalıştırana kadar buradaki personelimiz eğitimlerini doğru bir şekilde alana kadar bu şekilde yürüyeceğiz. Sonraki süreç içinde Türkiye’deki tedarikçilerden de alım yapacağız. Müşteri ürünleri yan yana koyduğunda Almanya üretimi ile Türkiye üretimi arasında hiç bir fark bulamayacak”

Alp Özler Lojistik’e 12 Schmitz

Alp Özler Lojistik’e 12 SchmitzAnkara merkezli Alp Özler Lojistik firması filosunda bulunan 120 adet Schmitz Cargobull semi-treylere 12 adet daha Schmitz Cargobull semi-treyler ekleyerek filosunu güçlendirmeye devam etti. Treylerlerin teslimatı esnasında görüşlerini belirten firma sahibi Dursun Gece : “Bugüne kadar Schmitz Cargobull’dan 230 adet semi-treyler yatırımı gerçekleştirdik. Son 8 yılda satın alımını gerçekleştirdiğimiz semi-treylerlerin hemen hemen yüzde 90’ını Schmitz Cargobull oluşturuyor. Ağırlıklı işimiz içecek taşımacılığı olduğundan ve özellikle yaz sezonunda hızlı bir çalışma temposu içine girdiğimizden yatırımlarımızda kaliteye öncelik veriyoruz “Schmitz Cargobull Satış Müdürü Yusuf Odabaş ise teslimat esnasında yaptığı konuşmada : “Alp Özler Lojistik, Schmitz Cargobull için çok değerli bir iş ortağıdır. Şu an için firmanın ana semi-treyler tedarikçisi konumundayız ve bundan dolayı da çok memnunuz. Alp Özler Lojistik’e teslim etmiş olduğumuz sem-treylerlerimiz 5.750 kg’lık toplam ağırlık ile içecek sektöründe faaliyet gösteren iş ortağımıza önemli bir avantaj sunuyor. Aynı zamanda EN 12642 XL güvenli yük sertifikası ile de taşımalarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyorlar.  ”

Navruz Uluslararası Nakliyat’a 10 Mega Varios

Navruz Uluslararası Nakliyat’a 10 Mega Varios

Kayseri merkezli Navruz Uluslararası Nakliyat firmasına 10) adet Mega Varios model semi-treyler teslimatı Schmitz Cargobull Adapazarı tesislerinde gerçekleştirildi. Törene Schmitz Cargobull adına Türkiye Satış Müdürü Nihat Ö. Ayhan ve Satış Müdürü Yusuf Odabaş ile Navruz Uluslararası Nakliyat adına firma ortağı Ayhan Navruz katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Ayhan Navruz ” Schmitz Cargobull ile ilk olarak 2011 senesinde tanıştık. O dönem satın aldığımız iki adet semi-treyleri kullandığımız altı sene içerisinde işletme giderlerinin çok düşük olması yeni yatırımımızda tercihimizi Schmitz’den yana kullanmamızın ana sebeplerinden birisidir. ” dedi.

Törende Schmitz Cargobull adına konuşan Satış Müdürü Yusuf Odabaş ise : ” Mega Varios rekabette bizi bir adım öne geçiren çok özel bir semi-treylerdir. Mega Varios’un beşinci teker yüksekliği 960 mm ile 1150 mm arasında ayarlanabilmekte olup aynı yüksekliklerde sürüşe de imkan veriyor. Dolayısıyla kullanıcılar aynı semi-treyleri piyasadaki isimleriyle hem midilli çekicilerde hem de yarı midilli çekicilerde kullanabiliyorlar” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...