Ana Sayfa Manşet Iveco Geniş Ürün Gamı ile Ticari Araçlar Fuarı’nda Show Yaptı

Iveco Geniş Ürün Gamı ile Ticari Araçlar Fuarı’nda Show Yaptı

Iveco Geniş Ürün Gamı ile Ticari Araçlar Fuarı’nda Show YaptıIveco, geniş ürün gamını  adını İstanbul Commercial Vehicles, Buses and Components Expo’dan alan Comvex 2013 Fuarında görücüye çıkardı.

Standın merkezinde 2013 Yılının Ticari Aracı unvanına sahip Stralis Hi-Way bulunuyor. Yanı başında ise Türkiye’de ilk defa tanıtılan CNGli Stralis (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) sunuluyor. Yeni Eurocargo 9 ton da bu yıl tanıtılan yeni ürünlerden. Stantta bunlara ek olarak Iveco’nun orta ve hafif ticarî araçları da yer alıyor.

Sergilenen Araçlar: STRALIS Hi-Way ile Üstün Sınıf

Yeni Stralis Hi-Way toplam sahip olma maliyetindeki belirgin düşüş ve FPT Endüstriyel tarafından üretilen yakıt tasarrufu konusunda tescilli motoruyla dikkat çekiyor.

Ürünün kalitesi, üstün telematiks sistemi, filo yönetimi ve daha verimli bir sürüş için sürüş eğitimini barındıran entegre hizmetleri ile uluslararası misyonlarda ve dört yıl boyunca yılda 130,000 kilometre yapan bir Stralis Hi-Way toplam sahip olma maliyetinde %4’e varan bir düşüş sağlıyor.

Sergilenen Yeni Stralis Hi-Way’de, FPT Endüstriyel’in düşük yakıt tüketimi ve harika performans sağlayan 460 beygir gücündeki Cursor motoru var.

Stralis Hi-Way’in kabini tamamen yeniden tasarlandı. Geliştirilen ergonomi ve konfor, Iveco’nun bayiler ve müşterileriyle kurduğu yakın işbirliğinin sonucu. Daha geniş dinlenme alanı ve depolama için ayrılan daha fazla alanla sınıfının en konforlu iç kabini; kısacası sürüş için daha fazla yaşam alanı.  Yüksek konforlu koltuk ve yatak, maxi buzdolabı ile park kliması sürücünün lüks konforunu arttıran opsiyonlu özellikler. Zaten oldukça sessiz olan Stralis kabini bu bağlamda da geliştirildi ve sessiz kabin kavramını yeni bir aşamaya taşıdı.

Kabinin dış tasarımında ise aracın aerodinamik özelliklerine; yakıt tasarrufuna, yeni bir ızgaraya, yeniden tasarlanan hava deflektörlerine ve yeni tampon tasarımına odaklanıldı.

Yeni Stralis, gelişmiş ve tümleşik telematik servisi, Fren Asistanı özellikli EBS, Şerit Takip Sistemi, ESP, Active Cruise Kontrolü, Gündü Işıkları, yeni Sürücü Dikkat Desteği özelliği, Gelişmiş Acil Fren Sistemi gibi en gelişmiş yol güvenliği özelliklerine sahip.

Bir sorun durumunda ekrandaki “Hizmetler” tuşu, Iveco Müşteri Hizmetleri Merkezine sorun hakkında bilgi ve aracın yerini anında bildiriyor.

Sürücü performansını geliştirmek adına yeni STRALIS hâlihazırda birçok araçta sunulan, sürücünün eşzamanlı olarak sürüş tarzını geliştirmesini sağlayan eşsiz “Sürüş Tarzı Değerlendirme” özelliğini barındırıyor. Buna ek olarak eğer IVECONNECT FLEET sistemine bağlanılırsa, program, filo yöneticisinin her bir sürücünün performansını uzaktan takip etmesini sağlıyor.

Filo yöneticileri için değerli bir diğer özellik de opsiyon olarak sunulan, aracın performans bilgilerini eşzamanlı olarak şirket merkezine yollayan filo takip sistemi raporlaması. Bu özellik filo yöneticisinin, yakıt tüketimini düşürme veya aracın ömrünü uzatma adına sürücüye tavsiye vermesine olanak tanıyor. Araştırmalar iyi bir sürüşün %5 ilâ %12 arasında yakıt tasarrufu sağlayabildiğini gösteriyor.

Tüm bunlar: Yüksek güvenlik sağlayan özellikler, düşük yakıt tüketimi, düşük salınımlı motoru ve yüksek konfor, Stralis Hi-Way’e 2013 Yılın Ticari Aracı ödülünü kazandırdı.

Sergilenen Araçlar: Yeni Stralis CNG

CNG’nin yük taşıma araçlarında kullanımı konusunda dünya lideri olan Iveco, en büyük ve gelişmiş ürünlerden hafif ticari araçlara kadar aralarında orta sınıf kamyonlar, otobüsler ve ağır araçların da bulunduğu bir ürün yelpazesine sahip.

Şirket tarafından tanıtılan son yenilik COMVEX’te sergilenen 16ZF vitesli 330 beygir gücündeki Stralis CNG .

CNG motorlar hem şirketlere hem de çevreye birçok fayda sağlıyor: Daha düşük işletme maliyeti, daha ucuz yakıt, çevreci; eşdeğer dizel motorlardan çok daha sessiz ve oldukça güvenli.

Ek olarak, Iveco’nun CNG’li ürünleri şirketin dizel motorlar konusunda sahip olduğu geniş deneyimden de faydalanıyor.

Sergilenen Araçlar: Yeni 9 tonluk Eurocargo

Eurocargo, 9 – 18 ton arasında bulunan orta boyut ticarî araçlar segmentinde, belediye ve diğer kamu görevlerinde mal dağıtımı ve genel yük taşımacılığı konusunda kendine yer buluyor. Eurocargo, 1991’den günümüze uzanan rekor denebilecek bu sürede kazandığı sayısız uluslararası ödülle güvenilirliğini kanıtlamış durumda. O zamandan beri üretilen 430,000 Eurocargo, aracın piyasadaki başarısını gösteriyor.

Büyük Eurocargo ailesi, Tector 4 silindir 180 beygirlik motora sahip, kısa mesafe dağıtımlarda kararlılık ve konfor arayan müşteriler için ideal olan 9 tonluk yeni bir araçla genişledi.

Stanttaki araçlar arasında Eurocargo’nun 220 beygirlik Tector motora sahip 16 tonluk bir versiyonu da mevcut. Düşük işletme maliyetiyle bilinen araç, Türkiye’de orta boyutlu kamyon müşterileri tarafından tercih ediliyor. Araç farklı kabin, süspansiyon, vites, dingil mesafesi ve donanımlarla sunuluyor.

Sergilenen Araçlar: Daily sınıfı

iveco

Stantta Daily sınıfının güvenilirlik ve esnekliğini temsil eden dört model var. Daily, her gün eşya ve yolcu taşınmasında şehir merkezi ya da şehir dışı lojistik ihtiyaçları karşılayabilen esnek bir araç.

150 Beygir gücündeki motoruyla 7 tonluk Daily, 2010’daki tanıtımından beri birçok filoda yer aldı. Araç, yüksek taşıma kapasitesi, güçlü ve tasarruflu motoru, ESP fren sistemi ile hill-holder desteği sayesinde sınıfının en güvenli araçlarından biri olmasıyla öne çıkıyor.

170 Beygir gücündeki 7 tonluk panel van, sınıfının tek örneği. Hem şehir içi hem de şehir dışında günlük lojistik işler mükemmel. Araç, 2.1 metrelik tavan yüksekliği, 17.2 m3’lük hacim, ESP fren sistemi, havalı sürücü koltuğu ve hava yastığına sahip.

3.5 Tonluk Daily şehir içi dağıtım için son derece ideal. Aracın motoru 126 beygirlik ve Euro 5 standartlarında, vites olarak tasarruf ve konfor sağlayan agile otomatik vitesi var, aracın tam dolu ağırlığı ise 3,500 kg.

Iveco Astra – ağır görevler için yüksek performans

Astra markası uluslararası inşaat ve hafriyat endüstrisi için sağladığı inşaat araçları ile biliniyor.

Standımızda sergilediğimiz Astra nın yeni HD9 serisi. 8×4 olan bu araç 22 metreküplük üst yapıya 520 HP lik 13 litrelik Cursor FPT motora sahip.

Astra modellerinin güçlü noktası inşaat sahaları ve ağır yol koşulları için özel olarak tasarlanıp üretilen şasisi. Paralel olarak yerleştirilen kuvvetli çelik aracın kararlılığını arttırırken farklı donanımlarla da kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Astra araçları, kuvvetli dingilleri, süspansiyonu ve özel fren sistemiyle en zorlu koşulların üstesinden gelmek için tasarlandı.

Otomatik şanzıman yüksek tork ile beraber yol performansında benzersiz bir performans sunuyor. Astra HD 9 DA 16 ileri Allison otomatik şanzımanı maksimum performans konusunda ideal.

Özel Teklif

Iveco, aynı zamanda Iveco Capital tarafından sunulan kişiye özel finansal servisler ve orijinal parçaların zamanında teslimi ile müşteriyi destekliyor.

Buna ek olarak Iveco yeni bir satış kampanyası düzenlemekte: Daily’nin 7 tonluk versiyonları için toplamda 50,000 TL’lik kredi, 50 aylık ödemelerle %0.50 faiz oranıyla sunuluyor. Ayrıca Eurcargo ve Stralis modellerinde fuara özel koşullar sunuluyor.

Pazarda pozitif performans

Iveco Türkiye’nin Genel Müdürü Maurizio Manera, “Iveco, geniş ürün gamı ve teknolojik özellikleriyle taşımacılık şirketlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak durumda” diyor. “Türkiye’ye geldiğimiz 2008 yılından beri Iveco, sürekli olarak pazar payını arttırdı; 2012’de bir önceki yıla oranla pazar payını %10 arttırarak, Türkiye’de kamyon ve ticarî araç pazarında üçüncülük konumuna yükseldi.

Bugün, Iveco, yenilenen Daily ve Eurocargo modelleriyle pazarın önde gelenlerinden konumunda ve bu kararlı performansını ağır araçlarıyla sürdürmekte: Stralis Hi-Way bu yılın odak noktası.

Geniş ürün gamımıza ve 22 bayi ile 54 servis biriminden oluşan güçlü ağımıza güveniyoruz. Ağımızı güçlendirmeyi de sürdürüyoruz; yakın zamanda Gaziantep’te müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için 3S bir bayi açtık.”

Fuarda yapılan basın toplantısında konuşan Iveco Türkiye’nin Genel Müdürü Maurizio Manera şunları söyledi:

2 Yıl aradan sonra sizlerle COMVEX fuarında yeni ürünlerimizi ve geniş ürün gamımızı tanıtmak için buluşmaktan memnuniyet duyuyorum. Iveco, pazarda en geniş ürün yelpazesine sahip olan şirketlerden biri ve burası bunu sizlerle paylaşmanın en uygun yeri.

Iveco, yük taşımacılığı yapan şirketlerin tüm ihtiyaçlarını, yüksek teknoloji barındıran geniş ürün seçenekleriyle karşılıyor. Türkiye’de Iveco Türkiye olarak 2008’den beri devam eden varlığımız süresince pazar payımız düzenli olarak artıyor.

2012’de Iveco, bir önceki yıla göre pazar payını %10 arttırarak kamyon ve ticarî araç sınıfında Türkiye üçüncüsü oldu. Ayrıca bu yıl, 2012’ye göre daha da iyi sonuçlar bizi bekliyor.

Geniş ürün gamımıza ve 22 bayi ile 50’den fazla yetkili servisten oluşan ağımıza güveniyoruz. Bayi teşkilatımızı, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için güçlendirmeyi sürdürüyoruz; son olarak Gaziantep’te yeni bir 3S bayii açtık.

Bugün 9 aracı sergilemekteyiz. Bu yıl, bu fuarda Türk müşterilerimize CNG araçlarımızı gösterme fırsatını kullanmak istedik.

Iveco, gazla çalışan araçların üretimi ve satışı konusunda dünya lideri. Pazardaki en büyük ve en gelişmiş CNG’li araçları sunuyor. Bunlar arasında her türlü göreve uygun kamyonlar, vanlar ve otobüsler var.

Bugün burada Stralis CNG’yi ilk defa Türkiye pazarına tanıtıyoruz. Iveco’nun ülkedeki ilk OEM CNG aracı piyasaya sürüyor olmasını söylemekten gurur duyuyorum.

Ayrıca Daily CNG de  ürün gamımızda bulunan bir ürün.

Avrupa’da büyük bir CNG’li araç pazarı olduğunu ve yaklaşık 500,000 CNG’li ticarî aracın dolaşımda olduğunu biliyoruz. Ve Iveco bu sektörde Avrupa lideri.

Avrupa’da oldukça popüler olan CNG kamyonlar Türkiye’de de başarılı olacaklar. Belediye otobüsleriyle başlayan eğilim, kamyonlarla devam edecek.

Standımızda 2 yeni Stralis var; Hi Way ve Hi Road dizel versiyonları. Temmuzda tanıtılan araçlar iyi bir satış performansı gösteriyor. Stralis’in düşük yakıt tüketimi, akıllı seyir sistemi ve geliştirilen konfor sayesinde 2013 Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü aldığının altını çizmek isterim.

9 Tonluk Eurocargo’yu da ilk kez tanıtmaktayız. Aracın bu versiyonu meşrubat taşımacılığı için oldukça ideal. 9 Tonluk bu modelin Eurocargo ailesine katılmasıyla müşterilerimize 9, 12, 15, 16 ve 18 tondan oluşan beş versiyon sunuyoruz. Standımızda, Eurocargo’nun sınıfının en yüksek yük kapasitesi gibi eşsiz özelliklere sahip 16 tonluk versiyonunu da görebilirsiniz.

Daily sınıfından da üç versiyonu tanıtıyoruz: 3.5 tonluk drop side gövdeli Daily ve iki adet 7 tonluk Daily. 7 Tonluk Daily panel van sınıfında tek. Iveco, müşterilere 7 tonluk panel van sunan dünyadaki tek marka.

Iveco markasının büyük bir ailenin parçası olduğunu söylemiştim; inşaat ve off road alanlarda tercih edilen ‘Iveco Astra’ da yeni Iveco Astra HD9 serisiyle standımızdaki yerini almakta.

Sergilenen Astra modellerinin güçlü noktası şasilerinin ağır inşaat işleri ve zorlu yol koşulları için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olması. High-strength steel straight parallel side members aracın dengesini sağlamakla beraber her türlü donanımla da kullanılabilir. Astra araçları en zorlu koşullarda, yüksek doluluk oranıyla çalışmak için dayanıklı dingiller, kuvvetlendirilmiş süspansiyon ve özel bir fren sistemine sahip.

Son olarak, fuar süresince belirtilen Iveco modellerinde geçerli olacak özel bir finansal kampanyayı uygulamaya koyduğumuzu da duyurmak istiyorum. Bu teklifle ilgili detayları stanttaki arkadaşlarımdan edinebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere yeni ürün tanıtımlarıyla, geniş ve yenilikçi ürünleriyle, büyüyen bayi ağı ve özel finansal çözümlerle Iveco, pazarın büyük bir kısmına fırsatlar sunmak için konumlandırılmış durumda.

iveco

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR