Reklamspot_img
Ana SayfaManşetHas Trailer Üretimi Euro 800 Teleskopik Konteyner Taşıyıcı Avrupa’dan Sonra Türkiye’de

Has Trailer Üretimi Euro 800 Teleskopik Konteyner Taşıyıcı Avrupa’dan Sonra Türkiye’de

Has Trailer Üretimi Euro 800 Teleskopik Konteyner Taşıyıcı Avrupa’dan Sonra Türkiye’deHastrailer, frigorifik treyler, tenteli treyler, platform treyler, damper treyler ve konteyner taşıyıcılar olmak üzere geniş ürün gamını Comvex’te sergiledi.

Karayolu taşımacılığının ihtiyaç duyduğu açık ve kapalı kasa, treyler, soğutmalı (frigo-frigorifik) kasa imalatı alanında faaliyet gösteren Has trailer, geniş ürün gamını Comvex 2016 Fuarında sergiledi. Görüşlerini aldığımız Has Trailer Treyler Grubu Satış Müdürü Serkan Alban,  frigorifik treyler ve damper treylerde sektörün farklı ihtiyaçları için değişik modeller ürettiklerini kaydetti.

Treyler grubu hakkında bilgi veren Alban; “ Ürünlerimiz, frigorifik, tenteli, platform, damper ve konteyner taşıyıcı treyler olmak üzere beşe ayrılıyor. Platform treyler, çok basit bir ürün 13.60 sal treyler diye geçer. Ürünü özel kılan yan kapaklarının alüminyum yapılabilmesidir. Biz bu modeli kendi bölgemizde mermer blok taşımacılığı yapan, dökme, hurda gibi benzeri yükler kullanan müşterilerimiz için farklı özelliklerde çıkartıyoruz. Bu konuda çok iddialıyız bizim platform treylerimiz trafiğe kapalı alanlarda tonajlı uygulamalarda da dahil olmak üzere bir çok markaya göre daha güçlü. En büyük avantajı ise bu kadar dayanıklı olmasının yanında 6 ton gibi bir ağırlığa sahip olması. Birçok rakip ürüne göre önemli ölçüde hafif bir treyler.”

Treyler hafifleştikçe dayanıklılığın ve sağlamlığın kaybedilebileceğini dile getiren Alban, “Sağlamlaşıyorsanız uygun oranı bulmak lazım. Müşterilerimizi de çok dinledik kendimizde bu konuda birçok araştırma geliştirme yaptık ortaya çok güzel bir ürün çıktı emsali yok diyebiliriz” dedi.

Belçikalı Renders Has Trailer Üretimini Avrupa Pazarına Sunuyor

Has Trailer Treyler Grubu Satış Müdürü Serkan AlbanHas Trailer’in 2016 yılı başından itibaren iç piyasaya sunduğu Euro 800 teleskopik konteyner taşıyıcı ürünü ilk önce Avrupa için üretmeye başladıklarını kaydeden Alban, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa’da işçilik maliyetleri yükseldiği için Türkiye’de treyler üretimi yaygınlaşıyor. Bizde bu anlamda Avrupalı Renders firması ile işbirliği yaptık. Daha sonra bu ürünleri Türkiye’ye sunma kararı aldık. Euro 800 modelinin tam teleskopik modeli İstanbul- Ambarlı limanından başlamak üzere İzmir, Bursa, Gemlik kıyı bölgelerinde sunmaya başladık. İlk başta sektöre çok farklı geldi. Türkiye’deki konteyner taşımacılığında özelikle treyler üretimi yapılırken bir şey yıllardır gözden kaçırılmış optimum yük dağılımı. Euro 800 modelinde baktığınız zaman çift 20’lik ile tek 40’lık normalde aynı kilitlere kilitlenir Türkiye’de konteyner taşıyan treylerde. 20’lik ve 40’lık aynı pozisyonda değildir Euro 800’de. Bir firma Euro 800’ü aldığında daha az yakıt harcayacak hem can ve mal güvenliğini sağlayacak hem de operasyonel kolaylık sağlayacaktır.”

Avrupa’ya geçen 2015 yılında toplam 750 adet ürün satıldığını söyleyen Alban,  yüzde 50 ihracatın yüzde 50’sinin yurtiçi olduğunu kaydetti.

Has-Trailer

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...