Ana Sayfa Manşet Tamamen Yenilenen Iveco Daily 2014 Sonunda Türkiye’de Satılacak

Tamamen Yenilenen Iveco Daily 2014 Sonunda Türkiye’de Satılacak

Tamamen Yenilenen Iveco Daily 2014 Sonunda Türkiye’de Satılacak

Yakında piyasaya sunulacak olan Iveco Daily serisinin üçüncü nesil araçları, Haziranın ilk haftasında Torino’da tanıtıldı. Daily bugüne kadar dünyada 110 ülkede 2,6 milyon adetin üzerinde satışa ulaştı.

8 binin üzerindeki şasi, motor ve mekanik parça kombinasyonu sunan Yeni Daily’nin geniş ürün yelpazesinde panelvanlar, yarı pencereli panelvanlar, şasi kabinleri, şasi çift sıralı kabinler, şasi kaporta ve minibüs versiyonları bulunuyor.

Tamamıyla yeniden tasarlanan Iveco Daily, geleneksellikle yeniliğin kusursuz bir kombinasyonu. Daily serisinin kendini kanıtlamış güçlü yanlarını daha da ileriye taşıyan yeni Daily, yol tutuşu, taşıma kapasitesi, yakıt verimliliği, sürülebilirlik ve konfor değerlerini sınıfının en üst seviyesine çıkarıyor.

Yeni Daily’nin İtalya’da düzenlenen tanıtımına başta Iveco Türkiye’nin Genel Müdürü Maurizio Manera olmak üzere Iveco Türkiye yöneticileri, Iveco yetkili satıcıları ve markanın önemli müşterilerinden bir grup katıldı.

Torino yakınındaki Veneria Sarayı’nda yapılan lansmanda konuşan CNH Industrial APAC Ticari Hizmetler Yöneticisi Marco Rimondi, CNH Industrial çatısı altında bulunan markalarla ilgili bilgi verdi. Iveco markasının ürettiği kamyon-çekici, hafif ticari araç ve otobüsler CNH Industrial içinde 2013 yılında toplam gelirlerde yüzde 31 gibi önemli bir paya sahip olduğunu kaydeden Rimondi, çok markalı olmanın verdiği sinerjiden de faydalandıklarını ifade etti.

Iveco Operasyon Direktörü Franco Fusignani ise Iveco’nun yüzde 55 oranla en Daily ürettiğini belirterek 2013 yılında 122 bin aracın üretimi gerçekleştirdiklerini “171 bin adet üretim yapan “joint venture” yatırımlarıyla birlikte toplam 290 bin adetlik üretime imza attıklarını aktardı. Dünya çapında 12 tanesi Avrupa ülkelerinde olmak üzere 22 fabrikada üretim yaptıklarını açıklayan Fusignani, 2018 yılına kadar yaptıkları planlar içinde ürün geliştirmeye ve gelişmekte olan ülkeler için ürün hizmetler geliştireceklerini de kaydetti.

Iveco APAC (Asya Pasifik) Marka Lideri Domenico Gostoli ise Rusya ve Türkiye gibi ülkelerin yer aldığı bölgenin payının her yıl biraz daha arttığını kaydederek 2018 yılında bu payın çok daha üst seviyeler çıkmasını beklediklerini vurguladı.

Hafif Ticari Araçlar Ürün Geliştirme ve Mühendisliğinden Maurizio Stecco ise Yeni Daily’nin teknik özelliklerini anlattı. Yeni Daily’de 205 beygir gücüne kadar çıkabilen 470 Nm maksimum tork özelliğine sahip dizel motorun hafif ticari araç segmentinin en iyi motoru olduğunu söyleyen Stecco, Daily’nin yıllar boyunca lojistik sektöründen dağıtıma, içecek sektöründen araç kiralama şirketlerine kadar birçok düünya devi şirket tarafından kullanıldığını kaydetti.

Komponentlerin Yüzde 80’i Yenilendi

Yeniden tasarlanan Yeni Daily 2014, DNA’sının bir parçasını oluşturan klasik merdiven gövdeli şasisini koruyor ve şasi kabini versiyonuna ünlü serinin karakteristik özellikleri olan kuvveti, dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve oldukça esnek gövde yapısını ekliyor.

Bileşenlerin yüzde 80’inin yeniden tasarlandığı bu yeni mimari, tek tekerli panelvan segmentinde Daily’nin performansını sınıfındaki yükseltirken, binek araçlardaki sürülebilirlik ve konforun yanında kategorisindeki en iyi yük taşıma kapasitesine ve verimliliğine sahip olmuş oluyor.

Yeni Daily Panelvanda Yeni Mimari

Aracın ana boyut bileşenleri olan dingil mesafesi, toplam uzunluk ve kullanılabilir uzunluk arasındaki geliştirilen denge sayesinde yük taşıma verimliliği optimize edilmiş. 3 bin, 3 bin 520 ve 4 bin 100 milimetrelik seçenekleri içeren revize edilmiş dingil mesafelerinin son ikisi, hem kısa arka uzantı hem de uzun arka uzantı seçenekleriyle sipariş verilebiliyor.

Daha uzun dingil mesafesine ve kısaltılmış arka uzantıya sahip yeni mimari, Daily’e dar alanlarda çeviklik ve üstün yol tutuş performansı sunuyor. Uzun dingil mesafesi, binek araçlardakine benzer aerodinamiğiyle aracın performansını daha da artırıyor.

Sınıfının En Yüksek Kapasitesi Yeni Daily’de

Kategorisindeki en iyi yük hacmine sahip 18 ve 20 metreküplük modellerle dingil mesafesi, toplam uzunluk ve taşıma uzunluğu arasındaki oranları revize edilen Daily panelvanın kapasitesi ciddi anlamda artırıldı. Yeni Daily panelvan, bugüne kadar 7 tona kadar çıkan brüt araç ağırlığı (GVW) ve 4 bin kilograma kadar çıkan yük taşıma kapasitesine sahip tek araç olarak öne çıkıyor.

3,3 ve 7 ton arasında değişen GVW, 3 bin ve 4 bin 750 mm arasında değişen dingil mesafesi ve 6 bin 190 mm’ye kadar çıkan toplam araç uzunluğuyla şasi kabini modelleri pazardaki en geniş seçenekleri sunuyor. Yeni Daily şasi modeli, sınıfında 4 bin 700 kilograma kadar çıkan kullanılabilir yük taşıma kapasitesine sahip tek araç olarak biliniyor.

Foto Galeri

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam