Ana Sayfa Güncel Haberler Scania İnşaat Araçları Farklı Üstyapı Seçenekleriyle Sahada

Scania İnşaat Araçları Farklı Üstyapı Seçenekleriyle Sahada

Scania İnşaat Araçları Farklı Üstyapı Seçenekleriyle Sahada

17,5 mm. şasisi, yeni Opticruise-otomatik şanzıman seçeneği, “Off-Road Performans” modu ve düşük hızda dahi üstün fren performansı sağlayan yeni retarder opsiyonu ile öne çıkan Scaina inşaat araçları artık çok daha ulaşılır fiyatlarla pazara sunuluyor.

Scania İstanbul Park’ta düzenlediği bir sürüş organizasyonu ile inşaat araçlarını tanıttı. Organizasyonda bir konuşma yapan Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, “Şantiyeler, çalışma şartları açısından en zor yerlerdir. Biz de yeni inşaat araçlarımızla bu alanda faaliyet gösteren müşterilerimize maksimum destek vererek işlerini hafifletmeyi hedefliyoruz. Bildiğiniz gibi halihazırda devam eden ve planlanan bir çok büyük inşaat projesi ve tüm bunların yanı sıra hemen her yerde devam eden kentsel dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Scania markası olarak tüm büyük projelerde yer almak istiyoruz. Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni Scania inşaat araçlarımız ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çok daha ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunulan Yeni Scania İnşaat Araçları serisi hem inşaat sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır ” açıklamasında bulundu.

Eksin, 2015 yılı ağır ticari araç pazarını değerlendirirken, ilk çeyrekte bir önceki yıla göre toplam pazarda yüzde 80’e varan artış yaşandığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; “ Bu beklentilerin üzerinde bir artış. Scania olarak yılın ilk çeyreğinde toplam pazardaki büyümenin çok üstünde bir performans göstererek toplam pazarın 3 katı üzerinde bir artışla 741 adetlik satış gerçekleştirdik. Bu sayede Pazar payımızı 4 puandan fazla artırdık. Müşterilerimize Scania markamıza duydukları güven nedeniyle teşekkür ederiz ” dedi.

“Test edildi, mükemmel hale getirildi”

Scania-İnşaat-AraçlarıYeni Scania inşaat araçları, Avrupa’nın en büyük test merkezinde şiddetli yağmur ve kar fırtınalarının oluşturulduğu iklim tüneli başta olmak üzere birçok ağır testten geçirildi.

–35 ile +50 derece arası sıcaklık, yüzde 15 ile yüzde 96 arası nemli ortam testlerini başarıyla geçen inşaat araçlarında en iyi performans değerleri elde edildi. Yeni Scania inşaat araçları tabi tutulduğu testlerde, devrilme, çarpışma ve darbe testlerinden de en yüksek puanları alma başarısı gösterdi.

Yeni Scania İnşaat serisi araçlarda, SCR sistemine sahip 9, 13 ve 16 litrelik motor yelpazesinde, 250 beygir gücünden Scania’nın en güçlü motoru olan 730 beygir gücüne kadar, Euro 5 normlarına sahip geniş bir yelpaze sunuluyor.  Şanzıman seçenekleri ise manuel ve Opticruise-Otomatik Şanzıman tercihi ile daha da zenginleşiyor. Ayrıca, 8+1 ve 12+2 vites Scania şanzımanlar karıncalı ve karıncasız seçeneklere de sahiptir.

Overdrive şanzıman, yol seyri devirlerini sınırlamak ve böylece yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla geliştirildi. Scania Opticruise-Otomatik Şanzımanda “Off-Road” modu ağır koşullarda ideal sürüş imkanı sunuyor. Bu seçenekte araç motor devrini yol şartlarına uygun olacak şekilde kendisi ayarlarken, zorlu yol dışı şartlarında çekişin sürekliliğini sağlamak için vites geçişlerini daha seri şekilde gerçekleştiriyor, debriyajın daha uzun süre kavramada kalmasını, sürücünün zorlu koşullarda dahi çalışabilmesini sağlıyor.

Yeni inşaat serisinde dikkat çeken önemli özelliklerden biri de opsiyonel yeni Scania Retarder. Frenleme, hız kontrolü, vites değiştirme ve soğutma sistemleri önceki versiyona benzerlik gösterirken, yeni Retarder’da frenleme torku 3.500Nm’den 4.100 Nm’ye çıkartılarak düşük hızlarda frenleme performansı bir önceki versiyona kıyasla daha da iyileştirildi.

P ve G kabin seçeneklerinden oluşan yeni Scania inşaat araçları, arazi şartlarına uygun, darbeye dayanıklı ön panjur ve tampon tasarımının yanı sıra üstyapı montajını kolaylaştıran özellikleri ile bakım ve onarıma ihtiyaç duymadan uzun süre çalışabilmesi için geliştirildi.

Farklı İhtiyaçlara Farklı Kabin Seçenekleri

İnşaat alanlarının zorlu koşullarında saatlerce çalışmak zorunda kalan sürücülerin konforunu göz ardı etmeyen Scania, P ve G olmak üzere 2 farklı kabin seçeneği ile sunduğu inşaat araçlarını, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarladı.

P-serisi, 2 basamaklı kolay girişi, kompakt ebatları ve hafifliği sayesinde artan yük kapasitesi, üstün görüş açısı ile zorlu inşaat koşulları için ideal bir kabin olarak öne çıkıyor.

G-serisi ise P-serisini avantajlarına ilave olarak saklama bölümleri ile konforu ve kompakt dış dikkat çekiyor.

Her türlü üstyapıya uygun altyapı

4×2’den 8×4’e kadar farklı dingil konfigürasyonu seçeneği bulunan Scania yeni inşaat serisi, özel sipariş seçeneğiyle 8×6’dan 12×4’e kadar ihtiyaçlara da cevap verebiliyor. Ayrıca yeni seri, müşteri tercihine göre damper, vinç, beton mikseri, beton pompası,  ağır damper,  ağır nakliye, kancalı yükleyiciler ve hidroliftler gibi farklı üstyapı seçeneklerinin kolayca uygulanabileceği bir altyapıya sahip.

Scania’nın hafif şasileri sayesinde taşıma kapasitesi artırılırken, hafif disk frenler, havalı süspansiyon ve alüminyum jantlar opsiyonel olarak tercih edilerek kapasite daha da yukarı çıkarılabiliyor. Müşterilerin talep ettiği üstyapının uygulanma sürelerinin de kısaltılması için ön hazırlıkların tümü üretim aşamasında tamamlanıyor.

Scania-İnşaat-Araçları

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...