Ana Sayfa Güncel Haberler Alcoa’dan Her İhtiyaca Özel Alüminyum Jant

Alcoa’dan Her İhtiyaca Özel Alüminyum Jant

Alcoa’dan Her İhtiyaca Özel Alüminyum Jant

Ticari araçlara yönelik olarak sunduğu alüminyum jantlarla Pazar payını her geçen yıl arttıran Alcoa, pazara sunduğu jantları treyler fuarında tanıttı.

Müşteri tarafından kalitesi ve güvenilirliği onaylanan markalarının pazardaki yerini güçlendirdiğini aktaran  Alcoa Türkiye Satış Müdürü Abdullah Aydın, ürünlerle ilgili olarak bilgi verdi.

Çekici, otobüs ve treylere yönelik 22,5×9 ve 22,5×11,75 ebatlarındaki ürünlerle uzun zamandır pazarda yer aldıklarını açıklayan Aydın, geçen yıl ticari araç fuarında tanıtılan Dura-Bright EVO Wheels’in dünyada kararmayan tek alüminyum jant serisinin üçüncü nesli olarak çevreci teknolojilerle üretilen ürünün müşteriler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmeye başlandığını kaydetti.

Yüzey işlemesinin sert kimyasallara dayanıklı olması nedeniyle gurur duydukları bu jantları bütün ebatlarda sunduklarını aktaran Aydın,  bu ürünün etiketin üzerindeki yeşil Evo Wheels yazısından kolayca ayırt edilebileceğini ve bütün Alcoa jant distribütörlerinden ve araç üreticilerinden tedarik edilebileceğini vurguladı.

Yeni Teknolojiler Müşteriye Kazandırıyor

Alcoa Türkiye Satış Müdürü Abdullah AydınDura-Bright Evo Whells jantlarının yanı sıra 19,5×14 inç ölçülerindeki midilli olarak bilinen araçların çektiği treylerlere ait jantlarıda tanıtan Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yıl Türkiye’ye getirdiğimiz ve bu yıl ağırlık verdiğimiz Dura Flange jantları da müşteriye kazandırıyor. Zamanla lastik ve jantın oturduğu noktalarda aşınma olabiliyor. Düzeltilmediği takdirde lastik takarken zarar verebiliyor. Dura Flange’de jantların damak bölgesi güçlendirilerek bu tarz sorunların önüne geçilmiş olunuyor.”

Yine bu yıl ilk defa kamyonet ve minibüslerde kullanılan 17,5 inç ebatındaki jantları stoklarına alarak satışa başladıklarını da açıklayan Aydın,  havalandırma deliği olmayan WorkHorse model jantları da özel ihtiyaçları olan müşterilerine sunduklarını belirtti.  “Delik yoksa jant daha sağlamdır ve ebata bağlı olarak yüzde 5 veya 11 daha fazla taşıma kapasitesi sunar. Eğer müşteri çok ağır şartlarda çalışıyorsa daha sağlam janta ihtiyacı varsa çözümü budur. İkinci bir avantajı özellikle inşaat araçlarında havalandırma deliklerinden içeri toz-çakıl girerek arızalara sebep olabiliyor” sözleriyle jantın avantajlarından bahseden Aydın, bu modelde yanlardan gelecek bu tarz etkilerin önüne geçildiğinin altını çizdi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam