Ana Sayfa Manşet İntermobil 60 Yaşında

İntermobil 60 Yaşında

İntermobil 60 Yaşında

Ticari araç ve treylerin yanısıra otomotiv sektöründe dünya çapında önemli markaların Türkiye temsilciliğini yürüten İntermobil 60. yaşını kutladı.

1954 yılında Jozef Papo tarafından kurulan ve sektörün en köklü kuruluşlarından biri haline gelen İntermobil  yöneticileri ve çalışanları, hep birlikte sürdürdükleri ve 60. yılına taşıdıkları bu serüveni kutlamak üzere 11 Aralık 2014’te özel bir gecede bir araya geldi.

İntermobil ofisinde düzenlenen bir kokteyl ile başlayan kutlamalar, İntermobil çalışanları tarafından 41 yıldır İntermobil yönetiminde olan Nadine Perahya’ya yapılan, herkese oldukça duygusal anlar yaşatan sürpriz videolar ve plaket töreni ile sürüp sonrasında da bir mekanda İntermobil ekibi için organize edilen yemekle devam etti.

Gecede İntermobil’in 60. yıl pastası şirketin kurucusu Jozef Papo’nun eşi ve Yönetim Kurulu Başkanı Nadine Perahya’nın annesi  tarafından kesildi.

60 yıllık serüven

Türk otomotiv sektörünün gelişimine ve değişimine ayak uydurarak farklı ülkelerden lider yedek parça üreticilerinin temsilciliğini yapmakta olan İntermobil Otomotiv Mümessillik ve Ticaret A.Ş. 1954 yılında Jozef Papo tarafından İstanbul’da kuruldu. Kuruluşundan 19 yıl sonra bugünkü Yönetim Kurulu Başkanı Nadine Perahya’nın da yönetime katılmasıyla her gecen gün büyüyerek yoluna devam eden İntermobil, 10 yıl önce Genel Müdür Rıfat Perahya’nın da katılımıyla 2014 yılında 60. yılını tamamladı.

İntermobil’in çatısı altında pek çok dünya devi bulunuyor. Wabco,  Hella, Behr Hella Service,  Continental Vdo, Valx,  Hella Pagıd Brake Systems, VDL Weweler, Wabcowürth, Hiab ve Hella Gutman Solutions markaları ile kurulan  iş birlikleri sürekli yükselen bir grafikle devam ediyor. HELLA ile 22 yıldır devam eden iş birliğini de 1 Ocak 2009’dan bu yana ortaklık seviyesinde devam ettiriyor. Temsil etteiği markaları müşterilerine verdiği düzenli eğitim faaaliyetleri ve satış sonrası hizmetlerle de destekleyen İntermobil, alanında Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alıyor.

Şirket tarafından yapılan kutlama açıklamalarında şu ifadelere yer verildi: “İntermobil, 60 yıldır yaptığı gibi, bugünden sonra da kaliteden ödün vermeden, istikrarlı bir biçimde, yerleşik araç üreticileri ve yedek parça dağıtıcıları için en iyi çözüm ortağı olmaya devam edecek.”

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...