Ana Sayfa Manşet TUBİTAK ile Ortak Proje Geliştiren Hidromas Çift Dönüşlü Pompa Üretimine Başladı

TUBİTAK ile Ortak Proje Geliştiren Hidromas Çift Dönüşlü Pompa Üretimine Başladı

Hidromas

Üstyapı ve treyler endüstrisinin önemli yerli tedarikçilerinden olan Hidromas, yeni nesil 25 ve 35 Serisi Çift Dönüşlü Dişli Pompalar’ın seri üretimine geçerek müşterilerine sunmaya başladı.

Tasarım süreci TÜBİTAK ile Hidromas AR-GE ekipleri tarafından ortak yürütülerek üretime geçirilen yeni nesil çift dönüşlü dişli pompaların müşterilerine büyük avantajlar sağlaması bekleniyor. Yeni ürünle ilgili bir açıklama yapan Hidromas Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Özkavak, şunları söylüyor: “Markamız, dünya markası olma yolunda elde ettiği bilgiyi, tecrübeyi ve güveni sektöre katma değer yaratma çabası olarak ürünlerine ve işine dönüştürüyor. Kendi alanında Türkiye araç üstü imalat sanayisinin dışa bağımlılığını sona erdiren Hiidromas hem ülke ekonomisine hem de sektör imalatçılarına önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Hidromas üretimini bu gün on bin metre kapalı alanda 65 beyaza yakalı 120 mavi yakalı olmak üzere toplamda 185 personel ile devam etmektedir. Son teknoloji makine parkuru, Kendi laboratuvarı, AR-GE ve Tasarım birimleri ile en kaliteli ürünler için gerekli donanımı oluşturmuştur. Sürekli kaliteyi ve gelişimi arayan Hidromas 2015 yılı içerisinde bitirmeyi planladığı yeni fabrika binasında üretimine devam edecektir.”

Yıllık 50 bin adet üzerinde dişli pompa üretimi ile Türkiye’nin en büyük dünyanın ise 3. büyük üreticisi olan Hidromas’ın 15 litreden 151 litreye kadar değişik debilerde dişli pompa ürettiğini kaydeden Özkavak, sektörden gelen talep üzerine test aşamalarını da 2013 yılında sonlandırdığı Yeni Nesil 25 ve 35 Serisi Çift Dönüşlü Dişli Pompala’ın seri üretimine geçtiklerini belirtti.

Çift Dönüşlü Pompa Her Şekilde Kazandırıyor

Hidromas Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa ÖzkavakTek dönüşlü pompalar ömrünü tamamladığını aktaran Özkavak, közlerine şöyle devam etti: “Hidromas başta teleskopik silindir olmak üzere hidrolik pompalar (Dişli, Elemanlı, Eksenel ve tandem) hidrolik valf, PTO (Güç Aktarma Kutuları) ve 14 metreküpten 32 metreküpe kadar hidrolik kit üretiyor. Hidromas ürünlerinde yüksek kalitede hammadde kullanılması, üretim aşamalarında yakalanan yüzey kaliteleri, üretim içi testleri, el değmeden montaj otomasyonu ve gerçek ortamda yapılan yüzde 100 ürün testleri ile müşteriye test raporlarının ürünle birlikte sunulabilmesi Hidromas’ı rakiplerinden öne çıkarıyor.

Araçların PTO çıkış yönlerine göre üreticilerin ve tüccarların aynı debiye sahip sağ ve sol dönüşlü olmak üzere aynı pompadan iki adet bulundurmak zorunda olduğunu vurgulayan Özkavak, yeni nesil çift dönüşlü pompalarla stok maliyetlerinin azalacağını açıklayarak “Hidromas çift dönüşlü pompaları ile yer, para, iş gücü ve zaman kayıplarınız sona eriyor. Yeni pompalar gövde ve kapaklardaki tasarımları ile bütün araçlara montajı daha kolay hale getirdi. Birçok firmanın şikayet ettiği montaj esnasında oluşan yer sıkıntısına bağlı olarak pompa montajını ancak ilave adaptör ile yapılması sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Pompalardaki emiş ve basınç hattının pompanın arkasında bulunması ile hortum ve rakor bağlantıları da oldukça kolaylaştırıyor” dedi

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam