Ana Sayfa Manşet SAF-Holland Ürün ve Hizmetlerini Mersinli Nakliyecilere Tanıttı

SAF-Holland Ürün ve Hizmetlerini Mersinli Nakliyecilere Tanıttı

SAF-Holland Ürün ve Hizmetlerini Mersinli Nakliyecilere Tanıttı

Ürünlerini, treyler endüstrisinin yanı sıra treyler kullanıcıları olan nakliyecilere de tanıtmayı amaçlayan Saf Holland Türkiye, Mersin’de taşımacılarla bir araya geldi.

SAF-Holland, 20 Mart 2015 tarihinde treyler aksları ve diğer ürünlerini Mersin’de düzenlediği bir organizasyonla bölge nakliyecilerine tanıttı. Düzenlenen toplantıya SAF Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, Pazarlama Müdürü İbrahim Emre, Yedek Parça Satış Müdürü Ömer Danış ve Teknik Servis Müdürü Öztekin Koyun gibi yöneticiler katıldı.

Mersin Hilton Oteli’nde düzenlenen organizasyonda bir konuşma yapan SAF-Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, Mersin’in taşımacılık olarak Türkiye’nin en önemli ikinci merkezi olduğu söyledi. Avrupa’nın olduğu kadar Türkiye’nin en önemli treyler üreticilerinin tedarikçileri oluklarını kaydeden Azizoğlu, treyler dingilleri, süspansiyon sistemlerinin yanı sıra treyler ayakları, king pim, lastik basınç kontrol sistemleri ve beşinci teker ürünleriyle müşterilerine hizmet verdiklerini aktardı.

SAF-Holland Türkiye’de Üretime Hazırlanıyor

SAF Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal AzizoğluSAF-Holland’ın 2006 yılında Alman ve Amerikalı ortaklıklarla kurulmuş bir şirket olduğunu kaydeden Azizoğlu, firma ve ürünlerle ilgili şunları söyledi: “Uzun süre Türkiye’de çeşitli kanallar aracılığıyla ürünlerini satan şirket, 2011 yılında Türkiye’de kendi ofisini açmaya karar verdi. 2011 yılından bu yana biz kendimiz SAF-Holland Türkiye ekibi olarak satış yapıyoruz.
Treyler üreticilerine satış yapıyoruz, bildiğiniz tüm orta ve büyük üreticilerin tamamına yakını bizim müşterimiz. 2014 yılı itibari ile ithal aks pazarında yüzde 35’lik pazar payımız var. Ürünlerimizin tamamı Almanya da üretiliyor, Türkiye de üretim, montaj söz konusu bu dönemde. Bununla ilgili ciddi çalışmalar var ve önümüzdeki dönemde de Türkiye’de üretime başlayacağız. Amacımız bizim için Türkiye ye yatırımı çekebilmek buraya getirebilmek için bütün mücadelemiz ekip olarak devam ediyor. Ürün gruplarımız içinde aks grupları, dingiller, park ayakları, treyler ayakları, 5. tekere takılan king pimler bulunuyor. Ayrıca çekiciler için 5. teker üretiyoruz Almanya’da. Çekiciler ve otobüsler için süspansiyon sistemleri de üretiyoruz ama bunları henüz Türkiye pazarına sunmadık. Satmış olduğumuz ürünlerin yedek parçalarını da müşterilerimize sağlıyoruz. İstanbul’da bulunan büyük depomuzdan Türkiye’nin her yerine 24 saat içinde tüm yedek parçaları beklemeden sevk ediyoruz. Intra tipi ve makaslı klasik aksımız olmak üzere akslarda iki tip modelimiz var. Ağır yük taşımalarında özel dingiller istendiğinde araç üreticilerine özel üretimlerimiz de var. Ölçülerine, lastik ebatlarına ve kullanılacağı yere göre bir mühendislik çalışmasını yapıp özel üretimlerde yapabiliyoruz.
Treyler ayağı çok bilinmeyen bir ürünümüz ama yavaş yavaş piyasaya vermeye başladık son bir yıldır. Birçok özelliği bulunan treyler ayağımızın alışkanların değişmesiyle pazarda sağla bir yer edinmesini bekliyoruz.”

Treylerin toplam maliyetinin Yüzde 45’i akstır

Yani satın alınan her treylerde yüzde 45 gibi bir oranla yarıya yakın maliyeti dingilden kaynaklandığını aktaran Azizoğlu, standart bir treylerdeki ürünün değerinin yüzde 50’ye kadar ulaşabildiğini vurgulayarak taşımacılıkta zaman zaman yapılan hatalara şu sözlerle dikkat çekti:  “Araç yüklü iken 3 dingilin de yerde olması gerekirken öndeki dingil kalmış yüklü vaziyette yolda gidebiliyor. Treyler yüklü olmasına rağmen, lastik yıpranmasın zarar gömesin diye bir dingil kaldırılıyor, çift dingille yol alınıyor. 3 dingil üzerine binmesi gereken yük 3 dingil üzerine biniyor ve dingiller bir süre sonra yıpranmaya başlıyor. Bir lastik masrafından kurtulayım derken bu sefer dingile hasar veriliyor farkında olmadan.

Emre: “Müşteriye fayda sağlamayan özellik önemsizdir”

Daha sonra söz alan SAF-Holland Türkiye Pazarlama Müdürü İbrahim Emre ise ürünlerle ilgili detaylı bilgi verdi.

SAF-Holland Türkiye Pazarlama Müdürü İbrahim Emre İlk olarak Intra sisteminden bahseden Emre, 9 ton kapasiteli kampana veya diskli frenlerle sunulan sistemin Türkiye de en çok kullanılan ve en çok tercih edilen aks sistemi olduğunu söyledi. Özellikle makas kısmının Saf-Holland tarafından tescilli olarak, geliştirildiğini açıklayan Emre, konvansiyonel sistemden daha farklı olduğunu kaydetti.

Emre ürünle ilgili şu detayları verdi: “Makas sistemi; bilinen Z makas dediğimiz klasik konvansiyonel makas sistemlerinden çok farklı olan modelde yekpare tek bir sistem, direkt aks tüpüne içten özel kaynaklı. Bu sistem cıvata ve diğer parçalara ihtiyaç duymadığı için çok daha kullanışlı ve bakım gerektirmiyor. Modul sistemi ise bildiğiniz rakiplerimizde de olan konvansiyonel dingil sistemi. Z makas dediğimiz ve daha çok 14 tona kadar ağır taşımalar için tasarlanan treylerler için önerdiğimiz bir sistem. Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan ürünlerle ortaya çıkan Intra sistemli modeller 19,5 ve 22,5 inçlik opsiyonlarla sunuluyor. Ayrıca lowbed treylerlerde kullanılan kendinden dönebilen dingiler olarak da üretilebiliyor.

Çeşitli videolarla model tanıtımlarını destekleyen Emre, özellikle treylerlerin frenleme sırasında aşırı ısınmayı engelleyen kanal ve delikler sayesinde hava aldığını diskin ve balatanın ömrünü uzattığını vurguladı. Intagral disk sisteminde disk yüzeyine uygulanan basıncın özel bir döküm tekniğiyle iki parça olarak üretilmesinin de avantajlarından bahseden Emre, başka üreticilerde bu sistemin olmadığını kaydetti. Bu özelliklerin toplamının nakliyeciye kazandırdığını da kaydeden Emre,

SAF Tire Pilot Lastik Basınç Kontrol Sistemi

Treyler ayaklarında özel sistemi de anlatan Emre, SAF Tire Pilot lastik basınç kontrol sistemlerinin taşımacılık operasyonlarına katkısından da bahsetti. Bu sistemin doğru basınçları ayarladığını ve gerektiğinde treyler lastiklerini şişirdiğini de sözlerine ekleyen Emre, bu şekilde yakıt ve lastikten tasarruf sağlandığını da sözlerine ekledi.

Intermodal Taşımalara Özel Çözüm: UP

Son dönemde treyler endüstrisinin en önemli trendi haline gelen trene vinçle yüklenebilir treyler modeli için SAF Tren Yükleme Sistemi-UP’tan da bahseden Emre, hava körüğü ve süspansiyon sistemiyle ilgili olarak “Bu sistem hava körüklerinin ve destek braketlerinin yumuşak birleşmesi kırılmaların önüne geçerek sistemin ömrünü uzatıyor” dedi.

Yedek Parça Satış Müdürü Ömer Danış ise treyler dingili gibi önemli bir parçada orijinal yedek parça kullanmanın avantajlarını anlatan bir sunum yaptı.

SAF-Holland Ürün ve Hizmetlerini Mersinli Nakliyecilere Tanıttı

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR