Ana Sayfa Treyler Güven Makina’dan 62 Metreküplük Silobas

Güven Makina’dan 62 Metreküplük Silobas

Güven-Makina’dan-62-Metreküplük-Silobas

Güven Makine, 62 metreküplük yarı-römork silobas ile şimdiye kadar Türkiye’de üretilen en büyük hacimli V-Tipi silobasa imza attı.

Suudi Arabistan’ın Dammam şehrinde faaliyet gösteren  ve kireç nakliyesi  yapan kısa adı  SD olan (Saudi Dolamitte) firması için üretilen 62 metreküp V-Tipi Yarı-Römork Silobas Türkiye karayollarında trafik seyir hali yasak olduğu için  ve Suudi Arabistan gibi Arap Yarımadasında bulunan ülkelerde kullanılıyor. Dev silobas özellikle tek seferde çok fazla tonajlı yükü taşımak için getirdiği avantajdan dolayı tercih ediliyor.

Genişliği 3, yüksekliği 4 metreyi bulan dev silobasın imal edilmeden önce hacim hesabı doğrulaması yapıldığını ve  daha  sonra bilgisayar ortamında CATİA V5 tasarım programı ile tasarlandığını aktaran Güven Makina yetkilileri, üretim süreciyle ilgili yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “Tasarım aşaması tamamlandıktan sonra  imalatına başlanan 62 metreküplük dev silobasın kazan sacında  İsveçli çelik devi SSAB’nin ürettiği Domex 700 MC kalite  malzeme kullanıldı. Kullanma basıncı 2 bar olan silobasa 4 bar test basıncı uygulanarak önceden patlama riski analiz edildi ve kalitesine onay verildi. Büyük hacimli olmasına rağmen üstün yol tutuşuna sahip olan ürün için şimdiden 10 adet daha sipariş alındı. ‘Biz daha büyüğünü yapana kadar en büyüğü bu sloganı’ ile ihracatı yapılan, Güven Makina’nın üstün mühendisliği ve işçiliği ile üretilen bu ürünlerin ülke ekonomisine de olumlu faydaları olacağına inanıyoruz.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR