Ana Sayfa Treyler Güven Makine En Büyük Pazarı Olan Türkmenistan’da Fuara Katıldı

Güven Makine En Büyük Pazarı Olan Türkmenistan’da Fuara Katıldı

Güven Makine En Büyük Pazarı Olan Türkmenistan’da Fuara Katıldı

En büyük ihracat pazarı olan Türkmenistan’da fuara katılan Güven Makina, fuardan siparişlerle döndü.

Türkmenistan Ticaret ve Endüstri Bakanlığının 11-13 Şubat tarihlerinde başkent Aşgabat’ta düzenlediği “5. Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri” treyler üreticilerinden Güven Makine da katıldı. Açılışını Türkmenistan  Ticaret ve Sanayi odası başkanı Palvan Taganov, Türkiye Ekonomi Bakanı  Nihat Zeybekçi, TOBB Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer Türkmenistan devlet  bakanlarının  yaptığı fuar geniş katılımcı heyetiyle büyük ilgi gördü.

Türkiye’de ticaret, sanayi, endüstri, gıda gibi konularda faaliyet gösteren 150 firmanın katıldığı fuarda Güven Makina adına Genel Müdür Yrd. Metin Kirmit ve İmalat Müdürü Mehmet Kirmit görev aldı. Türkmenistan pazarının Güven Makina’nın dış ihracat potfoyünde en büyük paya sahip olduğunu dile getiren Güven Makina yetkilileri düzenlenen bu fuar organizasyonuna her sene katılım gösterdiklerini ve bu durumun en başta kendilerini daha sonra da Türkmenistan’da faaliyet gösteren müşterilerini çok mutlu ettiklerini ifade ettiler.

Ortak tarihi, dili, dini ve kültürü paylaşan iki kardeş ülke ve halk arasında, “Bir Millet, İki Devlet” temelinde dengeli, karşılıklı saygı ve işbirliğine dayalı özel ilişkiler bulunduğunu dile getiren Güven Makine yetkilileri Türkiye-Türkmenistan ilişkilerinin 2007 yılından itibaren yükselen bir ivmede devam ettiğini ve 2013 yılı sonunda 4 milyar doları aşan bir ticaret hacminden pay almanın kendilerine gurur verdiğini ifade ettiler.

5. Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’nda birçok yeni sipariş aldıklarını ve bunları zamanında teslim etmek için şimdiden planlama ve program yaptıklarını dile getiren Güven Makina yetkilileri , “Yapılan bu fuarlar hem Güven Makine için hem de ülke ekonomisi için çok faydalı çalışmalardır. Firma olarak yaptığımız çalışmaların karşılığını bu fuarlarda aldığımız gibi piyasa ve sektörün nereye koştuğunu, sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görüyoruz” dediler.

Yetkililer, şu an Türkmenistan’da çeşitli inşaat şantiyelerinde bin adetten daha fazla Güven Makine imalatı olan silobas, damper gibi ekipmanların hizmet verdiğini ve Türkmenistan’ın yeniden yapılanmasına bu araçların katkısı olduğunu dile getirdiler.

Güven Makine En Büyük Pazarı Olan Türkmenistan’da Fuara Katıldı

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam