Ana Sayfa Ticari Araçlar Iveco Daily Afrika Yollarında Bir Milyon Kilometreyi Devirdi

Iveco Daily Afrika Yollarında Bir Milyon Kilometreyi Devirdi

Daily_Africa

30 Iveco Daily, Afrika kıtasının zorlu şartlarında bir milyon kilometrelik yol yaparken bu rekor mesafe, Iveco’nun hafif araçlarının güvenilirliği ve sağlamlığını ortaya koydu.

Türkiye hafif ticari araç pazarında da önemli bir paya sahip olan Iveco Daily, dünya çapındaki başarılarına da devam ediyor. Geçtiğimiz üç yıl boyunca her gün, bir Iveco Daily Güney Afrika’dan Namibya’ya uzanan bin kilometrelik bir yolculuk yaptı. Yılda 365 gün boyunca yapılan bu yolculuk, yakın zamanda bir milyon kilometreyi geçti.

Güney Afrika’da yaklaşık 30 araca sahip toplam 13 müşteri, Iveco’yla bir milyon kilometreyi geçtiklerini bildirdi. Bu sayı, Ay ve Dünya arasındaki mesafenin (400 bin kilometre) iki katı ve Dünyanın etrafını 25 kez dolaşmaya eşdeğer (40 bin kilometre). Iveco Daily’nin minibüs versiyonu her yeri asfaltlanmamış, yüksek dikkat gerektiren yollarda her gün inanılmaz mesafeler kat ediyor.

Aracın çelik destekli şasisi, yapısal sertlik sağlarken -özellikle Afrika gibi zor yerlerde- yıpranma ve aşınmaya karşı koruma sağlıyor. Bağımsız ön süspansiyon ve dayanıklı arka dingiller araca yol koşullarını en iyi biçimde absorbe etme kabiliyeti ve direksiyonda doğrusal hassaslığı sağlıyor.

1978’den beri Iveco Daily, kanıtlanmış başarısıyla Avrupa ve dünyada hafif araç sınıfında bir kriter olmayı sürdürüyor. Başarısının sırrı devamlı gelişmesi ve DNA’sını oluşturan güvenilirlik, verimlilik ve çok yönlülüğü sürdürmesi olarak açıklanan Daily’nin 4×4 versiyonu yakın zamanda bir tanıtım turu düzenledi; bu turda altı Afrika ülkesinden geçti: Güney Afrika, Svaziland, Mozambik, Zimbabve, Botsvana ve Namibya. Araç, bu ülkelerdeki ana bayilere de uğradı.

Daily4Africa girişimi, aracın Afrika kıtasındaki kimliğini tanıtmak adına oluşturuldu, ayrıca Iveco’nun geçen yıl sayısız uluslararası etkinlikte dikkat çektiği yol güvenliği, doğru sürüş konusu da ihmal edilmedi. Iveco geçen yıl New Holland Agriculture ve Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ile beraber FIA’nın organize ettiği Yol Güvenliği kampanyasına da katılmıştı.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...