Ana Sayfa Yan Sanayi Hardox Wearparts Ağı Yeni Yatırımlarla Güçleniyor

Hardox Wearparts Ağı Yeni Yatırımlarla Güçleniyor

Hardox Wearparts Ağı Yeni Yatırımlarla Güçleniyor

SSAB’nin aşınma parçaları üretim ve satış kanalı Hardox Wearparts, büyümesini sürdürüyor. Aşınma dayanımlı ürünleri ile müşterilerine tam donanımlı bir hizmet sağlayan Hardox Wearparts Uşak Merkezi ‘Coşkunlar Torna’  üretim kapasitesini arttırıyor.

Dünya genelinde yaklaşık 9 milyon ton üretim kapasiteli çelik devi SSAB’nin aşınma parçaları üretim ve satış kanalı Hardox Wearparts, 45 yıllık deneyimi ile bölgesinin güçlü firmaları arasında yer alan Coşkunlar Torna ile Uşak ve çevresine yeni fabrikasında hizmet vermeye devam edecek. Uşak’ta 1000 m2’lik yeni fabrikasında hizmet verecek olan Coşkunlar Torna 2013 yılında katıldığı Hardox Wearparts yapılanmasının bir üyesi olarak büyük küçük bütün işletmelere işlenmiş ürün tedariği ve hızlı servis altyapısı sağlayacak.

Coşkunlar Torna Genel Müdürü Halil Coşkun, “1970 yılında kurulan Coşkunlar Torna olarak uzun yıllar talaşlı imalatta başarılı işlere imza attık. İlk hedefimiz bölgemizde yeniliklere açık bir işletme olabilmekti. Uşak’ta 2005 yılında hizmete başlayan Kışladağ Altın Madeni ile çalışmalarımız esnasında onlardan gelen talepler ve bölgesel konumun dezavantajından dolayı çevremizde aşınma plakalarının işlem ve tedariğin zor olduğunun farkına vardık. 2005’ten sonra yatırımlarımızı bu doğrultuda yönlendirmeye başladık.” şeklinde konuştu. Bölgenin madencilik ve sanayi açısından sürekli büyüme gösterdiğini ifade eden Coşkun, özellikle lojistik açıdan zor bir bölgede olduklarını, işlenmiş ürün konusunda sıkıntılar yaşandığını ve yerel çözümlere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Coşkunlar Torna’nın bölgedeki madencilik ve geri dönüşüm tesislerinde sağladığı kaliteli hizmet ile güçlendiğini belirten SSAB Aşınma Servisleri Müdürü Dinçer Dinç, Hardox Wearparts konseptinin 10 yıl önce sunulmuş olmasına rağmen SSAB’nin konuya odaklanması neticesinde son 2 yıldır sağlanan yapısal değişikliklerle daha çok önem kazandığını ifade etti. Bu alanda pazarda ciddi bir potansiyel olduğunu belirten Dinçer Dinç, şunları söyledi:“Türkiye’de son 2 yıldır çok ciddi yol kat ettik. Hem bölgesel hem de sektörel olarak hizmet ağımızı geliştiriyoruz. Şu anda toplam 8 Hardox Wearparts merkezimiz ve iki tane adayımız bulunuyor. Bu sayıyı sene sonuna kadar hızla artırmayı planlıyoruz. Hardox Wearparts’lar zaten madenlere, taş ocaklarına, makine imalatçılarına destek veriyorlardı. Hardox Wearparts Merkezleri sadece kesmekle ve işlemekle kalmıyorlar, sevkiyat, montaj, bakım servisleri gibi ekstra hizmetleri de sunuyorlar. Sadece Hardox aşınma plakalarıyla değil, onun dışında tırnak, adaptör, kırıcı parçaları, Hardox 500 aşınma boruları gibi ürünleri de sunmaya başladık.”

Hardox Wearparts’ın Türkiye, İspanya, Portekiz, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu yöneticisi Wim Goessens, aşınma parçası kullanıcılarına ürünlerini doğru ve etkili şekilde ulaştırmak amacıyla oluşturulan küresel Hardox Wearparts ağı kapsamında ekonomisi hızla gelişen Türkiye’nin önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Müşterilerimiz aldıkları kaliteli ürün ve etkin teknik destekle işlerini daha ekonomik ve daha kesintisiz şekilde yapabiliyorlar. Hardox Wearparts Merkezleri, uluslararası güçlü bir yapının güvenilir yerel iş ortakları olarak daha çok müşteriye ulaşabiliyorlar. SSAB ise satışlarını arttırdığı gibi nihai kullanıcılardan aldığı bilgilerle ürün ve hizmetlerini sürekli geliştiriyor” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam