Ana Sayfa Manşet Tırsan Mercedes-Benz Bayisi Hassoy İle Anlaşma İmzaladı

Tırsan Mercedes-Benz Bayisi Hassoy İle Anlaşma İmzaladı

Tırsan Mercedes-Benz Bayisi Hassoy İle Anlaşma İmzaladıBayi ağını genişleten Tırsan, Mercedes Benz bayisi Hassoy AŞ. ile bayilik anlaşması imzaladı. Hopa Peronti Hotel’de düzenlenen davete Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Hassoy Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy ve çok sayıda nakliyeci katıldı.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada , “Tırsan ve Mercedes olarak iki lider markanın yan yana gelmesini Karadeniz Bölgesi için büyük avantaj sunacak bir işbirliği olarak değerlendiriyorum. Tecrübelerimizi, bu bölgeye sağlayabileceğimiz fayda için kullanacağımızdan da ayrıca büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Sarp ve Hopa’nın bölgenin gelişmesinde önemli rolü olduğunu ifade eden Nuhoğlu, “Bundan 10 yıl önce Türkiye’den Gürcistan ve Azerbaycan’a yapılan taşımacılık sayısı oldukça azdı. Bugün ise konuştuğumuz rakamlar inanılmaz arttı.  Özellikle Azerbaycan ve Gürcistan ile olan ilişkilerimizin devamında artacak olan Orta Asya’ya gitme arzumuz, bu bölgedeki taşımacılığı daha da geliştirecektir. Sarp, Hopa bu iş için biçilmiş kaftandır” diye konuştu.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin NuhoğluÇetin Nuhoğlu sözlerine şöyle devam etti:  “Biliyoruz ki yıllarca TRACECA dediğimiz ulaştırma koridoru, tarihi İpek Yolu’ndan ismini almıştır. Bunlar bize güven ve ilerisi için umut veriyor. Uluslararası nakliyeciler olarak gerçekten inanılmaz enerji harcıyoruz. Her şeyden fedakârlık ediyoruz ve çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz. Ne kadar büyük emekler ile bu işleri yaptığımızı da en iyi siz nakliyeciler biliyorsunuz. Bunun karşılığını alabilmek, bölgede hak ettiğimizden daha iyi noktada olmak için hep beraber mücadele ediyoruz.”

2023 ihracat hedefi olan 500 milyar dolara ulaşmak için asıl büyüme potansiyelinin olduğu bölgeleri Orta Asya, Gürcistan ve Rusya olarak belirten Nuhoğlu, “Bu bölgelerin her noktası bizim için çok önemlidir ve ihracat hedefinin yüzde 40’ı yine kara yolu taşımacıları ile taşınacaktır. Bu sebeple herkesin birey olarak üstlendiği rolün önemini anlaması gerekmektedir. Bizler de buna katkı sağlamak amacıyla bundan sonra Tırsan ve Mercedes olarak müşterilerimize kusursuz hizmeti sunacak olmanın mutluluğunu yaşamaktayız” açıklamasını yaptı.

Hassoy Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Ulusoy ise Nuhoğlu ailesiyle uzun yıllara dayanan dostluklarının olduğunu, bu birlikteliğin tüm Karadenizlilere ve bölgede faaliyet gösteren tüm nakliye firmalarına hayırlı olmasını diledi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR